Rybí tuk Esprico - složení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 14:42
Rybí tuk Esprico - složení

Holky máte zkušenosti s tímto rybím tukem ve formě žvýacích kapslí s příchuté pomeranče? Já je koupila dnes synkovi (22 měsíců), 14 dní bral Eye q tekutý, ale najednou to nechce a plive to vše ven :(
Tak jsem na doporučení koupila tyto želatinové bonbonky a teda musím říct, že jsou to fakt bonbony, není ani trošku cítit rybina a malý to hezky jí. Akorát by mě zajímalo, kolik mg to té DHA kyseliny obsahuje? Na obalu nic není, ani příbalák to nemá, ani na netu nic není. Jina to obsahue ještě hořčík a zinek.
Píšou dávkování sice od 3 let a to 2 kapsle denně, ale pohybuju, že to má 250 mg DHA, jak je doporučené množství. :think:

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 08.12.17 14:49

Složení (na 100 g) - takže rozpočítat na tabletku

33,5 % olej z mořských ryb s vysokým obsahem, Omega-3 (33,5 g), Xylit, Glycerin pro udržení vlhkosti, Magnéziumcitrát (12,4 g), želatina, modifi kovaný škrob, rostlinný olej, triglycerid (2,8 g), 2,3 % pupalkový olej (2,3 g), pomerančové aroma, emulgator lecitin ze sojových bobů, zinkový glukonát (0,9 g), kyselina citronová, barvivo oxid železnatý a titandioxid, sladidlo Acesulfan-K.

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 14:55

@-Evka-

To vyčtu z obalu taky, mně jde o to kolik mg to čeho má, procenta mně bohužel nic neřeknou :nevim: Ale děkuji :) Zusím to nějak propočítat na tu jendu kapsli :D

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 08.12.17 14:58

@Terez001 Pokud to není jinde a potřebuješ to vědět, tak nic jiného nezbývá ;-)

svycarka
Kelišová 7482 příspěvků 08.12.17 15:43

@Terez001 Ja ti nevim, ale ja bych rybi tuk nedavala. nereknu ti presne, ale moje segra je ted tezka lesana a rikala, ze rybi tuk ne a zu vubec ne zelatinova forma, co tak deti rady zvykaji. Ma to v sobe tezke kovy ci co..pokud do decka rvat ryby, tak ve forme pomazanek ze sardinek - cim mensi ryba tim lip. Existuje sice vysoce kvalitni rybi tuk- ted ti nereknu jmeno- ale je fakt drahy. Na CZK asi 1500.

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 08.12.17 16:15

Ten rybi tuk se hodne diskutuje. Ja koupila olej z trescich jater tekuty nerafinvany atd bez prichute a dcera se ponem zrejme ted rozmluvila. Takze za me je to dobra vec. Ale ne v nejakych kaplich s prichutemi a podobne, navic ve slozeni je modifikovany skrob a dalsi veci, co bych diteti pravidelne nepodavala

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 08.12.17 16:16
@svycarka píše:
@Terez001 Ja ti nevim, ale ja bych rybi tuk nedavala. nereknu ti presne, ale moje segra je ted tezka lesana a rikala, ze rybi tuk ne a zu vubec ne zelatinova forma, co tak deti rady zvykaji. Ma to v sobe tezke kovy ci co..pokud do decka rvat ryby, tak ve forme pomazanek ze sardinek - cim mensi ryba tim lip. Existuje sice vysoce kvalitni rybi tuk- ted ti nereknu jmeno- ale je fakt drahy. Na CZK asi 1500.

No my za neho dali podobnou vysokou castku, momentalne je vyprodany, co jsem kiukala.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15285 příspěvků 08.12.17 17:39

@Terez001 kluci mi brali oba dva epsrico. Mladsi stale bere, starsi presell na mollers taky zelatinove kapsle.
Slozeni je tady
https://www.esprico.de/…eutel-en.pdf
2Kapsle maji 20mg DHA a 200mg EPA

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 20:09

@aknah31

Děkuji :) Mollers má taky kapsle a jsou ochucené?

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 20:10

@blumen

Bhužel syn by mi to nepozřel..Taky jsem chtěla čistě jen olej z tresčích jater, ale k čemu, kdžy to vyplivne. Určitě to nebude brát dlouhodobě, zkusím to nějak prostřídat

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 20:13

Holky, ještě kdo se v tom vyznáte? Prý denní dávka DHA by měla být 250 mg denně..Tady z toho odkazu to Esprico obsahuje jen 20 mg v denní dávce a 200 mg EPA. Co to EPA vlastně je? Těch 20 mg je potom staršně málo :nevim:

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 08.12.17 20:17

@svycarka Jinak ted čtu v tom příbaláku tady z odkazu, že je to velmi přísně testované na přítomnost těžkých kovůa dalších chem. látek, tak snad nekecají :nevim:

svycarka
Kelišová 7482 příspěvků 08.12.17 20:26

@Terez001 ja ti nevim holka..ja zu pomalu zacinam verit jen tomu, co si sama ulovim :mrgreen: ale urcite bych do nej ty zelatinove kapsle ci co nervala. Rybi tuk ma byt tuk.ciry, tekuty a ne zabaleny ve s. racickach s pomerance :jazyk: Jinak ja to davala synovi do kakaa :mrgreen:

aknah31
Neúnavná pisatelka 15285 příspěvků 11.12.17 12:22

@Terez001 mollers nejsou ochucene. Je to rybi tuk schovany v tech tobolkach.
 https://www.mollersomega3.cz/…uble-omega-3

je vice koncentrovany jak esprico. Mladsi syn ma stale esprico. Oba kluci mi to jedi bez problemu.

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 11.12.17 12:29
@Terez001 píše:
@blumen

Bhužel syn by mi to nepozřel..Taky jsem chtěla čistě jen olej z tresčích jater, ale k čemu, kdžy to vyplivne. Určitě to nebude brát dlouhodobě, zkusím to nějak prostřídat

To mam stesti, dam ji to na lzicce, spolkne a zapije, ale verim, ze to neni pro kazdeho.

Ten Mollers je celkem znamy, tekuty, kapsle bych taky nedavala, nevidis dovnitr

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama