Reklama

Rychlozavinovačka vs multifunkční zavinovačka 3v1

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maarcelkaa
Nováček 3 příspěvky 02.03.18 12:43
Rychlozavinovačka vs. multifunkční zavinovačka 3v1

Ahoj těhulky :)

jsem prvorodička ve 24tt a pomalinku si připravuji výbavičku, alee..
Termín porodu mám 20. červen a nejsem si jistá, zda využiji v létě zavinovačku pro mimi, když si vzpomenu jaký bylo v létě poměrně vedro.. aby se mi v ní mimi neuškvařilo :-D
Chápu dobře, že slouží především k tomu, aby mimi v ní jen spinkalo přes noc, popřípadě aby se mi s prckem v začátcích dobře manipulovalo? Nebo je potřeba vozit mimčo v létě v kočárku v zavinovačce?
Představovala jsem si, že si mimi obleču do letního oblečku, přikryji jej lehčí fleese dečkou a hotovo :)..
Prominte, že se tak vyptávám, ale po rozhovorech s některýma těhulkama v čekárně mé lékařky, co si potrpí na kanýrkách v kočárků, na mě koukaly jak na truhlika :-D, že nechci volánky, kraječky a kanýrky :-D

Nicméně v záloze mám dvě varianty zavinovaček a poprosím vás o názory na ně -
1. klasická rychlozavinovačka na suchý zip/nebo mašli.. nevyklouzne z ní mimi zespodu? příjde mi spíš že je na okrasu než k funkčnosti.
a 2. varianta multifunkční zavinovačky 3v1 (deka, fusak, zavinovačka). ta se mě osobně líbí víc, vzhledem k praktičnosti a že ji lze dát i do autosedačky. Nemáte s ní některá zkušenost?

Děkuji Vám za rady a zkušenosti, maminky :)

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 02.03.18 12:49

Měla jsem pouze zavinovačku na suchý zip. Pro malé mimčo super, určitě nevyklouzne, pokud je teplo nebo je mimčo větší, dá se použít jako podložka v postýlce, v kočárku. Nevýhoda - nevejde se tam větší mimčo a suchý zip časem ztratí funkčnost.

Na fusak jsem měla požadavek zejména ten, aby byl opravdu teplý, takže jsem měla kožešinový. Zavinovačka do teploty 15- 20 stupňů je určitě potřeba jiná, než fusak, který dáš do kočárku, když jdeš s mimčem do mrazu. Podle toho bych se orientovala, jestli koupit multifunkční verzi.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19335 příspěvků 02.03.18 13:27

S tou multifunkcí nemám zkušenost, za mě dostačující klasická rychlozavinovačka na suchý zip (možno převázat navíc „mašlí“). Malý miminko ti z toho nevypadne a větší, které by to možná dalo „váhou“, už se ti tam zase nejspíš nevejde.

Jinak u letního mimina záleží na počasí, ale lehký obleček a slabá deka se bude hodit jen když bude fakt teplo (jak často bývá??), jinak určitě zavinovačku užiješ i přes den, když nebude svítit sluníčko, ráno, večer v kočárku a koneckonců i v posteli, když zrovna nebudou pařáky.

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 02.03.18 13:46

Já rodila konec Srpna 2015 v té největší vlně veder a nejvíc jsem užila klasickou zavinovačku (sehnala jsem bez kanýrů) na tři šňůrky. Syn potřeboval pevně zavinovat aby byl spokojený takže první dva měsíce prožil v plence, ručičky stažené látkovou plenou a v zavinovačce. Oblečení jsem využila jen do autosedačky. Ono se to hrozně špatně plánuje. Třeba pro syna byly rychlozavinovačky k ničemu, byl velký a pořád se rozbaloval i když byly převázané mašlí.

Safija
Kecalka 260 příspěvků 02.03.18 14:15

@Maarcelkaa miminko si prikryj, cim chces :) dnes je moda rychlozavinovacek, nase maminky nas zas mely v takovych tech bilych s krajkama… ja si pro prvniho taky kupovala rychlozavinovacku, protoze mi ji v obchode nabidli a libila se mi, no a pak jsem pri manipulaci s miminem zjistila, ze mi nevyhovuje a kluka zakryvala dekou jak v postylce, tak v kocarku… do vajicka se to navic nehodi… syn je letni mimino, byla vedra, pres den se v zavinovacce potil, nechtel v ni byt svazany, no a druhy syn v ni byl taky jen parkrat… ty se naucis manipulovat s mimcem hned, ta rychlozavinovacka je spis pro tatinka a navstevy na prvnich par tydnu… no a mimco z ni velmi rychle vyroste, vetsinou trimesicniho uz do ni nezabalis… budes-li si ji porizovat na spani, tak musis koupit dve - blinkaci nebo procurana nehoda je kazdou chvili, za mne je to zbytecna investice do dvou novych, spis bych poridila dve nekde na bazarku, i u nove se suchy zip hned potenti (pokud tedy nekoupis drahou kvalitni), do budoucna vyuzijes jako podlozku… ikdyz jsem osobne nevidela tu multifunkci, sla bych spis do ni, stejne je potreba resit prechodovy fusak (jaro, podzim) do kocarku a do vajicka, takze toto by byla jiste lepsi investice… no a troufnu si rict, ze bys ji i pak snaze prodala, klasickych rychlozavinovacek je vsude plno, protoze hodne maminek si jejich sitim privydelava…

Luciiiš83
Kelišová 5454 příspěvků 02.03.18 15:26

@Maarcelkaa Myslím si, že tohle přes léto nevyužiješ volila bych tenčí deku. Vždyť budeš mít letní dítě pak se můžeš pokoukávat třeba až na podzim.
My čekáme v září a právě o ni uvažuji už takové hice nebudou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec byl se Šafářovou už před dvěma lety! Co na to Lucie?

Spekulace o mileneckém poměru Tomáše Plekance a Lucie Šafářové sílí. Vychází... číst dále >

Bijec Vémola se pochlubil přítelkyní. Silikonová playmate Lela se hanbatých fotek nebojí!

Je nejlepším českým bijcem. Horou svalů, z níž má respekt úplně každý. A tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama