Různé vzpomínky na stejnou situaci

26248
8.1.20 16:17

Různé vzpomínky na stejnou situaci

Zžíváte také, že máte na stejnou situaci úplně jiné vzpomínky, než váš rodič, sourozenec, partner atd.?

Typu:
„Nikdy jsi doma nehla prstem“/„Furt jsem musela pomáhat.“

„Všem dětem jsem měřila stejným metrem“/„Protěžovala jsi toho a toho“.

„Vánoce byly skvělé“/Vánoce byly plné nervů."

A tak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6792
8.1.20 16:26

Ano, nicméně to přisuzuji velmi špatnému vztahu s rodiči a jejich nezájmu o jakýkoli jiný pohled na věc, než ten jejich. přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, že se tohle ve velké míře děje v běžné rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 16:27

Nezazivam, ale ja jsem s partnerem i sourozencem na stejne vlne, hodnotime veci podobne, s nekym jinym by se to klidne stat mohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 16:29

Mně se stalo i něco víc nadpozemskeho odpovídajícího nadpisu… Ale tohle? To je klasika, ne? Ty nikdy, vždycky, pořád :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26248
8.1.20 16:36
@Lalelale píše:
Ano, nicméně to přisuzuji velmi špatnému vztahu s rodiči a jejich nezájmu o jakýkoli jiný pohled na věc, než ten jejich. přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, že se tohle ve velké míře děje v běžné rodině.

Nemusí to tak být. Vzpomínky se časem milosrdně upravují. :mrgreen: Klasickým příkladem je, že kadá druhá důchodkyně si postupně myslí, že její děti mluvily/chodily/ byly bez plen prakticky hned po narození. :mrgreen:

Nemyslela jsem vyloženě zahořkle typu ubližovali mi a nechtějí to uznat.

Třeba moje maminka má dojem, že jsme doma se sestrou nemusely nic dělat. Zatímco já na to teda vzpomínám jinak :lol: A pravda bude asi někde uprostřed :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
8.1.20 16:42

Mně se dokonce stává, že mám na stejnou situaci různé vzpomínka já sama. Ve dvaceti jsem něco viděla kritickýma očima, teď je mi čtyřicet a ze stejné situaci si vytáhnu ve vzpomínkách něco úplně jiného.
Mám ráda animovaný film V hlavě, tam je to docela hezky ukázáno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26248
8.1.20 16:45
@zrcadlo píše:
Mně se dokonce stává, že mám na stejnou situaci různé vzpomínka já sama. Ve dvaceti jsem něco viděla kritickýma očima, teď je mi čtyřicet a ze stejné situaci si vytáhnu ve vzpomínkách něco úplně jiného.
Mám ráda animovaný film V hlavě, tam je to docela hezky ukázáno…

Jo, to je pravda. :mrgreen:

A V hlavě je boží, i když trochu smutný. Geniálně ukázáno, jak se zlaté dítě mění v puberťáka. Jako když se Vztek a Nechuť snaží zastoupit Radost a říkají věci jako „Tak to je skvělý.“ „To mám teda radost“. :pankac: Kolikrát se puboš trápí a nemůže tu životní radost najít, jako v tom filu. Ale nedělá to schválně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3132
8.1.20 17:10

Normalni zkresleni vzpominek. Ja sama se nemuzu na ty vlastni spolehnout. Zkresleni detstvim, dospivanim a starnutim. My i s manzelem vypravime zazitky z dovolenych kazdy jinak, treba po roce, a to jsme celkem mentalne sehrani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
8.1.20 17:13
@Bábrdl píše:
Nemusí to tak být. Vzpomínky se časem milosrdně upravují. :mrgreen: Klasickým příkladem je, že kadá druhá důchodkyně si postupně myslí, že její děti mluvily/chodily/ byly bez plen prakticky hned po narození. :mrgreen:

Nemyslela jsem vyloženě zahořkle typu ubližovali mi a nechtějí to uznat.

Třeba moje maminka má dojem, že jsme doma se sestrou nemusely nic dělat. Zatímco já na to teda vzpomínám jinak :lol: A pravda bude asi někde uprostřed :mrgreen:

Ted uplne vidim moji mamu :). Vy jste nikdy tolik nervali, vy jste nebyli na plinach do dvou let, vy jste chodili venku hezky za ruku, vy jste jedli co se vam dalo na talíř :D. Bych rekla, ze si spis uz prd pamatuje nebo vytesnila ty horsi chvilky a nostalgicky vzpomina jen na to hezke :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 20:14

Pokaždý, když se s přítelem o něco přu :lol: já tvrdím že řekl toto, on tvrdí že ne. To samé naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama