Rýma a hned bolesti ouška

1844
4.4.11 10:29

rýma a hned bolesti ouška

ahoj holky, naty má 3 roky a 4 měsíce neumí smrkat a nevím jak jí to naučit zkoušela jsem různé fígle ale nic, fouká pusou a ne nosem. v sobotu dostala vodnanou rýmu a včera už jsme byli píchat ouško :zed: . skoro pokaždé co mám rýmu tak jedeme píchat. jsem zoufalá už nevím co s ní, nepomáhají domuvy, ukázky, i doktor nadává že neumí smrkat :cert: . sice odsávám a je to boj ale stejně to nepomáhá. včera poprvé jsme dostali na uši atd. a tak je zase doma místo aby byla ve školce. mám strach aby při tak častém píchání nebyla nedoslýchavá. snad někdo poradí, děkuji renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1289
4.4.11 10:42

Mala se to naucila tak, ze sme pred ni chvalne „troubili jako slon“ a ji se to libilo, takze se pokousela smrkat a casem to vyslo. Od nekoho na emimi sem take cetla prispevek, ze maly ucili tak, ze si ukazovali „jak dela kralicek“…
Nevim teda, jestli to bude fungovat na takhle starou slecnu, ale mohlo by :-D
Hlavne dej pozor, kdyz ma problemy s usima, musi smrkat vzdy jen z jedne dirky, nikdy ne z obou, tak ji radeji nenechavej, aby smrkala sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
4.4.11 10:51

slona jsme zkoušeli, zboukávat svíčku nosem, foukat nosem na zrcátko až se zamlžilo a nic. už fakt nevím jak na ní. jinak se šikovná ukecaná ale smrkat neumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.4.11 11:34

já nemam radu, jak naučit smrkat (páč prostě když je rýma fuj, tak odsávám, i když smrkat umí)

Ale - u nás jsou záněty i bez jakékoliv rýmy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
4.4.11 11:50

Spíš než častého píchání bych se bála trvalých následků z nedoléčeného zánětu, kdy jednou dr. otálel s píchnutím. Ségra je ráda, že to skončilo operací srůstů ve vnitřním uchu a nemá porušené centrum rovnováhy.

Můj skoro 5 letý taky neumí pořádně smrkat. Je hodně zahleněný, má zvětšenou nosní mandli(jdeme vyndávat) a problémy s hlasivkami. Snažím se ho naučit, aby foukal každou dírkou zvlášť, dr. nám říkala, že má foukat ve vaně do vody vždy se zacpanou jednou dírkou, hladina se vlní, tvoří bublinky, dětem se to líbí, tak nacvičujeme. Ani jedno z mých dětí se neumí pořádně vysmrkat a myslím si, že je to dost častý problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
4.4.11 12:21

Myslím, že v tomhle věku je to hodně obvyklý problém - i když dítě třeba smrkat umí, nedokáže se vysmrkat tolik, kolik by bylo potřeba, nemá ten pořádný „smrk“, řekla bych.

Moje dcera se to opravdu dobře naučila až teď po Vánocích (taky jí táhne na čtvrtý rok), ale i přesto často sama přijde, že chce odsát… Vezme odsávačku, šupne ji do nosu a šťastně se usměje, že je jí to „teď v tom nose tak pšíjemnější, víš?“

Já bych se na Tvém místě snažila opravdu důsledně a důkladně odsávat - ale pokud To děláš a nepomáhá to, možná je bohužel na ouška náchylná a pak s tím nic moc nenaděláš. Někdo trpí na průdušky, jiný na dutiny, další na ouška…

Jinak s tím smrkáním - co zkusit, jakmile začne foukat pusou, nějak donutit pusu zavřít? My jsme párkrát zkoušeli fintu s kapesníkem v puse - „tady máš kapesníček, nacpi si ho celý do pusinky a schválně, že se s ním v puse nevysmrkáš?“ Docela to zabralo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.4.11 12:27

tyjo ale já nevim kde, ale četla jsem, že prej neni dobrý smrkat každou dírku zvlášť, že jak se fouká, tak se to z tý druhý dírky může spíš vrazit do ucha.

Ale já vám fakt neřeknu, kde jsem to četla. Bylo to náhodou na nějaký diskusi? Každopádně my v případě potřeby odsáváme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
4.4.11 12:28

Ahoj u nás to učí,spíš dělá taťka.Když se malý nadechne tak mu zavře pusu a vylítne to nosem,jednu dírku mu ještě ucpe.Náš synovec,taky moc neumí smrkat,trpí na záněty uší.tak se ptala švagrová na mandle,a doporuili jí nechat naočkovat prevenar.a když má zánět 4× za rok,tak je to i zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
4.4.11 12:43

Já jsem zase četla, že není vhodné smrkat oběma dírkami naráz, protože to víc namáhá a ve finále toho moc nevysmrkáme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.4.11 12:45

my máme po prevenaru, po mandlích, 2× pod narkozou čištěný uši… :think: :nevim: :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
4.4.11 13:02

Gábinko, Jani - s těmi „dírkami“ dobrý, hoďte si korunou :mrgreen: :mrgreen: Skoro bych řekla, že u těch prcků je to fuk, kolika dírkami smrkají - stejně to většinou nedělají pořádně a jde o to, aby toho vysmrkali co nejvíc. Jestli se jim to povede jednou nebo oběma, to může být teoreticky pěkný námět k debatě, ale v praxi můžeme být rády, že vůbec smrkají. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
4.4.11 13:31

Bohunko :lol: :palec:
Já osobně smrkám jednou a potom druhou :mrgreen: Když smrkám oběma, mám pocit, že si „vyfouknu mozek“ :mrgreen:
Já zase trpím na záněty dutin :mrgreen: Přestože smrkat umím :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
4.4.11 15:19

K tem dirkam - doktorka na usnim - stravili sme mikulase na pohotovosti kvuli zanetu ucha - mi rikala, ze kdyz tu dirku nezacpes, zvysujes tlak v uchu, coz pry vede k zaprve vetsim bolestem, zadruhe k namahani te blany, takze pokud uz byla vickrat pichana, muze pry ve vyjimecnych pripadech i prasknout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
4.4.11 21:20

Ahojky, radu na naučení smrkání sice nemám, malej začal smrkat najednou sám od sebe, ale s těmi oušky máme taky problémy, jakmile má rýmu, tak v noci začne bolení ucha. Pomáhá nám na to babská metoda - česnek do ucha, vždycky to zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
5.4.11 04:50
Hogata píše:
Ahojky, radu na naučení smrkání sice nemám, malej začal smrkat najednou sám od sebe, ale s těmi oušky máme taky problémy, jakmile má rýmu, tak v noci začne bolení ucha. Pomáhá nám na to babská metoda - česnek do ucha, vždycky to zabere.

Ty jo, tak to bych neriskovala, zvlášť u dítěte. Moje mamka taky praktikovala babskou radu, do ucha šťávu z listu netřesku. Nakonec se jí tam udělal zánět a byla na vyčištění pod narkozou.
Existují kapky Otobacit nebo v některých případech i ATB roztok Pamycon je do ucha. Při lehkém zánětu ouška nebo náběhu na něj pomůžou. Je to na předpis, ale dr. to bez problémů napíší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama