Rybíz a angrešt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
337
3.6.15 21:27

@Pudloslava oba stromky jsme dostali. Mame dost velkou zahradu, a tak jsme spise priznivci kerovych verzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
3.6.15 21:35

@saralinda no my to vysazeli na stridacku ker - stromek, jak se doporucuje a je to stejne nahouby. kere rostou jak blazny, stromky jsou chcipacky, kere do nich prorostly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
3.6.15 22:25

Doporučíte mi nějakou odrůdu bílého/červeného rybízu? Nebo stačí koupit cokoli v zahradnictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
3.6.15 23:42

Myslím, že u rybízu je to jedno;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
4.6.15 19:08

@Riki3
Děda vžycky u vyrostlých stromů dával pod obsypané větve tyče, co byly stlouklé to tvaru „T“ a po stranách vyztuženo do tvaru „Y“ prostě takovej klon mezi „T“ a „Y“. :lol:
U angreštu bych se pokusila zatlouct kolem 3-4 kůlky a přes ně přitloukla latě, o které by se mohla koruna opřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3635
10.7.15 11:56

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Právě jsem otrhala angrešt a chci z něj udělat marmeládu, bo kompotovaný u nás nikdo nejí. Musela jsem ho otrhat skoro celý, protože se zas 4 dny na zahradu nedostanu, ale některý nejsou úplně dozrálý. Myslíte, že to vadí, když bude marmeláda tak za 2/3 z pěkně vyzrálého a z 1/3 ještě trošku zeleného? (máme červený).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
10.7.15 22:47

Podle mne to nevadí.
Když jsme dávali kdysi angrešt do kompotů s rybízem a třešněmi, tak jsme ho tam dávali ne úplně zralý (musel být tvrdý) a bylo to OK. ;)
Tak ať se dílo podaří. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3331
11.5.17 16:01

Ahoj, potřebuju rychle poradit - můžu ještě teď zasadit angrešt? Není na to moc pozdě? Je mi jasné, že letos ještě úroda nebude, ale chci to už mít hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46683
11.5.17 16:20

Angrešt je level, ten zvládne všechno. Klidně ho nasad, jenom nezapomen zalévat. nejlíp když do té jámy na nasazení naleješ dva kbelíky vody, a do toho bláta ho píchneš. Ale nezapomen skutečně parkrát zalít. A uvidíš, jak poroste!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3331
11.5.17 16:21

@inkakřivák Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46683
11.5.17 16:26

Já se začínám na stará kolena řídit na zahradě podle dcery - frkni to tam, však je to všechno jenom plevel. A ono to funguje. Dřív jsem pořád jako moji rodiče řešila termíny a tak, a lítala jak puk. Ted na to dlabu a mám stejné výsledky. Ona nepleje, neokopává a rajčata má skoro tři metry vysoké. No tak budu já bláznit? naseju to všechno jak mi přijde pod ruku, nasázím taky a tak a ted se přírodo ukaž!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3331
11.5.17 17:11

To je taky fakt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
11.5.17 18:43

@inkakřivák jak u nas, mamka ma nastudovano kdeco, vsechno presne podle navodu, koupila si kuli tomu novej sklenik, pareniste a ja nevim co este a ja sem si vzala v byte par kelimku od jogurtu, par starejch kvetniku a truhliku, hodila tam nejakou zeminu ze samosky bez hnojiva, do toho nasadila co mi pod ruku prislo, od bylinek, pres rajcata az po okrasny kytky. No a roste to jak blazen, uz sem mamce davala cast svejch za oknem vypestovanejch vytvoru aby si je zasadila do skleniku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21216
11.5.17 19:30

Ja je sazela mnohem pozdeji a rostou v klidu…rybiz prezije vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46683
11.5.17 20:07

Příroda je mocná. Já jsem třeba loni chtěla prodloužit dobu sklizně hrachu. Sela jsem je vždycky dva řádky, a to tak, že až když ty první dva vyrostly na 5 cm. Výsledek pokusu? Stejně to dozrálo současně. prostě si plivly ty později zaseté do dlaní a daly se do sprintu. A hotovo. takže je to tak, nechte to na ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat