Rychlostní silnice platí se nebo ne ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smajlik345
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 20.07.19 16:28
Rychlostní silnice platí se nebo ne ?

Platí se na rychlostní silnici nebo ne?
Nemáme dalniční známku a když dám do mapy.cz vyhledávání vyhnout se placeným úsekům tak mě to vede i přes rychlostní silnice.
Na internetu jsem našla že plati jen kamióny díky pomocí mýtné bráně, ale jak je to u osobáku?
děkuji

Reakce:
arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 20.07.19 16:44

@smajlik345 neplatí.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 20.07.19 16:47

Rychlostni silnice neni dalnice. Napr v Praze taky nepotrebujes na okruhy kolem mesta dalnicku… az kdyz treba mines Chodov na D1, je tam znacka dalnice a to uz placeny je

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 20.07.19 19:09

Si najdete na netu placene useky. Nektere kusy jsou. Poznate podle znacek.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 20.07.19 20:18
@Cenarius píše:
Si najdete na netu placene useky. Nektere kusy jsou. Poznate podle znacek.

já našla jen že jsou placené dálnice. Rychlostní silnice jen pro kamiony…, ale ne pro osobáky.
Hlavně řeším E75 (mosty u Jablunkova) kde jsme jeli a byla tam značka jak e75 tak 11. A rychl. silnici si představují s více jízdními pruhy, tam byl jen dva pruhy - jeden pro jeden směr, druhý pruh pro druhý směr. (Tak nevím zda tam měly nějakou opravu, ale nepřišla mi to jako silnice za kterou by mohl být poplatek.
A mezi mohelnici a Šumperkem 44. Kde je kousek norm. silnice a kousek rychlostní.
Když je pruh dlouhý několik km, ale ty kousky dle mě by ještě zpoplatněné být neměly :nevim:

Váš příspěvek
Reklama