Rychlá rada - chirurgie, ortopedie, pohotovost?

518
23.3.17 06:01

rychlá rada - chirurgie, ortopedie, pohotovost?

Holky, prosím o radu.
Dcera (2 roky a 4 měsíce) byla včera před obědem u babičky, která ji nějak chytla a jakoby při zavěšení za ruky poponesla. Od té doby řev, dcera si stěžuje na bolest ruky, ruku si chrání - vůbec ji nepoužívá, drží si ji u těla, nechce ji zapojit. Prsty pohybuje, odmítá pohnout zápěstím, zvedat ruku, nateklé nic nemá.
Jde mi o to, co s dcerou dál. Brečela včera od oběda, po spaní opět řev, pak psychicky dobrá, ale ruku furt nepoužívá. Dnes od rána totéž - odmítá s rukou pohnout, má ji pořád ve stejné poloze jak včera.
Kam s ní mám jet? Naše dětská ordinuje od 11 hodin, to už bude dcera na spaní a protivná - nespolupracující. Chirurgie? Ortopedie? Pohotovost? Mám týden do TP, nechci poletovat po nemocnice celý den…
Jinak jsem si myslela, že dcera hraje „divadlo“, chytrá je dost, ale nevím, jestli by to vydržela tak dlouho. Ani lentilku si tou rukou nevzala a to je u nás lentilka posvátná… co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
23.3.17 06:04

Jela bych nekam do nemocnice. Nevim kam, u nas je jakoby " recepce",tam popises problem, a oni odeslou dle sve uvahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
23.3.17 06:06

Tak to mi je lito a doufam, ze bude vsechno v poradku, nebo alespon nic vaznejsiho. Asi bych skocila na pohotovost nebo ortopedii. Kdyz tak ai vas preposlou mezi sebou nebo prijde lekar do ordinace k vam. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9823
23.3.17 06:18

Jela bych na pohotovost uz vcera. Dnes asi na ortopedii nebo chirurgii. Pediatrem bych se vubec nezdrzovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
23.3.17 06:30

Jela bych do nemocnice, na recepci vas poslou na prislusne oddeleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3028
23.3.17 06:42

Ortopedie, bude mít nejspíš vykloubeny buď rameno nebo zápěstí, šikovný doktor jedním trhnutim nahodi zpet, ale rentgen ji asi nemine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
23.3.17 06:46

Taky bych jela do nemocnice na recepci, muži rameno nahodili i na chirurgii, asi bych se pídila tam, kde by nás vzali dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 06:46

Taky bych zkusila ortopeda…(:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
23.3.17 06:57

@řeřicha Jela bych s dcerou na chirurgickou ambulanci už ten první den, co nemohla hnout rukou. Nechápu, nač čekat do rána, když dítě evidentně nemá ruku hybnou a pokud je vykloubená, tak čím dřív se vrátí do normálu, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34160
23.3.17 06:57

@řeřicha
Boha jeho. Vidite, ze ma neco s rukou a nechate to byt? :roll:

Do spitalu na urazovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
23.3.17 06:59

Je to uraz, takze detska chirurgie. Event. detska ortopedie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
23.3.17 07:01

Já s tím jela na chirurgickou ambulanci, dcera měla vykloubenou kost v lokti, doktor s rukou pohnul a bylo po křiku. Škoda, žes nejela dřív, je to nesmírně bolestivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
23.3.17 07:06

Možná si vezmi sebou někoho, kdo s ní půjde na rengen. Ten se bude dělat určitě a u nás v tohle věku chtějí někoho kdo dítě při rentgenování podrží. A předpokládám, že ty těhotná tam asi nepůjdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
23.3.17 07:17

@řeřicha boha jeho, ty čekáš od včerejšího poledne, zda se dcera neuklidní?? Jako nic proti, ale chudák dítě. Můj syn ve školce spadl z houpačky a na něj spolužák (učitelka nehlídala dostatečně :pocitac: ), nicméně okamžitě jsme s ním jeli na úrazovku. Taky hodně plakal, taky ruku nepoužíval a ani s ní nedokázal hnout. Výsledek? Zlomená pažní kost. Takže určitě na úrazovku, rentgen se bude taky určitě dělat - takže někoho s sebou a modlit se. Protože to co potom dostal syn na fixaci té ruky bych nepřála nikomu. Protože je malý a nemohl dostat ortézu, tak dostal pevný obvaz vyplněný vatou, ruku mu znehybnili přiložením k hrudníku a celý hrudník a celou tu ruku měl v tom příšerném obvazu 3 týdny v největších horkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
23.3.17 07:32

Určitě bych jela na detskou chirurgii do nemocnice. A k tomu, že jste jí s tím nechala od včera - mě moje máma taky nevěřila šílenou bolest kolene potom, co jsem spadla na lyžích. Musela jsem ještě sjet celou sjezdovku, dojet k autu cca 2km. Po příjezdu domů a potom, co jsem s ní ještě musela zvládnout nákup „tak mi to koleno teda ukaž“ jsme jeli na pojotovost. Diagnóza vykloubené koleno a týden v nemocnici :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama