Rychle se mastící vlasy po porodu a návštěvě kadeřnice

46
14.6.20 07:23

Rychle se mastící vlasy po porodu a návštěvě kadeřnice

Ahoj, začaly se mi v poslední době strašně mastit vlasy. Jsem dva měsíce po porodu, ještě před 14 dny bylo všechno dobrý, když jsem si vlasy večer umyla, ráno a celý den v pohodě. Pak jsem byla u kadeřnice. Dříve jsem si barvila vlasy na červeno drogerkovymi barvami, a tak jsem teď šla ke kadeřnici, aby mi to stáhla a že bych chtěla prosvetlit vlasy (hnědou a do toho takovou skoro blond). Trochu se povedlo, ale ta červená pořád zůstala, hlavně na sluníčku to je jak beze změny. No a od té doby, co jsem se vrátila od kadeřnice, tak se mi šíleně mastí vlasy. Umeju, nechávám je uschnout, nikdy fén nepoužívám, ani žehličku, nic. A jsou pak během dvou hodin zase mastné. Než jsem šla ke kadeřnici, měla jsem šampon od Gliss Kur. Pak mi kadeřnice řekla, že si 48 hodin nesmim umýt ty vlasy, aby se to dobře chytlo. Tak jsem ji řekla, že budu mít ale mastné vlasy, protože si myju hlavu každý den. Ptala se, co používám za šampon, když jsem jí řekla značku, tak mi doporučila nějaký jejich šampon a kondicionér a vlasy se mi mastí ještě víc.
Stalo se to některé z vás? Jsem z toho na nervy :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

184
14.6.20 07:33

Hormony. Casem ti jeste pulka vlasu nejspis vypada. S tim podle me nic neudelas. Chce to vydrzet. Ja teda presla na prirodni sampon. Myju 2× tydne. Ale ten prvni rok po porodu si telo dela, co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13661
14.6.20 07:44

No tak příště k té expretce nechoď. Nejen že tě blbě nabarvila, ale ještě ti střelila něco, co ti fakt nesedí.
Šampon co ti doporučila buď daruj na charitu a nebo se ho pokus prodat, pokud to je nějaká dražší značka.

Pořiď si suchý šampon - dobrý poměr cena/výkon je od Batiste - bývá v každé drogerii. A pokus se s jeho pomocí co nejdéle prodlužovat intervaly mezi mytím vlasů. Základní plus je, že suchý šampon dodá taky trošku objemu.

Porod, barvení a mizerný šampon ti narušil přirozenou mikrobiální ochranu tvé pokožky hlavy a kůže se to snaží opravit tím, že bude produkovat více mazu. Čím častěji a čím agresivnějšímí prostředky budeš hlavu drhnout, tím více mazu bude produkovat.

Takže si pořiď nějaký co nejšetrnější šampon - rozhodně bez SLS, kondicioner dávej jen do délek - vůbec by neměl přijít k pokožce hlavy a po každém umytí spláchni vlasy a pokožku hlavy kyselým oplachem - tedy ředěným octem či citronovou šťávou. Kyselé prostředí pomáhá udržet pokožku hlavy a její mikrofloru (tu tam chceš) zdravé. Ideálně si udělej kopřivový ocet. Natrhej hodně kopřiv, nasekej je, dej je do větší zavařovačky, zalej octem a nech louhovat tak týden, dva. Pak to zceď a kopřivový ocet řeď v poměru 1:10 a tím si vždy po umytí opláchni hlavu.

Možná bude trvat chvíli, než najdeš šampon co ti bude sedět. Zkusila bych nějaký s jílem.

třeba https://www.biooo.cz/…-p-1007.html nebo https://www.biooo.cz/…-p-6547.html

Co by mohlo pomoci je jednou týdně kefírový zábal. Kup kefír, nalij ho na vlasy, pořádně promasíruj, aby se dostal k pokožce hlavy, zabal to do potravinářské folie, nasaď na to teplou čepici či ručník, nech to na hlavě alespoň 30 minut, pak to spláchni vlažnou vodou a pak vlasy normálně umyj a na závěr spláchni kyselým oplachem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
14.6.20 07:58

Kezby se mi mastili. Já každý den vytahuju čtvrt hlavy vlasů.. Podle mě je to hormony, nic nepomůže, až čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 09:29

Mně se vlasy hodně mastí už od puberty :-)
Podle mě je to hormonama, mně se po porodu taky hrozně mastí vlasy. Nosím je v culíku a myju jen 2× týdně. Protože čím častěji myju, tím víc se mastí. Používám přírodní Lavera šampon (mají ho v DM), ten mi vyhovuje a voní jen tak decentně, to mi taky vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama