Rýžová kaše na noc, když moc nepije?

Anonymní
19.1.20 19:03

Rýžová kaše na noc když moc nepije?

Ahoj holky, mám 9měc mimčo, které skoro vůbec nepije. Jen ráno cca 80ml UM a večer taky tak nějak. Přes den jí dávám 2× ovocný příkrm a masozeleninový k kobědu, ale to nechce vůbec zapíjet, a to to zkouším lahví, hrníčkem, lžičkama…atd… Prostě takhle vypije max 20ml. takže jestli celkem vypije tak 150-200ml, tak jsem ráda! No a poslední dobou se mi nějak moc v noci probouzí. Tak jsem si řekla, že bych jí už v 9 měs. mohla zkusit dát rýžovou kaši na noc a že třeba bude líp spát. Jenže když já dám kaši, tak mi určitě nebude pít mlíko ani vodu a to už neměla tekutinyskoro žádný :,( Tak nevim, co dělat. Jak to máte vy? Co byste dělaly? Je to moje první mimčo tak si nevim rady…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28857
19.1.20 19:09

Chybí mi tam jogurt. Místo mléka. Co dáváš za pití? To nepíšeš. Kaši můžeš, nejen rýžovou, ale zase. Bude mít žízen´. Na noc nachystat čaj nebo klidně UM. Potřebuje tekutiny. Ne, že ne. Co píšeš, mi přijde málo. Proč se v noci probouzí? Co jí dáváš v noci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
19.1.20 19:21

A zkusila jsi když se v noci probudí dát UM? Kaši bych asi v tomto případě nedávala. Spíš jí dát napít a klidně i mléko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 19:22

@berry4 Jogurt jí mícham s odpolední ovocnou přesnídávkou. Samotný ho zatím nechce. Jinak k pití jí dávám HIPP UM, pak teda vodu, čajíky jsem vzdala, ty nechtěla a párkrát jsme zkusili i džusíky, taky nechce. V noci jsem jí kolikrát pití nabízela a za poslední měsíc si dala UM jen asi 2×, a to většinou jen když večer vypila extra málo, jinak ne :-( To večerní mléko pije v cca 20h30 a pak až ráno kolem 8hod.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.1.20 19:22

@anavi13 Ano, nabízím mléko, ale opravdu jen ve výjimečných případech si dá, jinak nemá zájem…

• Nahlásit
  • Citovat
5985
19.1.20 19:25
@Anonymní píše:
@anavi13 Ano, nabízím mléko, ale opravdu jen ve výjimečných případech si dá, jinak nemá zájem…

Co zkusit jinou značku UM? Třeba by jí jiné víc chutnalo. Zkus i jinou teplotu vody a i toho UM - teplejší, studenější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 19:26

A zkusila jsi detsky caj rooibos a malinko kvalitniho medu? Je spousta nazoru, ze med az po roce, ale spousta nazoru, ze kdyz se dava med od mala, nejsou pak pozdeji alergie :). Mije dcwrka taky tezce odmitala tekutiny. Vodu, teplou vodu, caje, dzusy, naredene / nenaredene. Az opravdu rooibos s troskou mediku a zacla pit ve velkem :). Doporucuji zkusit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
19.1.20 19:44

Tak. Taky bych zkoušela různá pití, nabízela hodněkrát přes den si jen cucnout. Zaplat´pánbů za to. Pocucávat, nabízet. Jogurt super, děláš to dobře. Změn značku mléka, jak tu píší. Kaši můžeš zkusit, ale opravdu si nachystej pití na noc. Bude potřeba. Kaše zasytí, ale je po ní žízen´.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
19.1.20 19:53

Možná bych zkusila Sunar nebo Kendamil jsou hodně sladké ;) teď máme Hami a to mi tak dobré nepřijde :think: ale má i noční mlíčko. Můj zase pije hodně takže těším opačný problém :lol: čaj mu chutná hodně různý na dobrý spánek, tak zkus. Teď mám z bylinek sypaný a fakt ho vypije víc než čehokoliv jiného. Pije taky po pidi troskách. Nabízím pořád, pokládám na viditelná místa i pro sebe abych si na to vzpoměla. Začal víc pít až od desátého měsíce, teď v roce vypije tak 150 ml čaje, ale dá klidně 500 - 600 ml UM a pije to hlavně v noci :zed: jo a musí mít na to mlíčko vždy klid, takže pěkně v klidu v postýlce bez řešení ;) co kdybys ji u toho pití UM večer zpívala? Třeba by vypila víc :think: nebo dát větší dírku savičky, aby to lépe teklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
19.1.20 20:09

Tak zkus tu kasi ridkou do flašky. Děláme to tak taky cca od 9měsíce, udělala jsem nůžkami trošku větší dirku do savicky a děláme 210 ml vody a do toho 7-8 lžic kaše. Máme teda mléčnou. Hustou kasi na lžičku bych takto na noc nedavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1345
19.1.20 21:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám 9měc mimčo, které skoro vůbec nepije. Jen ráno cca 80ml UM a večer taky tak nějak. Přes den jí dávám 2× ovocný příkrm a masozeleninový k kobědu, ale to nechce vůbec zapíjet, a to to zkouším lahví, hrníčkem, lžičkama…atd… Prostě takhle vypije max 20ml. takže jestli celkem vypije tak 150-200ml, tak jsem ráda! No a poslední dobou se mi nějak moc v noci probouzí. Tak jsem si řekla, že bych jí už v 9 měs. mohla zkusit dát rýžovou kaši na noc a že třeba bude líp spát. Jenže když já dám kaši, tak mi určitě nebude pít mlíko ani vodu a to už neměla tekutinyskoro žádný :,( Tak nevim, co dělat. Jak to máte vy? Co byste dělaly? Je to moje první mimčo tak si nevim rady…

Ty jo…a přes den už by si mlíčko nedala? Mi i teda přijde, že musí být i hladová, podle toho co píšeš má 3× jídlo jen a 2 porce mlicka, ale tak třetinové… :think: já teda dávám kaši většinou ráno…malá má 9,5 měsíce a vypije teda ráno 220ml mlíka, dopoledne má jídlo, pak oběd, odpoledne 190ml mlíka, pak zas normální jídlo, večer 230ml mlíka… Mezitím teda ji křupky, ovoce a tak různě po troškách mňamky a vypije 150-300ml vody během dne. Ale nabízím pořád. Najednou vypije malinko, jen si třeba dvakrát cucne, ale dávám pravidelně dokola. Víc vypije když ji chleba nebo něco takhle „suchého“, má tendence to zapíjet, i tu vodu vyžaduje k tomu. Zkoušela jsi třeba i zkusit dát ze sklenice? Napijes se ty a pak ona? Naše malá chce všechno co mám já, ráda opakuje, třeba by to u vás taky šlo? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 21:56

@Hearty Hlad si myslim, že nemá. Jí pravidelně po cca 3-4 hodinách a vždycky, když jsem jí chtěla dát třeba dřív, tak mmi nikdy nejedla...….. Navíc vypadá hezky, má 7700g a 70 cm, což je akorát bych řekla, prospívá dobře...… Zkusím tu taktiku že co piju já tak jí dám taky a uvidím a vyzkouším jiný čajíky a i mlíko…… Jinak když jí dám přes den mlíko, tak už nebude jídlo, tzn oběd nebo přesnídávku...….. Jako že by si dala ovocný příkrm a pak zapila mlékem, to nedá, a u oběda taky, to jsem zkoušela dneska…Mohla bych jí místo nějakýho příkrmu dát mlíko, to jo, ale to zase nechci, to by nás vrátilo o měsíc nazpátek. Myslim, že v 9ti měsících už by měla mít aspoň 3 normální jídla místo mlíka……..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.1.20 21:58

@anavi13 Zpívání i tu savičku zkusím, to mě nenapadlo

• Nahlásit
  • Citovat
1345
19.1.20 22:34
@Anonymní píše:
@Hearty Hlad si myslim, že nemá. Jí pravidelně po cca 3-4 hodinách a vždycky, když jsem jí chtěla dát třeba dřív, tak mmi nikdy nejedla...….. Navíc vypadá hezky, má 7700g a 70 cm, což je akorát bych řekla, prospívá dobře...… Zkusím tu taktiku že co piju já tak jí dám taky a uvidím a vyzkouším jiný čajíky a i mlíko…… Jinak když jí dám přes den mlíko, tak už nebude jídlo, tzn oběd nebo přesnídávku...….. Jako že by si dala ovocný příkrm a pak zapila mlékem, to nedá, a u oběda taky, to jsem zkoušela dneska…Mohla bych jí místo nějakýho příkrmu dát mlíko, to jo, ale to zase nechci, to by nás vrátilo o měsíc nazpátek. Myslim, že v 9ti měsících už by měla mít aspoň 3 normální jídla místo mlíka……..

Jo, to určitě, s tím souhlasím ;) já nemyslela vyměnit mlíko za jídlo, myslela jsem jednu dávku mlicka pridat… :nevim: kamarádka to tak řeší u malého, nechce ji pít, ale mlíko si dá vždycky, tak ho tak šidí, že mu dá třeba jen jednu odměrku do 150 vody a on to vypije :lol: a stačí mu, že tam to mlíko cítí. Ale pokud by pak nechtěla jíst, tak to není řešení taky no. U nás víc frčí voda než čaje, ten vypije fakt jen když má velkou žízeň, vodu pije pokaždé když řeknu napij se, tak se napije aspoň malinko. Mě spíš překvapilo, že toho mlíka ti vypije jen 80ml, to by měla naše fakt hlad, nevydržela by pak 3 hodiny ani náhodou právě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
20.1.20 08:06
@Anonymní píše:
@anavi13 Zpívání i tu savičku zkusím, to mě nenapadlo

Zkus, oni někdy stačí jen odpoutat pozornost ;) @Hearty náš by umřel takto hladem :lol:
No já až teď před čtrnácti dny rušila odpolední mlíčko. Takže v jedenácti měsících. V těch 9 měsících měl na probuzení v šest 180 um, snídani asi v devět ( jogurt s ovocem), oběd 11 g 12 hod masozelenina, svačina ovoce ve 14 hod a v 15hod 150 ml UM, večeře v 18 hod. kaše nebo masozelenina. UM 180ml v 19 hod. V noci teda klidně vylil dvakrát 180 ml mlíka. :roll: k tomu teda tak 100 ml čaje. To pil hodně toho mlíka, teď už to trochu snížil. Syn je teda velký, teď v tom roce odhaduji skoro 12 kilo a moc mi nespí takže má velký výdej energie. Možná bych to jedno mlíčko přes den vrátila a dala menší kousek ovoce. Asi bych ho ani nešidila když toho pije tak málo, ale taky mi klidně vypije 180 ml vody s jednou odměrkou mlíka, ale to v noci, přes den to pozná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama