Rýma u ročního dítěte - kdy jít k lékaři?

20.3.16 10:27

Rýma u ročního dítěte - kdy jít k lékaři?

Hezký den,
poprosím vás zkušenější maminky o radu. Mám 13m dceru, která má necelý týden rýmu. Průběh vypadal tak, že první 3 dny měla večer zvýšenou teplotu (kolem 38 v zadečku), teklo jí z nosu a měla i průjem. V noci hodně plakala, musela jsem ji prakticky nonstop nosit a prokapávat nos Libenarem. Poté se zdálo, že rýma ustupuje, začala lépe spát a z nosu už jí tak moc netklo. Od včerejška mám ale pocit, že je to zas horší. Teplotu nemá (večer max 37,5 v zadečku), průjem také ne, ale teče jí zas trochu víc z nosu a hlavně je taková protivná a uplakaná. Moc si nehraje, častěji pláče, chce se chovat. Spí už ale lépe, budí se jen párkrát na kojení. Prokapávám několikrát denně Libenarem, snažím se ji často kojit, jíst nic moc nechce - jen jogurt a ten jí zrovna dávat nechci, když je nachlazená. Rýma je celou dobu čirá a vodnatá, vytéká sama.
Taky jí rostou stoličky. Možná to může souviset i s tím? Ale podobnou virózu mám i já a trošku také manžel (také průjem a rýma).
Mám zajít za doktorkou? Dokdy čekat? Mám jí to odsávat, když jí soplíky tečou samy? Má doktorka je taková, že při telefonátu s nějakým problémem si nás na 99% pozve. A nechce se mi v čekárně chytnout něco horšího. Co myslíte? Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16021
20.3.16 10:33

Tak pri ryme celkove neni chut k jidlu takze bych nenutila :) jinak malej mel nedavno rymu tak sme kapali kapky do nosu a odsavali nudle aby moh dejchat a za par dni byl v pohode :) pokud nema teplotu tak, bych k dr netahala prave aby nechyt nic horsiho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
20.3.16 10:34

Asi bych ještě počkala. Když je rýma vodová…
Připadá mi, že tyhle bacily mají teď skoro všichni. My se v tom plácáme už snad 3 týdny, pořád dokolečka si to doma předáváme, i ty trávicí potíže s teplotou tu proběhly, už mě to nebaví.
A u dr. jsem s malým jednou byla - stejně to k ničemu nebylo. To jsem ještě nevěděla, že ta teplota bude k průjmu a chtěla jsem, ať se mu raději mrkne do krku, jestli se mu tam nevylíhla angína nebo něco. V krku čisto, poslech OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607

Pokud nemá horečku, zelenou rýmu a jiné problémy, tak bych se k doktorce zbytečně necpala, akorát budete riskovat, že tam chytne jiný moribundus! Jinak pokud jí to samo teče, může dýchat, tak bych ji ani nezatěžovala odsavačkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543

Při rýmě nechodím, odsávám, dávám mořskou vodu popř vincentku atd.. pokud nemá horečky, není důvod :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
20.3.16 10:36

Mně to všechno přijde jako průvodní jev k zubům. Syn to tak měl od 6m do dvou let, s drobnými přestávkami :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
20.3.16 10:38

K doktorce bych asi nešla, stoličky a rýma + nachlazení rodiče? Není divu, že je chudinka mrzutá, průjem je určitě od stoliček

kdyby jí vyletěla teplota, tak bych šla, ale takhle ne

odsávala bych na nos, Libenar je mořská voda? My máme Quixx tak nevím… Já to dělám tak, že stříknu mořskou vodu, chvíli počkám až se nudle ztekutí, pak odsaju a pak znovu stříknu ať se sliznice zvlhčí a pak spinkat

přes den moc neodsávám, jen před denním spánkem nebo když se malá už hodně šudlí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.3.16 10:39

K doktorce bych nešla, nevidím důvod. Dítě má jen vodovou rýmu. :nevim: V čekárně byste nejspíš laply ještě něco dalšího, teď je toho všude plno. U nás třeba teď řádí hodně spála nebo zápaly plic, k doktorovi bych se moc nehrnula. Pokud jí to teče samo, může dýchat, tak bych jí otírala nos a odsála třeba jen na noc. Ono častým odsáváním se ta produkce soplu ještě podporuje. Během dne bych kapala nějakou mořskou vodu nebo Vincentku a toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.16 10:44

Díky za názory, asi ještě počkám. Jen si říkám, abych něco nezanedbala. Ona byla vždycky taková veselá a akční a teď v lepším případě sedí a kouká, v horším řve jak tur. Do jídla jí nenutím, kojení jí snad dočasně vystačí (pije tak 10× denně minimálně). Sem tam si něco zobne, hlavně když to vidí u mě v talíři. Ale nic moc jí nejede, ani oblíbený chleba a jablko. Sní 3 kousky a už nechce.

@Etcetera78: Rok a půl skoro v kuse? To jste si tedy užili :roll: Taky bych to dávala za vinu zubům, ale když máme s manželem podobné příznaky…(zuby nám nerostou) :mrgreen: Ale třeba to může mít kvůli zubům horší průběh, to mě právě napadlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
20.3.16 10:50

Mě když rostla stolička, tak jsem byla taky pěkně protivná :mrgreen:

neboj, nic nezanedbáš, když kojíš, jak říkáš, tak malá bude v klidu, hlavně aby měla dost tekutin, mě říkala doktorka, že klidně i 3 dny nemusí jíst a neublíží jí to, ale pití se musí hlídat a počůraný plínky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
20.3.16 10:52

Jestli s rýmou není spojené nic dalšího-kašel, dušnost, případně uši…já bych nikam nešla. Dávala bych smrkat, pokud to umí, když ne, párkrát za den odsát, prokapávat nosík solným roztokem, když rýma trvá jó už dlouho a rýma je třeba hustě zelená, tak koupit kapky pro prcky. To, že prťouskové při rýmě pláčí je většinou taky pro to, že oni do určitého věku, neumí dýchat pusou a když si představíš, že má furt ucpaný nos, tak je to otrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
20.3.16 10:53

Ještě vím, že se radívá při kojení, kápnout mat. mléko do nosíku dítěte..pár kapek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
20.3.16 10:54

U nás rýma vodnatá souvisela s růstem stoliček!!! Čisti nosík, mořská voda a odsávačka ideální, na noc i na spaní přes den můžeš kapnout kapky, aby lépe dýchala při spánku.
Vydrž, vše zase přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.16 10:58

Tak jsem jí před chvílí naměřila opět zvýšenou teplotu - 38,1 v zadečku. :-( Hodně brečela, nechtěla ani pít, nakonec jsem jí přemluvila ať si cucne mlíka a po chvilce usla. Snad se pěkně prospí a bude jí lépe. Když spí, skoro vůbec už nechrčí, dýchá pěkně tiše. Tak snad to nebude taková hrůza.
Omlouvám se, že jsem takový plašan, ale nemám se moc s kým poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
20.3.16 11:03

@Štrample obecná to je teplota po odečtu? Muze byt od těch stoliček ;) jestli je k tomu ještě nachlazená, tak se nedivím, ze mrzouti. Jinak syn pri nachlazení, prujmu, zubech apod vyžaduje taky jen jogurty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama