Rychlé odstavení - POMOC, prosím o radu jak

4419
6.10.05 11:04

Rychlé odstavení - POMOC, prosím o radu jak

Zdravím všechny maminky!! Mám pro mě hooodně velký problém a nevím, jak na něj. Honzíkovi bylo devět měsíců. Kojili jsme a ještě kojíme, jenže u mě se vyskytl zdravotní problém a musím co nejdříve přestat kojit, aby mi mohli zahájit léčbu. Pro nás pro oba je to obrovský problém, protože nám kojení maximálně vyhovovalo. Jenže Honzík mi odmítá jakékoliv umělé mlíčko. Zkoušela jsem to z různých dudáků, nic. On z flašky pít umí, ale nechce to mlíko. Máte některá radu, jak na to?? Někdy se stane, že si trochu cucne, ale to je zanedbatelné množství, pak to prská. Jsem už ze všeho unavená, vyčerpaná, pořád bych brečela, že musím přestat kojit a že mu musím vnutit tu flašku. Prosím, kdo by věděl, jak na to, poraďte.

Díky, Šárka a Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
6.10.05 12:03

Ahoj,
nevím, jestli Ti poradím, ale já našeho Matýska taky dlouhé měsíce beznadějně učila na mlíčko (zkusila jsem Nutrilon, Sunar, Bebu a nic). Minulý týden jsem už fakt z nouze zkusila koupit vanilkové mléko od Hippu (od 8. měsíce) a koukám jako blázen, jelikož mi hned napoprvé vypil 100ml a od té doby je po něm jako umanutej. Tak to můžes zkusit.
JInak, pokud musím přestat koji, tak je to sice pro dítko nepříjemné, ale on si z nedostatku určitě časem nějaké mléko vezme.
Tak držím palečky, ať to zvládnete bez pláče :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
6.10.05 12:33

Ahojky Sarko,

my sme meli podobny problem, kdyz jsem maleho odstavila ve 13 mesicich kvuli dalsimu tehu, zadne umele mliko nechtel. A kravske jsem mu v roce jeste davat nechtela. Nastesti mu ale chutnaly jogurty, takze dostal proste vic jogurtu a pil jen cistou vodu. Obcas ochuceny zakys, toho taky trochu vypil. Nechtel v te dobe ani caj, dzus nic. Behem dalsiho roku se to srovnalo :-)

Nikde preci neni napsano, ze dite musi mleko pit, lzicka jogurtu je dobra alternativa ;-)

Hezky den

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
6.10.05 12:52

Ahojka Šárko,
nebuď tak zoufalá. Já jsem také ze zdravotních důvodů musela s kojením přestat. Bylo to až v 11 měsících holčičky a už jsme kojily snad jenom 2× za den + jednou v noci. Malá se mi taky nechytala na Sunar a nic jiného, dělala jsem mandlové mléko (to se může jenom v malých dávkách), až pak jí zachutnalo bifidus mléko. Ředila jsem ho vlažnou vodou a nebo jsem rozmíchávala a doteď to tak dělám, bílou neslazenou (později i slazenou bílou) aktivii s vodou. Občas to dochutím banánem. Malé to moc chutná a bylo to jediné na co se chytila krom mateřského mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
107
6.10.05 15:10

Ahoj Šárko,nic si z toho nedělej,že nechce umělé mlíčko.Já přestala kojit v ukončených 8 měsících a dcera také UM nechtěla (vyzkoušela jsem celý nabízený sortiment včetně ochucených).Po poradě s lékařkou jsem dávala obilno-mléčou kaši,jogurty (nejlépe bílé se živou kulturou),později tvarohy (už si nepamatuji od kdy je tvaroh doporučován),sýry,no prostě vše,co obsahuje upravené mléko.Opravdu je to uplně v pohodě.Prostě 3 mléčné dávky denně a UM dávat nemusíš.
Pamatuji si,že mi to tenkrát přišlo taky divné,že nebude dcera pít um.mlíčko,tak jsem pro jistotu ještě zavolala na Ligu na podporu kojení,či jak se to jmenuje,a řekli mi úplně to samé,co naše Dr.
P.S. A nepije ho ani dnes a to už může i kravské-prostě jakmile je něco řidší něž polévka,tak to nechce.Bojujeme i s pitným režimem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
6.10.05 18:12

Děkuju strašně moc všem, co jste mi odpověděli. Odpoledne jsem mu zkusila dát ještě jeden dudák, co jsem našla doma, naprosto prach obyčejný. No vypil mi tak „padesátku“ a to jen proto, že před ním babička dělala cukrbliky a on u toho něco vypil. Zítra jdeme k doktorce, tak se s ní zkusím poradit o tom, co jste tu psali, když mu dám více mléčných výrobků. Ještě jednou díky moc za rady, pomohli jste mi. Netušila jsem, jak moc mě to sebere, že budu muset takhle náhle přestat kojit, chtěla jsem minimálně do roka a pak postupně odstavovat. No jo no, ono vždy nejde tak, jak si to člověk představuje. Hlavně když bude Honzík spokojený. Ještě jednou díky!!! :P

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama