Rychlodort - holky poradíte?

3246
30.6.13 22:45

Rychlodort, aneb - holky poradíte?

Holky, mamky,

velká prosba o pomoc na dortík. Dcerka bude mít ve středu dva roky. Mám, respektive měla jsem naplánovaný krásný dort, ale špatně jsem si to rozpočetla (časově) a prostě to nedám…

Mám nakoupené téměř všechny ingredience (včetně potahovací hmoty na dort 1,5 kg). Nemáte některá v zásobě dobrý recept? Chtěla jsem dělat tzv. motýlí dort, ale je to opravdu velký dort a já bych to časově nedala. Jsem trdlo, to vím sama, ale dva dny péct dort a dělat různé náplně, a pak ho ještě potáhnout…

Nejsem moc dobrá kuchtička (není myšleno pejorativně).

Prosím, nemáte něco v záloze?

Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25959
30.6.13 23:04

Moc nechápu s čím teda chceš poradit :think:
Jestli je problém jen v tom, že je dort moc velký a nestihneš to všechno upéct, udělej menší.
Nebo jestli chceš poradit přímo nápad, jak by měl dort vypadat a tak… :nevim:
Receptů na korpus a krémy je všude plno, obrázků na inspiraci taky. A za tři dny si myslím že stihneš udělat pěknej dortík ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
30.6.13 23:04

Tak me napada udelat piskot, resp. trene testo, nato tvaroh rozmichany se zloutkem (ma to pak peknou zlutou barvu), par kapek citronu a ozdobit ovocem-kiwi, jahody, banany a pod. Je to rychlovka, se slehackou lahodne a velmi osvezujici! Tento tyden ho planuji upect tak mam recept po ruce :kytka:
Tady je: 120g Hery nebo masla, 120g cukru krupice, 2 vejce, 125g polohrube mouky, lzicka prdopec. Napln: vanicka jemneho tvarohu, dva zloutky (mozna bych kvuli diteti nedavala), dve lzice cukru (davam jen sacek vanilkoveho) a ovoce dle libosti.

Prisady na testo rozslehat, bude z toho tuzsi testo, nalit ho do formy vymazane tukem (nemazu a je to ok) a s pecicim papirem, pri 180C pect 25min. Napln-vyslehat-muze se pridat nastr. citr. kura (davam par kapek citronu). Rozetrit na vychladly korpus, poklast ovocem a je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
30.6.13 23:05

Ahojky
Asi trochu mimo tvůj dotaz, ale já, dělala malý dort z piškotů. Na dno jsem dala piškoty, polila rozvařenýma jablky s pudinkem, zase piškoty ( klidně i ty dlouhé) a zase jablka. Na vrh jsem poskladala ovoce ( jahody) a zalila želém nebo šťávou s pudinkem. Vypadá to super a pro dospělé ozdobit šlehačkou. Je to lehký a strašně rychlé, ale Ty chceš dělat asi spiš piskotový korpus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
30.6.13 23:07
@petrul píše:
Moc nechápu s čím teda chceš poradit :think:
Jestli je problém jen v tom, že je dort moc velký a nestihneš to všechno upéct, udělej menší.
Nebo jestli chceš poradit přímo nápad, jak by měl dort vypadat a tak… :nevim:
Receptů na korpus a krémy je všude plno, obrázků na inspiraci taky. A za tři dny si myslím že stihneš udělat pěknej dortík ;)

Myslim si, ze dotaz je zcela jasny. Zakladatelka chtela poradit osvedceny rychlodort. Jasne, ze na netu je spousta receptu, ale cas na pokusy asi nema :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
30.6.13 23:10

Holky, díky.

@petrul

Za tři dny možná, ale malé dítko mi nikdo nepohlídá, abych se nimrala s růžičkama a motýlkama :)

@Marcell

Velmi děkuji, prima recept. :pankac:

@andileklucka

Ne, ne, nemusí být piškotový korpus, jen jsem si říkala, že když už mám věci… Ale tvůj recept zní a „vypadá“ dost prííímově, děkuju! :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
30.6.13 23:10

@Marcell ale když má nakoupeno všechno potřebný, tak asi nebude chtít dělat ovocnej z piškotů :nevim: Teda předpokládám. Navíc, zítra je teprve pondělí, doufám :mrgreen: A jinak, opravdu jsem z toho nepochopila, jakej přesně dort by chtěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
30.6.13 23:12

Nebo me jeste napada upect nejaky korpus, polit ho cokoladovou polevou a nakreslit obrazky treba barevnymi trubickami od Dr. Oetker nebo koupit marcipanove motylky, pripadne postavicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
30.6.13 23:13

@Silky123 tak nemusíš dělat jako ozdobu zrovna motýlky. Upéct a promazat korpus se dá i s malou, potáhnutý to máš taky za chvíli. A část hmoty můžeš třeba obarvit, vykrajovátkem vykrájet třeba kytičky, stromečky, prostě co máš a nalepit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
30.6.13 23:17

Já jsem měla v plánu velký dort, prostě jsem to megalomansky neodhadla, skládá se ze čtyř malých (22 cm) korpusů, barevných krémů, do toho motýlci a kytičky, navrchu dvoubarevný krém + ta hmota a opět motýlci a kytičky.

Piškoty jsou doma vždycky a ovoce kvůli malé taky, takže to je v pohodě. Jen nevím, co provedu s tou hmotou :)

Když si to přiznám, tak ten dort měl být hlavně maličké pro „oko“, sladké nejí, nemá ho ráda. Nejvíc bych se jí zavděčila bio kačenkama, jenže ty rodině nabídnout nemůžu, že? :)

Jste báječné a ještě jednou díky za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
30.6.13 23:21

@Silky123 dělala jsem malé jednou rychlodort sama (nejsem v tomto vůbec zdatná) a upekla jsem piškot jako na roládu - kolik žloutků, tolik lžic cukru, stejné množství mouky a nakonec bílky. Jelikož nevlastním formu, upekla jsem to v kastrolu, aby to mělo správný tvar :lol: Krém obyč máslový. Nazdobit to můžeš jak chceš, možná by nebylo špatné to kromě krému promazat nějakou dobrou marmeládou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
30.6.13 23:31

Ahoj,
přispěju naší čerstvou víkendovou zkušeností (syn měl oslavu narozek a nejenže cukrárna zvorala co mohla, tak dort dorazila manželova doprava a neuhlídání psa :zed: ).
Na rychlo jsem tudíž musela vymýšlet- piškotový korpus- koupila jsem hotovku u nás v obchodě, šlehačku v kelímku, mandarinkový kompot a pudink bez vaření.
Tekuté přísady smícháš, nasypeš pudink, rychle protřeseš a namažeš na korpus, ozdobíš libovolným ovocem, šlehačkou a z potahovky jsem udělala kolem do kola toho korpusu placatý, vykrajovátkem na perníčky vykrájený, vláček, alespoň nebylo vidět, že je korpus kupovaný. :oops: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
30.6.13 23:47

Tak udělej to, co si plánovala, ale jen přízemí ve větší dortové formě, prokroj 2×, takže budeš mít vevnitř 2 barvy, zvenku můžeš potřít zase jinou barvou. To složité není - jeden máslový krém do každé misky s jinou barvou. Jak si chtěla dovnitř dostat kytičky a motýlky to teda netuším ;) ale navrch jdou vykrájet vykrajovátkama na cukroví, jak už tu někdo psal, když obarvíš hmotu, vykrájíš jich za chvilku hromadu.
Rychlý korpus - 2vejce, 3/4hrnku cukru, 2hrnky hl. mouky, 1/2hrnku oleje, 1 hrnek mléka, 1 prdopeč, milovníci kakaa přisypou to. Vše se zamíchá vařečkou, nebo šlehačem, nalije do formy a peče.

Já bych se teda na barevné krémy vyprdla, protože jestli to malá nejí, tak jí dort bude zajímat max. do rozkrojení. Dělám krém ze smetany - 1 smetana ke šlehání se svaří s 1bal. ledových kaštanů, já přidávám ještě trochu čokolády na vaření (cca 50g). Po vychladnutí se to dá na noc do lednice a pak vyšlehá. Na dort potřebuješ min.ze 2 šlehaček, 3 jsou lepší. Navrstvím půlku krému, pokladu banány a zatřu druhou půlkou krému (korpus prokrajuji jen jednou).
Jen je nevýhoda, že šlehačkou nejde potřít krém, mohla by se trhat potahovka. Ale stačí půlka změklého másla ušlehat s cukrem a kakaem dle chuti a tím dort potřít, na tom bude potahovka držet dobře.

Jestli ti to chuťově vyhovuje, tak plán bych viděla takhle:
zítra upéct korpus a svařit smetanu s čokoládou
v úterý ušlehat smetanu, promazat s ní dort, ze všech stran pomazat máslovým krémem
ve středu potáhnout a dozdobit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
30.6.13 23:49
@Hanulínek píše:
Ahoj,
přispěju naší čerstvou víkendovou zkušeností (syn měl oslavu narozek a nejenže cukrárna zvorala co mohla, tak dort dorazila manželova doprava a neuhlídání psa :zed: ).
Na rychlo jsem tudíž musela vymýšlet- piškotový korpus- koupila jsem hotovku u nás v obchodě, šlehačku v kelímku, mandarinkový kompot a pudink bez vaření.
Tekuté přísady smícháš, nasypeš pudink, rychle protřeseš a namažeš na korpus, ozdobíš libovolným ovocem, šlehačkou a z potahovky jsem udělala kolem do kola toho korpusu placatý, vykrajovátkem na perníčky vykrájený, vláček, alespoň nebylo vidět, že je korpus kupovaný. :oops: ;)

Anebo tak, to je taky dobrý krém a korpus ještě rychlejší :palec: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
30.6.13 23:53
@andileklucka píše:
Ahojky
Asi trochu mimo tvůj dotaz, ale já, dělala malý dort z piškotů. Na dno jsem dala piškoty, polila rozvařenýma jablky s pudinkem, zase piškoty ( klidně i ty dlouhé) a zase jablka. Na vrh jsem poskladala ovoce ( jahody) a zalila želém nebo šťávou s pudinkem. Vypadá to super a pro dospělé ozdobit šlehačkou. Je to lehký a strašně rychlé, ale Ty chceš dělat asi spiš piskotový korpus.

Ten jsem dělala malýmu když měl rok a je vynikající :palec: chutnal i dospělým :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat