Reklama

Rychlé přibírání v těhotenství - může to být cukrovka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 19.08.18 13:18
Rychlé přibírání v těhotenství-může být cukrovka?

Hezký den.
Trápí mě poslední měsíc a půl šílené nabírání a to 1,5-2kila za 2týdny, stravuju se běžně jako předtím, nejde vidět kam se to ukládá a v poradně mi bylo řečeno že se ve 2.trimestru nabírá více :nevim: ale u prvního jsem nabrala dohromady 16kg kdyz jsem začínala s extremní podváhou.. teď jsem teprve 26+3 a mám nahoře 11kg :oops: :( a začínala jsem na startovací váze 4kila více než u prvního (jestli to půjde takovým tempem tak budu rodit s 20kily nahoře, trápí mě nejen kila ale hlavně aby to nemělo vliv na miminko, je docela vymodlené). Čeká mě za 2 dny test na těhotenskou cukrovku a proto mě napadá souvislost, jestli to nemůže být tím? :nevim: (samozřejmě jestli ano se dozvím až po odběrech) ale třeba tu budete mít někdo podobnou zkušenost.

Přečtěte si článek: Přibírání v těhotenství: Kolik kilo je normálních?

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 19.08.18 13:22
@saphire píše:
Hezký den.
Trápí mě poslední měsíc a půl šílené nabírání a to 1,5-2kila za 2týdny, stravuju se běžně jako předtím, nejde vidět kam se to ukládá a v poradně mi bylo řečeno že se ve 2.trimestru nabírá více :nevim: ale u prvního jsem nabrala dohromady 16kg kdyz jsem začínala s extremní podváhou.. teď jsem teprve 26+3 a mám nahoře 11kg :oops: :( a začínala jsem na startovací váze 4kila více než u prvního (jestli to půjde takovým tempem tak budu rodit s 20kily nahoře, trápí mě nejen kila ale hlavně aby to nemělo vliv na miminko, je docela vymodlené). Čeká mě za 2 dny test na těhotenskou cukrovku a proto mě napadá souvislost, jestli to nemůže být tím? :nevim: (samozřejmě jestli ano se dozvím až po odběrech) ale třeba tu budete mít někdo podobnou zkušenost.

Měla jsem ji a za celé těhotenství jsem nabrala asi 10 kilo. Kolegyně se mě ptaly, kde mám to břicho, že takhle vypadají, když se víc najedí. Počkej na testy. Třeba Absolonová šíleně přibrala při prvním dítěti a teď tolik ne. Můžeš se zavodňovat. Moje sestra dvojče rodila s metrákem :nevim: :)

ka2ka
Extra třída :D 12654 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 13:27

a co tlak? nemůže to být začínající preeklapsie?

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 19.08.18 13:55

@ka2ka tlak mám naopak stabilně nízký 100/55 a beru Godasal na ředění krve (a mimojiné se předepisuje i na preeklampsii).

@Russet zavodnění poznám jak? Ptám se jak blbec ale u prvního mi ani nohy nenatíkaly, teď natečou třeba když dýl sedim v práci..

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 19.08.18 13:58
@saphire píše:
@ka2ka tlak mám naopak stabilně nízký 100/55 a beru Godasal na ředění krve (a mimojiné se předepisuje i na preeklampsii)­.@Russet zavodnění poznám jak? Ptám se jak blbec ale u prvního mi ani nohy nenatíkaly, teď natečou třeba když dýl sedim v práci..

Natíkaly?! Mně natékaly nohy až asi 14 dní před porodem. Zavodnění by asi poznal lékař, zeptala bych se ho. Sestra právě nesměla ke konci těhotenství moc pít. Tohle bych konzultovala s doktorem, ne na epipi.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 362 příspěvků 19.08.18 14:26

Jste nebyla na testech? Zároveň by se měl dělat test z moči každou návštěvu u gynekologa. :think:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 19.08.18 14:28

I kdyby ti nasli cukrovku tak nemej strach. Dostanes glukometr a budes jen dodrzovat dietu. Potizivni je ze na ni fakt malokdo pribere. Nemyslim si ue priznak cukrovky je ze zacnes nabirat. Ja kdyz mi ji zjistili tak jsem mela asi 4 kila nahore.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 14:35

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 19.08.18 14:31

A co se natekani tyce… tak mne v praci nohy natekly po 6 mesici skoro kazdou sichtu- ale 12 ctky a celou dobu na nohou v lodickach.

Teď uz jsem doma 8,5 mesic a nohy nenatekaji vubec. Takze to muze byt kombinace tepla a prace.

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.08.18 15:49

@saphire Nabiras hodne proste proto, ze mas podvahu. Zeny s nadvahou zase pribiraji malo az nic, jejich zasoby jsou pro dite dostatecne. Ty po te extremni podvaze tak touzis, ze se obavas prirustku v tehotenstvi? :think:

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 19.08.18 18:09

@kacakaca prosim jeste jednou o precteni prispevku a zbytecneho nestrefovani se :roll: v prvnim uspesnem tehotenstvi jsem mela mnohem mene na zacatku a pribrala 16kg a ted jsem zacala na vyssi vaze podle nicnevypovidajiciho bmi na hranici normální váha/podváha a vypada to ze priberu vice. Zaobiram se HLAVNE tim jestli nemuze byt nejaky zdravotni problem, viz cukrovka ktera me napadla tim ze pred sebou ten odber mam a za dva dny me ceka. Neprijde mi abych pri normalnim stravovani jako cele tehotenstvi pribirala 4kila za 4tydny (normalni mi prijde treba 2).

@Russet konzultuju to na gynekologii kde bylo mavnuto rukou :nevim: tak se tady ptam na zkusenosti jinych maminek (ne na lekarske rady) v cemz vidim velky rozdil. To epipi nemusi vlastne existovat..

@AnnaNuvoletta07 “čeká mě test na těhotenskou cukrovku za 2 dny” viz úvodní příspěvek ;) test z moči je dělaný pokaždé ale u těhu cukrovky co vím vůbec test z moči pozitivní být nemusí a krev naopak ano.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 18:17

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 19.08.18 18:10

Ráda bych tady zdůraznila, že mi nejde o to kolik naberu, ale o to aby nebylo ohroženo zdraví miminka, o to jediné mám obavy…

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 19.08.18 18:44

@saphire mela jsem cukrovku v obou tehotenstvich, u druheho potvrzenou testem uz v 11 tt. a u druheho jsem nabrala vic nez u prvniho a zacinala jsem s trosku vyssi vahou. takze stejny pripad jako ty ;)
asi je zbytecne se hroutit predem, na test jdes a uvidis, jake budou vysledky. ale telo na kazde tehotenstvi reaguje jinak.

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 19.08.18 19:31

@nozu no přiznám se že to teď prožívám, hormony se mnou cloumají :oops:
Dám tady koneckonců vědět jak jsem dopadla, výsledky nebudu mít hned, bývají do 2 dnů k vyzvednutí no tak uvidím…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama