Rychlá hlavní jídla pro děti - recepty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9173
8.1.22 12:07

Rychlá hlavní jídla pro děti - recepty

Ahoj, ujala se tu diskuze na téma „Co dnes vaříte?“, mně by ale pomohlo, kdyby tu byla plynoucí diskuze na téma rychlých hlavních jídel, ideálně i s jednoduchým receptem. Prostě inspirace pro maminky s dětmi, kdy toho během dne potřebujeme stihnout strašně moc a co si budeme povídat, to tancování kolem plotny je asi největší žrout času. Kdo má děti různých věkových kategorií, mezi nimi třeba i miminko, jako já, tak ví, že skloubit jejich režimy a ještě u toho stíhat vyvařovat (nejstarší nechodí do školky), je docela nápor. Přála bych si, aby to bylo víc easy, tak by se mi hodila inspirace na rychlé obědy, které se osvědčily. Nejde mi o vyklopení konzervy do hrnce, to nedělám a dělat nebudu, ale o dobré recepty vhodné i pro děti. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.1.22 12:15

Najdi si na internetu nejbližší základní školu, která má školní jídelnu.
Dají se tam většinou objednat obědy k odnosu domů.
Dělala jsem to takhle na mateřské a dobrý.

Pokud jsem vařila doma, tak většinou to, co se dá vsechno uvařit v jednom hrnci nebo v troubě v jednom pekáči s poklicí.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 12:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55823
8.1.22 12:17

My jsme si oblíbili doma recepty Břicháček Toma. Jsou rychlé, není tam nic, co nemůžou děti. Žádné zbytečně složitosti a milion položek v jednom vaření.
Naše děti si vždy vyberou recept, který se jim líbí a to vaříme. V týdnu po práci ideál. Já si beru druhý den v krabičce stejné jídlo na oběd.
O víkendu je trošku jiná vývařovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9173
8.1.22 12:18

Rovnou přidám svůj dnešní recept:

Plátek vepřové krkovice naklepu, okořením mletým kmínem, trochou soli a grilovacím kořením a opeču zprudka z obou stran. Maso vyjmu a nechám odpočinout na talíři, mezi tím osmažím ve výpeku jednu nadrobno nakrájenou cibuli. Cibuli opeču do zlatohněda, vložím zpět maso, podliju horkou vodou, přiklopím a dusím. Dusím do měkka, nemusím si toho všímat a můžu jít něco dělat :) Dám vařit rýži Basmati. Když je maso měkké, trochu zahustím - používám granulovanou jíšku od Knorru. Hotovo.

Polévka se mi osvědčila mražená s játrovými knedlíčky od značky Dione. Mají ji v Globuse. Jen ji vysypu do vroucí vody a za 15 minut je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9173
8.1.22 12:18
@Dlouhá punčoška píše:
Najdi si na internetu nejbližší základní školu, která má školní jídelnu.
Dají se tam většinou objednat obědy k odnosu domů.
Dělala jsem to takhle na mateřské a dobrý.

To je zajímavý, podívám se na to, díky za tip :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18311
8.1.22 12:19

Kluk ji vše co mi, ma 2,5 roku, vaříme na 2 dny, pokud rychlovku na oběd, tak bud polivku nebo na panev maso-zelenina-příloha. špagety na milion a jeden způsob.

Prostě normální jídla, která jsou v diskusi co dnes vaříte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13810
8.1.22 12:21

Ja delam dve rychle zeleninove omacky k testovinam.

Omacka z pecene zeleniny.
Do pekace dyni, papriku, stroužek cesneku, rajcata zakapnout ol. olejem oblibene koreni, upect, zalit smetanou a rozmixovat. Pece se samo a chvilku.

Nastrouhat mrkev, celer, petrzel orestovat v hrnci pote zalit plechovkou loupanych rajcat, malinko podlit vyvarem. Po duseni zalit smetanou. Rozmixovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19084
8.1.22 12:28

Máma vařila s touhle kuchařkou a já v tom pokračuju. Klasicky - "co mám zase vařit - otevřu rejstířk a s něčím se smířím))
https://www.antikvariat59.cz/…_1979_/33007

jinak moje fakt oblíbená jídla z dětství

vaječná omelet s hráškem a brambora
těstoviny s vajíčkem a sýrem špenát s těstovinami a vejcem
polévka z ovesných vloček
bramborová omeleta (zbylé uvařené brambory na plátky, opéct z obou stran a zalít vejcem)
zapečný chleba se sýrem - starší chleba na plátky, potřít máslem, nasypat na to hodně storuhaného sýru, vrazit do trouby na gril.
rajčata po provencálsku (na másle orestovat opravdu hodně cibulkuy a česneku, odsunout na stranu pánve, dát tam větší, zralá rajčata rozkrojená přes rovník a opéct, dokud nepustí šťávu, která se vsákne do té cibule. Přimíchat bylinky - minimálně orpavdu hodně ploché petržele, případně směs čerstvých provensálských (bazalka, rozmarýn, tymián, estragon, staurejka). K tomu čerstvý světlý chléb s máslem.
Rizoto ze zbylého pečeného kuřete
brambory s tvarohem. Buď nové vařené, nebo pozdná brambory pečené. Tvaroh+sůl+ bylinky + přelít rozpuštěným máslem a nebo nastrouhat fetu, přisypat bylinky a přelít rozpuštěným máslem.

a doplněné plnohodnotné rychlovky z tohoto tisíciletí :-D

kuskus s hráškem a sýrem (základní trik je omastit to máslem)
rýže s troškou kari a s čočkou a jogurtem (khiríčíj/mejdara)
polévka z červené čočky červená cizrna s rýži (rajčatová omáčka s cibilí, česnekem a kořením buď ze středomořské a nebo indické zahrádky)
pečená zelenina s pečenými bramborami a tvarohovým dipem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
8.1.22 12:29

U mňa osvedčené a čo mi jedia všetky deti (zdravie teraz nebudem brať do úvahy, lebo veľa z nich sa vylučuje so zdravou stravou :oops:). To moje deti ale žiaľ nezohľadňujú :lol:

https://varecha.pravda.sk/…-recept.html
https://dobruchut.aktuality.sk/…ve-lievance/

• Palacinky
  • Špenát, varené zemiaky, volské oko
  • Paradajková polievka so syrom
  • Všetky druhy krémových polievok: cuketová, špenátová, pórová, brokolicová, atď. s opečenými kockami chleba
  • Ryžový nákyp
  • Rezeň, ideálne bez prílohy :oops:
  • Pizza slimáky so šunkou a syrom
  • Mäso na prírodno na hríboch s ryžou
  • Mäsové guľky v paradajkovej omáčke

• Perky (posýpam makom alebo tvarohom, deti majú radšej tvaroh)

• Hlivový perkelt s haluškami (dá sa aj s knedľou, ale to moje deti nezjedia)

• Falošná držková polievka z hlivy

• Falošná držková z hlivy

Každý 3 deň navarím vývar, ten používam do ostatných jedál a polievok a zároveň mi decká jedia varené mäso z neho s paradajkovou omáčkou a zemiakmi. Paradoxne to je asi ich najobľúbenejšie jedlo.
Toto ma tak narýchlo napadlo z jedál, čo mi jedia všetky deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
8.1.22 12:42

@rodinka4 polovina mojí rodiny je ze Slovenska a jak čtu tvůj příspěvek, tak při víc než půlce jídla úplně cítím takovou nostalgii, přesně tohle se vařilo u nás! Hlavně maso z vývaru a ten grenadír :srdce: to miluju doteď!

Jinak @MartinaCV ale i ostatní – pro extra zaneprázdněné a „línější“ typy se mi hodně osvědčil přístroj co vaří sám a dá se teda během vaření dělat cokoli jinýho (práce, domácnost, věnování se dětem), navíc se v něm dá udělat skoro všechno a sám má velkou zásobu receptů, včetně dětských (hlavně omáček, ale i příkrmy atd.).
Pokud vařím sama, tak mám ráda recepty z jednoho hrnce, nebo právě ty vývary, kdy maso pak rovnou připravím s omáčkou, do rizota atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
8.1.22 12:43

Koukni na stránky mamavkuchyni, má skvělé recepty pro děti rozdělené i podle věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
8.1.22 12:47

@Proseccová :srdce:
Ešte som zabudla haruľa a zemiakové placky, to tiež radi. K plackám niekedy spravím pečienku, ale to mi jedia len dvaja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
8.1.22 13:00

@Ou Super seznam! Je na něm taky pěkně vidět, jak se tehdy všechno spotřebovalo a jedlo se levně.

@MartinaCV Vývar ze včerejšího dne, ke kterému udělám jen nudle (a někdy ani to ne - místo nudlí pomačkám mrkev, která se v tom vývaru vařila, a nadrobím kousky masa). A jako hlavní chod kroupy (které mám uvařené a zamrazené) a k tomu uvařím čočku (červená je nejrychlejší). Nebo těstoviny s rajskou. To jsou asi tak nejrychlejší jídla, které mají děti rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5957
8.1.22 13:43
@MartinaCV píše:
Ahoj, ujala se tu diskuze na téma „Co dnes vaříte?“, mně by ale pomohlo, kdyby tu byla plynoucí diskuze na téma rychlých hlavních jídel, ideálně i s jednoduchým receptem. Prostě inspirace pro maminky s dětmi, kdy toho během dne potřebujeme stihnout strašně moc a co si budeme povídat, to tancování kolem plotny je asi největší žrout času. Kdo má děti různých věkových kategorií, mezi nimi třeba i miminko, jako já, tak ví, že skloubit jejich režimy a ještě u toho stíhat vyvařovat (nejstarší nechodí do školky), je docela nápor. Přála bych si, aby to bylo víc easy, tak by se mi hodila inspirace na rychlé obědy, které se osvědčily. Nejde mi o vyklopení konzervy do hrnce, to nedělám a dělat nebudu, ale o dobré recepty vhodné i pro děti. Díky :kytka:

Moje oblíbené jednoduché jídlo je rajská, případně nudlový vyvar, hrášková polévka atp. Navařím toho jednou za čtvrt roku kotel, i s hotovým masem nakrabičkuju do mrazáku (většinou tak na 8 krabiček od jednoho druhu) a když se mi nechce vařit, tak jen rozmražuju.

Další rychlé recepty pro celou rodinu:

1. brambory i s slupkou nakrajim na půlky, obalím v osoleném olivovém oleji. Kuřecí plátky obalím v majonéze, pokladu nakrájenými rajčaty a celé dám asi na 30 minut zapéct do trouby. Možno i s bramborovou kaší, ale tohle je rychlejší.
  1. Těstoviny se zeleninou - uvařím kolínka, dám do toho nakrájená rajčata, okurku, papriku, kečup nebo zeleninovou omáčku Combino Siciliana z Lidlu, přihřeju ještě v mikrovlnce. Pak dodám krájenou mozzarellu a posypu parmazánem.
  1. pokud jste z Prahy, tak Rohlík. cz má hotovky bez konzervantů, dá se to nechat dovézt.
  1. Expres menu má zavařené hotovky bez konzervantů s trvanlivostí asi 2 roky a téměř i bez soli.
  1. kuskus se zeleninou - kuskus, přidám bio polévkové koření z DM, zaliju vodou. Přidám do toho směs uvařené mražené zeleniny s máslem (hrášek, mrkev, kukuřice) a podušené kousky kuřete ochucené kořením na pečené kuře.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
8.1.22 14:15

Smaženky, špagety, tousty, topinky, saláty ovocné a zeleninové, brambory s čímkoliv, plněné žampiony/papriky v troubě, špenát, lečo, vajíčka, polévky. Všechno na milion způsobů dle chuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat