Rýma - jak na ucpaný nos, 1.trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 17:09
Rýma - jak na ucpaný nos, 1.trimestr

Ahoj holky,
prosím poraďte, už skoro týden mám úplně zacpany nos, nefunguje mi inhalovani, mořská voda, ryma stop (nejaky bylinkovy sprej) a fakt je to děsné, jsem v 10.tydnu a na vsech kapkach, co mam doma, pisou, ze nevhodne v tehu :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

savess
Povídálka 12 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 17:15

@Klanel do nocu můžeš vincentku ve spreji, nebo mořskou vodu ve spreji.
Skvělý byl Pinosol a mohly jej těhotné, nevím, zda už se obnovila výroba..?
Jinak z Justu tymiánový krém - natírat čelo, skvěle to rýmu uvolní, a stříkat Eucasol.
Využiješ to pak i pro mimčo.

Ornwen
Závislačka 4062 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 17:28

@Klanel je to tam. napsano, protoze to nikdo netestoval a nikdo si nelajsne, ze by na ne mohli neco svest.
Ja si nasivin nekolikrat kapla ve III. Trim. Nic jineho nepomahalo.
Vincentka vubec, trochu sterimar s medi.

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 11.12.17 17:30

Kup si konvičku Rhino horn. supervěc.

babské rady - lotky do horké vody, nebo nohy do horké vody a napařovat čelo.

nicméně v nouzi lze použít kapky do nosu, fungují lokálně. když si nebudeš stříkat co hodinu, nic se nestane.

luca241
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 11.12.17 17:33

Stříkala jsem si aspoň dětský Olynth.Byla jsem ve 12.týdnu.

mal.lucie
Stálice 93 příspěvků 11.12.17 17:40

Jsem ve 35 tt a bez kapek do nosu neusnu :oops:. Jednou denně prostě musím. U prvního jsem to měla stejné a malý je naprosto v pořádku. Když jsi jednou striknes nevěřím, že by se něco stalo

Mallorka
Závislačka 2952 příspěvků 11.12.17 17:52

Jsem 33. tyden. Mám Nasivin dětské a kapu do nosu na noc, někdy i přes den. Nemůžu dýchat, nespím a pak mě bolí hlava. Podle mě je pro dítě lepší pohoda matky a pořádně dýchání nez stres a dušení se. Je to lokalni, navic na vsech lécích se píše, že jsou nevhodné pro těhotné, protože na nich nikdo nikdy netestoval.

V tehu jsou prostě otekle sliznice… nevím, k čemu to ta příroda tak zařídila :mrgreen: :lol:, když máš dýchat za dva a přitom máš zarvany rypak :jazyk: jak já vždy říkám muzi, když mě ž toho chytají nervy :mrgreen: :mrgreen: :jazyk:

marg
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 11.12.17 18:08

Normalne jsem si strikla Olynth kdyz bylo potreba. Jen tedy pred spanim kdyz jsem mela rymu. Za cele tehotenstvi urcite tak cca 20×. Nevidim duvod proc se dusit. Nedovedu si predstavit, jak jeden strik do nosu muze negativne ovlivnit plod, ale mozna mi to tady nekdo odborne vysvetli ;)

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 11.12.17 18:11

Já jsem taky v prvním tromestru, jako bojim se něco kapat, tak jedu jen vincentku nebo morskou sul do nosu, mám už přes 3 týdny rýmu a vůbec se jí nemůžu zbavit, je to na palici, nejhorší je, že mám celou dobu jen tu vodovou, nejde mi to nikam, ani do krku ani na průdušky, ani do hlavy, prostě celé tři týdny jen vodovka z nosu a sem tam pšíknutí :zed: :zed: takže s tebou plně soucítím, já už přemýšlím, jestli se prosmrkám až k porodu :?

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 18:19

Ja mam zas jen ucpano, nic netece, sem tam neco vysmrknu, ale nic extra. Prave ty noci jsou priserne, jsem utahana jako kun…
Pred dvema tydny angina, ted zas tohle, mi svihne.
Tak bud zkusim dcerin detsky Nasivin nebo muj Muconasal, ale proste ty pribalaky jsou holt trochu odstrasujici :oops:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19724 příspěvků 11.12.17 20:12

@marg (edit promiň, blbě čtu, něak jsem přeskočila že mluvíš o 20× za celé těhotenství, tak jsem sepsala elaborát, proč nepoužívat tyhle kapky dlouhodobě a ty mluvíš o 20× za 9 měsíců, no nic :)) mea culpa, ale příspěvěk tu už nechám)

Pokud jde o používání solných roztoků bez nějkých přídavků, tak ty se můžou kdykoli i během těhotenství

a teď to vysvětlení, proč některé kapky nepoužívat dlouhodobě - což je vlastně mimo mísu ale co už :lol:

v některých kapkách je hypertonický roztok (obsahuje více soli než v lidském dětě - je vlastně hustší, tj tělo má tendenci množství vyrovnat, vypudí vodu ze sliznice a ta oplaskne, zároveň to způsobí snížení průtoku krve sliznicí a líp se ti dýchá Častým užíváním se stane, že sliznice si zvykne, že z ní „něco“ vodu odsaje, takže ztrácí schopnost se sama oplasknout, může z toho být až chronický stav, který je třeba řešit operativně

oproti tomu izotonický (má cca stejně soli) a hypotonický (méně soli) jsou šetrnější, ty slouží k výplachu, k vyčištění hlavních i bočních dutin, k užívání kdykoli cítím potřebu pročistit nos a nejde to smrkáním, měly by sloužit i k pravidené nosní hygieně.
O jaký se jedná roztok je na kapkách/spreji vždycky uvedené.

Mě operace hrozila před cca 10 lety - cca rok jsem měla skoro pořád rýmu a samozřejmě co chvilku použila kapy. Pak už ale nezabíraly a šla jsem na ORL. Měla jsem hraniční výsledky (rtg, prosvětlování dutin apod) a nic mi dlooouho nepomáhalo ani Aerius apod. léky (alergie vyloučeny), daly jsme si s dr. polední měsíc na vyléčení se, jinak operativně a pomohly mi výplachy

Stručný návod tady nebo tady - od doby co si dělám průplachy mám od zánětů dutin pokoj, rýmy trvají fakt max týden nebo sedm dní ;) na výplach je nejlepší izotonický roztok 0,9% (9 gramů na litr vody) o teplotě lidského těla (36-37°C)
Málo soli ve vodě způsobuje pocit tlaku na sliznici (nejvíc asi bolestivý tlak u kořeně nosu), když je moc soli, nebo studená, tak to pálí

Příspěvek upraven 11.12.17 v 20:47

sandrik
Neúnavná pisatelka 19724 příspěvků 11.12.17 20:15

@welovefashion a ještě rada na vodovou rýmu - na ochranu nosu (aby nebyl odřený a nepraskal) si kup mastičku Borozan https://doplnky-stravy.heureka.cz/…an-ung-10-g/ fakt funguje super :palec:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 20:39

@sandrik ty pouzivas ten roztok nebo si delas slanou vodu? Ze bych to hned ted zkusila, lahev doma mam :)

sandrik
Neúnavná pisatelka 19724 příspěvků 11.12.17 20:46

@Klanel dělám si slaný roztok doma

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 21:17

@sandrik vyzkousela jsem to a jsem teda posera, dala jsem asi z bidou 1 dcl do kazde dirky, je mi to strasne neprijemne ta tepla voda a citim to i v puse, slane a teple.. Brrr.. Jako krev :lol: Ale pokud by to melo pomoct, budu trenovat dal. Dijy za tip :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama