Rychlá kazivost předních zoubků

Anonymní
23.3.16 12:14

Rychlá kazivost předních zoubků

Omlouvám se za anonym, ale nechci aby o problému věděly mé známé, co sem hodí.
Máme dítko 20 měsíců. Od cca roku jsem si všimla bílého povlaku na zoubcích, co nešel vyčistit. Postupně se zhoršil a rozšířil, na horní jedničky a dvojky. Zavinili jsme to my zřejmě nočním mlékem a pitím. Pak si nenechal nějakou dobu horní moc čistit, rostly mu špičáky, za těch pár měsíců to oblezlo zoubky i zespodu a ztmavlo to. Obvolávali jsme doktory, byly na dent. hygienách.. A všude to stejné- není to tak hrozné, ale je to kaz a ty jsou nevratné, jen čistěte. Já se s tím nechci smířit, nechala jsem mu zuby i nafluoridovat, ale kazivost pokračuje dál. Já už jsem úplně zoufalá, nechci, aby se děti smály a aby se mu to zhoršilo a třeba za rok byl bez zoubků :-( Existuje nějaké řešení? Díky za jakékoliv rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

393
23.3.16 12:51

Ahoj, bohužel s dcerkou to taky tak dopadlo :( Dlouho vyžadovala kojení i v noci a jednu dobu si nenechala čistit zoubky. Má zkažený dvojky nahoře jinak ostatní jsou jak perličky. Taky jsem to obrečela a dodnes s tím nejsem smířená doufám, že až porostou stálý budou v pořádku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
23.3.16 14:11

Můj starší měl porušenou zubní sklovinu, vypadalo to cca tak, jak popisuješ. Na hlavu bych se mohla postavit a nešlo s tim nic udělat.. jen pravidelně vrtat (jinak by přišel o zuby moc brzy a byl by problém s druhými)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2715
23.3.16 21:13

Tak já mám zase zkušenost jinou. Dokud se malej kojil, tak měl zuby zdravý. I zubařka mi říkala, že kojení nevadí. Spíš naopak. To bylo do dvou a půl let. Pak se mu začaly kazit. Je teda pravda, že on si na horní zuby moc nenechal sáhnout, takže čištění nebylo takové jak by mělo být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 09:32

Holky díky. Neumím si představit vrtání, má to na přední straně i. už to nevypadá dobře, ach jo. Doufala jsem, že s tím půjde něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
8097
24.3.16 09:39

Řešili jsme stejný problém a ať jsem dělala co jsem dělala, tak ses tím dělat nic nedalo… zoubky museli ven, cca kolem 3.roku, krom špičáků a stoliček všechny. A ostatní zoubky jsou pod kontrolou a i tak se neudrží, a občas se někde musí vrtnout. Čekáme teď na druhé zoubky a teda úplně mě jímá hrůza. Ale spousta holek psalo, že měli problém s 1.zubama a druhé jsou naopak úplně vzorové. Čistíme zoubky jak se dá. Ale také jsme kojili a v noci, a dle dr. je to z toho. Že se jedná o tzv. medové zoubky či co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama