Rychlý dotaz na zkušenosti: nosítko a těhotenství

TRG
2342
6.7.18 15:08

Rychlý dotaz na zkušenosti: nosítko a těhotenství

Ahoj, mám rychlý dotaz!
Kdo jste v těhotenství nosil starší dítko v nosítku nebo v šátku?
Jsem čerstvě těhotná a na prázdniny máme naplánované nějaké kratší i delší výlety, kam bych radši místo kočárku vzala nosítko. (Teď jsem čerstvě těhotná, ještě to nemám ani potvrzené od doktora, přes prázdniny by mi tedy ještě bříško růst nemělo.) Pokud bude všechno dle doktora OK a „fyzicky“ mi to nebude nepříjemné, tak by neměl být problém, ne? Záložní variantu (kočárek) budu mít určitě s sebou.
Hledala jsem na netu a našla jsem krom pozitivních i pár odstrašujících zkušeností, tak jsem si řekla, že se zeptám, jak jste to měly vy… ;)
Díky za tipy, triky apod.!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25764
6.7.18 15:11

Nosila jsem staršího asi do 4 měsíce,pak mi to bylo nepříjemné. Otěhotněla jsem na začátku prázdnin a do podzimu jsem ho nosila v manduce vepředu. Byl mu 1-1,5 r cca.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
6.7.18 15:13

Ahoj, tak já nosila dceru (12 kg) do 7 měsíce v nosítku, pak už mě bederák tlačil do břicha, tak jsem přestala. Vše bylo naprosto v pohodě, pokud se cítíš a budeš cítit v pohodě a tělo je na nošení zvyklé nevidím problém.
Já teď na sobě nosím nošence už dva.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
6.7.18 15:13

Vím o slečně která je v 6. měsíci a nosí v šátku skoro rok a půl staré dítě. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21670
6.7.18 15:22

Pokud jsi zvyklá tak bych se toho nebála, záleží na tobě aby ti to bylo pohodlné, nenosila bych v případě, že by ti potom třeba bolelo břicho, a pokud máte naplánované výlety tak bych se třeba domluvila s partnerem a střídala se v nošení s ním (pokud Teda nejezdíš sama s dítětem)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
6.7.18 15:25

Nosila jsem asi do 5.měsíce i vepředu a o chvíli déle ještě na zádech, teda v nosítku bez bederáku (onbuhimo), ten mi nebyl příjemný skoro od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.18 15:25

@TRG Hele já na jednom výletě nosila syna 17kg v 7 měsíci teda na břichu a pohoda dalo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.18 15:55

Aktuálně jsem 12+0tt a nosím 19m syna (12kg) denně kvůli venčení, minulý víkend hodinový výšlap a v pohodě, zatím nosítko ale máme i nosný šátek. Pokud Ti to nevadí znám holky co nosily i v den porodu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9000
6.7.18 15:58
@Soňa Zacharová píše:
@TRG Hele já na jednom výletě nosila syna 17kg v 7 měsíci teda na břichu a pohoda dalo se to.

Tak to bych nedala ani jako netěhotná! 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.18 16:28

@Titty s dobrým šátkem nebo nositkem určitě já nosím denně 12kg a necítím syna to mi přijde horší odnést v ruce nákup tak 3kg +/- :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.18 16:42

@Titty Já jako netěhotná nosila dceru cca 11-13kg v Kibi a za krkem syna. To teď dám už max tu holku ale to je tím že jsem těsně před porodem termín 17. Července

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9000
7.7.18 00:21

@Kristyna.Vechtova @Soňa Zacharová je pravda, že já mám trochu problém se zády. Takže jsem spíš nebyla ochotná se s děťátky tahat. :P

Ale těch 17 kg - to už musel být syn dost „starý“ na nošení, ne? Ale je fakt, že to beru podle našich dětí - ty jsou menší a docela hubené. Těch 17 kg mohli mít i jako předškoláci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
7.7.18 00:32

Taky jsem parkrat nosila prave na dovolene, kdy dcera mela neco pres dva roky a byla jsem nejak kolem 20.tt. Vse v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.18 06:30

@Titty tak syn má 12kg na 19m a 88cm, ale tak nosí se klidně 3-4 leté děti :) my rádi chodíme na výlety kde není možnost tlačit kočárek takže se občas syn rád poponese a mě to dost usnadňuje život :) každej den musím 2× vyvenčit psa a pěšky jeden běží na jednu stranu druhej na druhou takže takhle hodím mladýho na záda a jde se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.18 06:56

@Titty Syn má necelý 4 roky. Takže se rád ještě poponese když jsme na větším výletě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat