Rýma a kašel u 9ti měsíční

331
23.7.20 22:05

Rýma a kašel u 9ti měsíční

Ahojky holky, mám první dítě - holčičku 9 měsíců. Ještě nebyla nemocná, až teď dostala šílenou rýmu a kašel (a já s ní). Malou jsem standardně ve 20:00 uložila, ale chudinka malá se mi budila asi hodinu s šíleným kašlem a ucpaným nosem. Nos jsem odsála, dala jí pod hlavičku polštář, aby nebyla v rovině, nastříkala jí na něj trochu Eucasolu od Justu a hrudník namazala tymiánovou mastí (jen trošičku). Chci se ale zeptat, co dělat, kdyby se mi kašlem budila v noci, jak jí ještě mohu pomoci? Nemám doma žádný sirup, ani nevím, zda by ho mohla… Teplotu malá nemá, zítra cinknu doktorce, jde mi spíš o to, co s ní, pokud by se trápila v noci. Moc děkuji! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

598
23.7.20 22:07

Máš něco na tlumení kašle? Fenistil, Tusin apod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
23.7.20 22:10

@PeBa12 Fenistil kapky tu mám, dávala jsem je malé když měla ekzém a škrábala se. Vidíš, vůbec mne nenapadlo, že by mohly i tlumit kašel, moc děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.7.20 22:13

Není zač ;) Hlavně aby se malá vyspala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.7.20 22:22
@marlenka216 píše:
@PeBa12 Fenistil kapky tu mám, dávala jsem je malé když měla ekzém a škrábala se. Vidíš, vůbec mne nenapadlo, že by mohly i tlumit kašel, moc děkuju!

A nasivin doma nemáš? Ten je na noc na rýmu nejlepší. Aspoň naší malé vždycky krásně uvolní nos. Jestli malá nemá horečky, tak bych ji po doktorech ani netahala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
23.7.20 22:23

Kdyby náhodou dostala záchvat kašle, tak otevřít okno a rozvesit vlhké ručníky kolem postýlky… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
23.7.20 22:27

@PeBa12 nemám :/ ale doběhnu ho koupit, dík za radu! Já jsem z toho asi spíš vyplašená, jak je to poprvé.

@Veny89 moc děkuji! Zapnula jsem zvlhčovač vzduchu vedle postýlky, když bude nejhůř, rozvěsím i ručníky :) máme to hezky obě spolu, takže trpím také. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
24.7.20 06:54

@marlenka216 on synovec trpěl na laryngitidy… Takže vím, že kašel u dětí není vůbec žádná sranda… ;) Kór když je to poprvé a člověk neví v co se to zvrtne… Doufám, že jste měli klidnou noc… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
24.7.20 20:27

@Veny89 mockrát vám děkuji :) noc byla překvapivě celkem klidná, ale dnes malá zase pokašlává. Ráno jsem jí odsála neuvěřitelné množství rýmy, tak jsem dnes koupila Prospan sirup a snad se jí uleví. :) snad to bude opravdu jen rýmou a nezvrhne se to v tu laryngitidu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
24.7.20 21:07

@marlenka216 prospan máme moc rádi… Pěkně ty děti odhlení… :palec: hlavně pořád odsávat, ať to nesedne do uší a bude to ok… Ještě do nosu mořskou vodu… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama