Rychlá úleva na zánět dutin

Anonymní
13.6.21 09:22

Rychla uleva, zanet dutin

Ahoj,
Mam zanet dutin, v patek jsem byla u lekare, pry je to virove. Nedal mi atb, uz tu skoro boucham hlavou do zdi. Boli me hlava, dutiny, ucho, zuby. Mam novou praci, sef mi suse v patek oznamil, ze pokud neprijdu v pondeli, ze si neni jisty, ze po zkusebce budeme pokracovat. Ja o tu praci nechci prijit, byla jsem v gastru a s coronou to bylo tezke, nasla jsem si praci mimo toto odvetvi a po mesici tohle. Nejsem race schopna, nevydrzim vstat, dnes jsem i z te bolesti hlavy zvracela. Dostala jsem nejaky ley na bolest, kapky do nosu a ory klidovy rezim, pit a paralen.

Jenze me je fakt zle a potrrbuji zitra do prace, jak uvolnit ty dutiny? Nemate nejaky tip?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2544
13.6.21 09:26
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mam zanet dutin, v patek jsem byla u lekare, pry je to virove. Nedal mi atb, uz tu skoro boucham hlavou do zdi. Boli me hlava, dutiny, ucho, zuby. Mam novou praci, sef mi suse v patek oznamil, ze pokud neprijdu v pondeli, ze si neni jisty, ze po zkusebce budeme pokracovat. Ja o tu praci nechci prijit, byla jsem v gastru a s coronou to bylo tezke, nasla jsem si praci mimo toto odvetvi a po mesici tohle. Nejsem race schopna, nevydrzim vstat, dnes jsem i z te bolesti hlavy zvracela. Dostala jsem nejaky ley na bolest, kapky do nosu a ory klidovy rezim, pit a paralen.Jenze me je fakt zle a potrrbuji zitra do prace, jak uvolnit ty dutiny? Nemate nejaky tip?

No jestli je to virove, tak klid a podpurne leky, max jit zitra znivu, predpokladam, ze ti delal crp, to se mohlo zmenit..jako dutiny nejsou sranda, k cemu mu budes v praci, kdyz je ti zle. Kamoska prechazela taky a mela 40 a skoncila na punkci. Lez, pij caj, zkus inhalaci hermanku a proste odpocivej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5222
13.6.21 09:45
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mam zanet dutin, v patek jsem byla u lekare, pry je to virove. Nedal mi atb, uz tu skoro boucham hlavou do zdi. Boli me hlava, dutiny, ucho, zuby. Mam novou praci, sef mi suse v patek oznamil, ze pokud neprijdu v pondeli, ze si neni jisty, ze po zkusebce budeme pokracovat. Ja o tu praci nechci prijit, byla jsem v gastru a s coronou to bylo tezke, nasla jsem si praci mimo toto odvetvi a po mesici tohle. Nejsem race schopna, nevydrzim vstat, dnes jsem i z te bolesti hlavy zvracela. Dostala jsem nejaky ley na bolest, kapky do nosu a ory klidovy rezim, pit a paralen.Jenze me je fakt zle a potrrbuji zitra do prace, jak uvolnit ty dutiny? Nemate nejaky tip?

Zkus Sinupret je vyborny, kdybysela ucpany nos tak vyplachy vincentkou s konvickou do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
13.6.21 10:01

Kloktat sypanou šalvěj, inhalovat rýmovník a občas nějaký jeho lísteček přežvýkat.

• Citovat
  • Nahlásit
7554
13.6.21 10:18

Pokud opravdu potřebuješ zítra do práce, zvaž návštěvu pohotovosi nebo hned brzy ráno lítání po doktorech, které se teda může protáhnout. Tobě dělali CRP test nebo rentgen dutin? Když jsem měla v těhotenství zánět dutin, rentgen mi samozřejmě nedělali a na ORL lékař rovnou provedl punkci - výplach dutin. Zákrok je to nepříjemný, ale úleva přišla prakticky hned a už jsem byla schopná aspoň nějaké činnosti.
Jinak si můžeš sama dělat proplach dutin vlažnou Vincentkou, koupit Sinupret. Ale ta úleva asi nebude hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
13.6.21 11:57

Mi vždy hodně pomohl Sinupret forte. V mém případě okolo třetí tabletky přichází úleva. Nevím samozřejmě, jak bude fungovat u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35100
13.6.21 12:57

Jak ví, že je to virové? Dělal CRP test, rtg? Šla bych na pohotovost. Na záněty dutin trpím, vím, jak je to hnusné.
A tak i tak bys měla zůstat doma.

A už to zase začíná, nemocní zaměstnanci do práce. Aspoň v jednom byl ten korona rok dobrý, ze se všichni báli, nikdo si nedovolil přijít do práce ani s rýmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.6.21 18:50
@lilith1 píše:
Zkus Sinupret je vyborny, kdybysela ucpany nos tak vyplachy vincentkou s konvickou do nosu.

Souhlasím, přidala bych pak ještě čaje určené na dutiny. Nejéle zázorový extrakt s medem :). Držím palce :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 23:47

Já se zrovna se zánětem dutin doléčuji. Po tydnu rýmy mi to taky tak zalehlo v dutinách, velká bolest dutin, bolely mě i čelisti, teplota. Koupila jsem si Sinupret, kapky, a taky užívám trikrat denně 2000mg rozpustneho vit. C se lzickou medu ve sklenici vody. A zinek. Inhalovat heřmánek nebo lzici soli do vody a inhalovat. A zazvorovy čaj, hazim do něj lístky rymovniku. Ale nic necítím, ztratila jsem úplně čich. Doktorka mi dala pak stejně antibiotika, když už rýma změnila barvu na žlutozelenou, a už mě zacinalo bolet v krku. Krásně mi zabírají a už mi je líp. Možná ti je později doktor taky napíše. Práce neuteče, zdraví máš je jedno, pěkně to vylež.

• Citovat
  • Nahlásit
1504
13.6.21 23:53

V lékárně sirup na „odhlenění“, dutiny zvenku mazat tymiánovou mastí a je to pěkná nechuťárna, ale nechat nasát tyčinky do uší v kapkách do nosu (nasivin třeba) a pak je zastrčit, co nejdál do nosu a nechat je tam, kdysi mi to poradili v lékárně a funguje to,… pak mě napadá inhalace vincentky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
14.6.21 19:17
@Nickjmeno píše:
V lékárně sirup na „odhlenění“, dutiny zvenku mazat tymiánovou mastí a je to pěkná nechuťárna, ale nechat nasát tyčinky do uší v kapkách do nosu (nasivin třeba) a pak je zastrčit, co nejdál do nosu a nechat je tam, kdysi mi to poradili v lékárně a funguje to,… pak mě napadá inhalace vincentky

Ještě doplním, ty tyčinky ještě obalit další vatou aby byly měkké a schopné nasát větší množství kapek a předaly to na větší ploše sliznice. Výborný je na to Sanorin emulze. Zastrčit jakoby vodorovně do nosu, dostatečně hluboko a nechat 5-10 min působit. Uvolní to a pak se tam lépe dostanou kortikoidové nebo slané spreje. Sinupret k tomu taky doporučuji. A nějaký Coldrex na úlevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat