Rybí tuk na enurézu (noční pomočování)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzuza
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 25.06.19 21:42
Rybi tuk na enurezu (noční pomocovani)

Dobry vecer, děvčata. Dnes jsem byla se synem 6 let na nefrologii kvůli nočnímu pocuravani. Udelali ultrazvuk ledvin a měchýře a vse ok. Rozbor moči také. Pani doktorka naznala, ze problem bude zrejme v tom, ze se v noci nevzbudi a pocura se. Mame dodrzovat pitny rezim enuretika, nedavat plinu na noc, budit po 2 h na curani od usnuti a v zari kontrola. Co me ale teda prijde divne, ze mu mam nasadit rybi tuk a to konkretne vyjmenovala Esprico a Eye IQ…ze pry bude v noci lepe buditelny po tomto. Esprico i Eye jsem uz kdysi davsla, ale pak jsem po prostudovani jakýchsi studii zjistila, ze neni vhodne denne podavat rybi tuk, vsechny kladne recenze na rybi tuk byly na strankach, ktere pak vedly na konkretni produkt…setkal se nekdo z vas s timto nazorem, ze rybi tuk pomuze pri nocnim pocuravani??? Samozrejme jsem ho koupila, par mesicni kurou urcite nic nepokazim, ze…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 7022 příspěvků 37 inzerátů 25.06.19 21:51

Rybí tuk neublíží, nevím proč by měl při pravidelném užívání skodit. Ale souvislost s nočním pomočováním slyším poprvé…třeba posiluje stěnu mocoveho měchýře nebo souvisí s mozkovou činnosti ( mozek s močovým měchýřem spolupracuje)

Aletheia
Kelišová 6334 příspěvků 25.06.19 21:55

Obojí je na dozrání mozku, pomočování s mozkem velmi blízce souvisí. Jakmile dozraje mozek i pomočování přestane ;) a na podporu dozrávání máte ty preparáty ;)
Osobně bych věřila víc lékaři než tomu co přečtu na netu

Uživatel je onlineMartule Lukáš
Stálice 72 příspěvků 25.06.19 21:57

Ahojky, tak my enurézu řešíme taky, synovi je 6 let. Máme stejný problém, všechna vyšetření o. K. jen se prostě nevzbudí. Cca rok jsem ho budila a dávala na nočník, vyčůrall se ale vůbec o tom nevěděl, jak byl mimo. Doktorka mi říkala ať dám plínu, že pokud se nevzbudí sám, tohle noční buzení je nanic, problém to neřeší. Teď cca měsíc užívá lék Minirin, vypadá to že pomalu začíná zabírat. Ale o rybím tuku jsem fakt nikdy neslyšela že by pomáhal lépe s buzenim. Nevím, každý lékař to asi řeší jinak. :think:

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 17513 příspěvků 25.06.19 21:59

Me napada taky ta souvislost s mozkem. Urcite mu neuskodi, taky bych ho klidne davala, fajn napad.Pro svoji vnitrni zvedavost, bych se optala v lekarne, nebo nekde jinde, co rikaji primo na tento konkrerni produkt, me to zavani propagaci konkretniho pripravku, jestli neni nahodou nejaky ucinnejsi a verim tomu ze i levnejsi :D

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11337 příspěvků 25.06.19 22:00

Mohu se zeptat? To maji nektere deti tak maly mocovy mechyr, nebo proc by se meli v noci budit na curani? Ja nikdy v noci na curani nevstavala jako dite. Vecer usnula a curat jsem sla az rano.

Jinak ja znam pocuravani v noci jenom jako stresovy projev. Bratr tim trpel a ani se mu nedivim.

zuzuza
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 25.06.19 22:03

Ja ho i nosila jednu dobu na wc a on taky byl v polospanku…no nic mame cas do pulky zari do kontroly, zkusim rezim a uvidime. Hednou se jedinkrat myslim to bylo minuly tyden sam vzbudil, ze se mu chce curat…ale starai syn i kdyz se vecer napije hodne tak vydrzi do rana tak v cem je problem u mladsiho… strasi se taky v noci nevzbudi na curani proste do rana vydrzi… jinak jeste pani doktorka rikala, ze bud ma drazdivy mocovy mechyr nebo nezahustenou moc nebo neco takoveho…a jinak k tomu rybimu tuku me to prislo jako reklama na dva nehdrazsi preparaty navic esprico ma k tomu jeste zinek a horcik a je urceno pro ADHD deti…

zuzuza
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 25.06.19 22:05

V lekarne jsem se holky ptala dnes a pan o tom teda neslysel. Koupila jsem normalni omega v kapslich…

Jinak stresem to zpusobene nema. Ma to vlastne od narozeni az doted mel par suchych noci jen…

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 17513 příspěvků 25.06.19 22:10
@zuzuza píše:
Ja ho i nosila jednu dobu na wc a on taky byl v polospanku…no nic mame cas do pulky zari do kontroly, zkusim rezim a uvidime. Hednou se jedinkrat myslim to bylo minuly tyden sam vzbudil, ze se mu chce curat…ale starai syn i kdyz se vecer napije hodne tak vydrzi do rana tak v cem je problem u mladsiho… strasi se taky v noci nevzbudi na curani proste do rana vydrzi… jinak jeste pani doktorka rikala, ze bud ma drazdivy mocovy mechyr nebo nezahustenou moc nebo neco takoveho…a jinak k tomu rybimu tuku me to prislo jako reklama na dva nehdrazsi preparaty navic esprico ma k tomu jeste zinek a horcik a je urceno pro ADHD deti…

Ajooo ja si rikala ze esprico mi neco rika.no,komercbi pilule no

Tamtama
Extra třída :D 12179 příspěvků 25.06.19 22:16

Řeším u sedmiletého a rybí tuk mi nikdo nenabizel. My teda resime i denní pocuravani, na noc dávám plinu. Ještě nikdy se nevzbudil suchý, ve školce se při spaní vždycky pocural. V noci budit na WC mi na nefrologii taky radili, ale syn je neprobuditelny a ve spánku bych ho nikam nedonesla, je jak pytel cementu.

zuzuza
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 25.06.19 22:22

A co tedy budete delat se synem? Uz nejaka medikace? Me se do toho zatim moc nechce protoze syn ma jeste dve vrozene vady…nevidi na jedno oko a na stehne cevni malformaci takze casto resim toto a jeste do toho leky no uvidime kdyz to nepujde jinak…jinak ve skolce se pocuraval po spani take takze ted uz ani nesoaval jelikoz jako predskolakovi mu nandavat plinku za rohem…

Uživatel je onlineibetula
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 25.06.19 22:24

Taky s tim bojujeme. Syn ma 5 a pul, doktorka to bude resit az v sesti letech. Presto ze min dve hodiny pred spanim nepije, bez buzeni se pocura za noc 2-3×. Nikdy se nevzbudi sam ze se mu chce, az rano. Co jsem pochopila v noci by se melo tvorit mene moci nez pres den a to on jiste nema. K tomu hodne tvrde spani, prvni buzeni je problem ho postavit, musim vest, vrazi do veci, jde jinam nez na zachod, proste spi. Az tak ve 4 rano jde vzbudit tak, ze chodi normalne. Pak uz se vzbudi treba v 7 sam suchy a jde na zachod. Takze budime 2-3× za noc a obcas stejne nehoda. Doktorka nam rekla plinu v zadnem pripade nedavat, ovsem ona taky rikala nebudit, coz jaksi opravdu nelze. Skoro celou noc by spal v mokrem, ani to ho nevzbudi. O rybim tuku jsem neslysela, ale za pokus to urcite stoji :palec: srovnala bych slozeni tech vyrobku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 22:29

Syn taky bere minirin, nefrologii řešíme už 2 roky :roll:
Postupně je to lepší, nyní už má do měsíce zhruba 20 suchých a 10 mokrých nocí. Mám o tom načteno vše možné i nemožné a o rybím tuku jsem nečetla nikde nic.

@warita
není to o velikosti močového měchýře, ale o vyzrálosti mozku a taky o hormonech; běžně se tvoří hormon vazopresin, který se tvoří s usnutím a způsobí stažení cév v ledvinách, takže ledviny netvoří moč; po probuzení se hormon odbourá a ledviny začnou fungovat a chvíli po probuzení se člověku chce na malou;
ten hormon se netvoří miminům, proto čůrají kdykoliv ve spánku i mimo spánek; postupně věkem a vývojem mozku se ten hormon začne tvořit; no a bohužel někdy ten vývoj trvá :?
stresové noční počůrávání je úplně něco jiného a má jiné příčiny a jiné způsoby léčby

Uživatel je onlineibetula
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 25.06.19 22:46

No ja chodim cely zivot i v noci na zachod, ze bych spala v kuse do rana se mi nestane prakticky nikdy. Tak je mozne, ze mame nejakou poruchu v rodine toho hormonu :nevim: Ale ja se narozdil od syna kdykoli probudim :) a to je problem dalsi no. Je pravda ze on spi od miminka krasne celou noc, ani kdyz se budil na kojeni tak nekricel, jen se prevaloval a dudal ze spani. Neznam v noci kricici dite, druhy - rocni syn je v tomto zatim stejny..

Elenloth
Závislačka 4319 příspěvků 25.06.19 23:11

@warita Nevím, jestli to souvisí přímo s velikostí měchýře, ale s „kapacitou“ určitě. Prostě s „držáky“. Nejstarší syn je učuraný, napije se a pak chodí pořád čurat. Prostě to dlouho neudrží. A v noci vstává a chodí se vyčurat. Když usne tvrdě, třeba při nemoci, tak se obcas počurá, je mu 6,5. Mladší zase neměl zralý mozek a počural se, když usnul. Ve dne vydrží i půl dne. Pak dozrál a už se nepočural, skoro ze dne na den, okolo 5. roku. Noční udržení moči je složitý systém, je to o mozku, hormonech i psychice. Já třeba chodím každou noc na záchod, prostě mě to vzbudí a musím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama