rýma-větší vlhkost v místnosti??

4258
8.3.06 10:21

rýma-větší vlhkost v místnosti??

Když má miminko rýmu. DR. mi radila, že mám dát vlhké ručníky na topení, aby se mu lépe dýchalo, nevíte někdo proč to tak je ?? Já přes noc věšela prádlo, kde spal malý a ráno mi přišlo, že je tam hrozné teplo a vlhko,nevím jestli to nevadí, teď rýmu nemá.Ale spal vyjímečně dobře(2× buzení na kojo),tak nevím, jestli je to tím vlhkem a jestli mu to neublíží, díky předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

684
8.3.06 10:30

Také nám to Dr. při rýmě radila. Vlhké na topení a postýlku a chladnější místnost. Lépe se jim potom dýchá a ta rýma jde při odkašlávání dobře ven. Ještě jsme brali homeopatika Allium Cepa.

Gejby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.3.06 10:37

Když máš v bytě vlhký vzduch, tak tolik nevysychají sliznice při dýchání a netvoří tolik hlenu. Dobré je dát do aromalampičky trochu esenciálního oleje z borovice nebo eukalyptus. Zvlhčí vzduch, provoní a uvolní to dýchací cesty.
Radča

• Nahlásit
  • Citovat
4258
8.3.06 11:18

zatim díky za odpovedi.takze priste mu tam ztlumim topeni, protoze mel pretopino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
8.3.06 12:17

je to tak, vlhký vzduch dělá divy! Při rýmě určitě super, já to teď přes zimu jak se topí, dávám ručník na topení každou noc jako prevenci.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
8.3.06 15:54

Ahojky,
maximální teplota v pokoji na spaní by neměla překročit 20st.C. Mně samotné se při vyšší pokojové teplotě špatně spí. Někteří odborníci doporučují dokonce jen od 15st. do 17st.C - ale to se mi zdá už dost málo. No, jak každému vyhovuje, že?
A u té rýmy - opravdu se ve vlhčím vzduchu lépe dýchá, protože není tak vysušovaná sliznice (jak už tady psala Radča).
Petra

Karolínka""http://b3.lilypie.com/D7qRp1/.png:http://b3.lilypie.com/D7qRp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
9.3.06 20:01

Ahoj,

my dáváme mokré plíny přímo na postýlku a snažím se moc netopit. Taky nám pomáhá mořská voda Sterimar, tu používám i jako prevenci, zvlhčuje nosní sliznici.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
9.3.06 20:21

Přesušená nosní sliznice otýká a pak má člověk pocit ucpanýho nosu. Můžete dát na kamna plechovou mističku naplněnou vodou, tak se postupně odpařuje a když se do ní dá trochu voňavýho olejíčku, tak zmizí i smrad. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
9.3.06 21:23

Ahoj,

nám kladli v nemocnici (opakované laryngitidy) na srdce, abychom zvlhčovali nádobami na topení nebo zvlhčovačem (skvělá věc!), nikdy ne ručníkem na topení. Ručník brzy uschne a pak se z něj práší a dítě je na tom ještě hůř.

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
9.3.06 21:33

Ahojky,my jsme si pořídili zvlhčovač vzduchu a je to pecka,stojí okolo 1000,–,jen se tam naleje voda a je to.Mám šikovného manžela,takže máme i časový spínač,stojí od 100,– a máme to nastavené přes celou noc,hodinu to jede,hodinu to stojí.Malá měla taky rýmy a tohle hodně pomohlo.Něco to stojí,ale je s tím zas míň práce:-)a účinek je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
13.3.06 22:55

holky diky za rady,dnes jsem mu tam dala rucnik, ale jsem poucena zitra dam teda nejaou nadobu,na zvlhcovac vzduchu zatim nemame a myslim ze tak casto rymu nema abychom to kupovali.diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
15.3.06 19:15

sucho v byte je hlavne v zimnich mesicich,kdy se pouziva topeni cely den,idealni vlhkost vzduchu v mistnosti by mela byt do max40% ceska republika ma klimaticke podnebi pomerne suche,moje mama trpi alergii,ale pokud se topi od rana do vecera mam rymu a sucho v krku i ja!v mistnostech je treba i jen 10%vlhkosti,coz je hrozne malo.
Namocenymi rucniky se vzduch trosku zvlhci,ale zazraky to nebudou,to je uz lepsi nejaka nadoba u topeni,nebo je dobre poridit zvlhcovac,moje mama ho poridila a zlepsila se ji alergie a nikdo netrpi rymou a suchou sliznici..pro mala miminka zvlhcovac doporucuji pediatri.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama