Růžové prohlášení na mateřské

584
28.3.17 07:47

Ruzove prohlaseni na materske

Zdravim, rada bych se zeptala zkusenych maminek, pokud mozno ucetni, zda na materske dovolene zena podepisuje ruzove prohlaseni? Uplne konkretne jsem zamestnanec, smlouva na neurcito, pracovala jsem v 2016 do 11.9., od 12.9. nemocenska, a od 22.12. materska dovolena. Zkraje noveho roku jsem vzdy u zamestnavatele podepisovala ruzove prohlaseni. Letos 2017 ne. Ucetni v praci se zeptat nemuzu, je to neschopna… Ktera nebyla schopna zaslat dobre podklady na socialku ani k PN ani k MD. Prosim, je tu nekdo kdo zna odpoved? Dekuju moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5752
28.3.17 07:59

Podle toho, zda je nebo není podepsáno prohlášení, tak se zdaňuje mzda a uplatňuje sleva na poplatníka. Pokud budeš mezi mateřskou a rodičovskou čerpat dovolenou, nebudeš mít podepsáno prohlášení, pak Ti nebude uplatněna sleva na poplatníka a dostaneš méně peněz. A taky budeš mít povinnost do 1.4.2018 podat daňové přiznání za 2017.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
28.3.17 08:43

@Lex1
Mám to podobně jako ty, akorát jsem šla na neschopenku až v říjnu a v únoru volala účetní z práce, ať si přijdu podepsat daňové přiznání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
28.3.17 08:57

Ještě doplním, že co se týká roku 2016, tak si můžeš od mzdovky vyžádat potvrzení o příjmu a pokud by vyšel nějaký přeplatek, můžeš si podat přiznání a přeplatek bude vrácen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
28.3.17 09:22

Dekuju za reakce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu