S 5,5měsíčním kojencem k moři

602
17.7.15 22:38

S 5,5 měsíčním kojencem k moři

Dobrý den, příští týden se chystáme s naší 5 a půl měsíční dcerkou k moři. Tak nějak to vyšlo na červencový termín. Jedeme autem do Chorvatska kousek nad Split. Pročetla jsem spoustu diskuzí, zda ano či ne. Názory jsou různé. Teď tam jsou pořád tropy. Jedeme do kempu, kde máme vlastní karavan. Máte někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9132
17.7.15 22:42

Bála bych se toho vedra. My byli s půlročním synem ale až v září v apartmánu. Jsou ty karavany alespoň mezi stromy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.15 22:43

@Bobule151
A kemp je na pláži? Pod borovicemi? S klimatizací?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
17.7.15 22:47

Já teda nechci být zlá, ale to je takový problém se přizpůsobit aspon jednu sezonu svému dítěti a jeho potřebám? :nevim: Kamarádka tak byla taky, byla dokonce na hotelu a říkala, že nikdy víc. Zase je jasný, že každý dítě je jiný, ale nebezpečí přehřátí hrozí všem no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
17.7.15 22:56

Nechci být nějaká rýpalka, ale proč to mimčo chceš tomuto vystavovat? cestu vem čert, ale ta změna klimatu, spánek v karavanu, v tom největším vedru…
nechceš to letos oželet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
17.7.15 23:00

Z toho co jsi přečetla - kolik tam bylo názorů proti po vlastní zkušenosti?
Podle mě jsou to názory teoretiků, co nikdy s miminem k moři nejeli. Já bych taky nejela, ale pokud máš chuť, tak do toho :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
17.7.15 23:19

@Lama Lama Dítě mi z balkonu nevypadlo, osobní zkušenost s tím tedy nemám, ale troufnu si rici, ze to decku nebude k duhu… :idea: :nevim:

@Bobule151 Necti diskuze (jeden je pro, druhy proti, treti nevi…) a pouzij svuj „selsky“ rozum, myslim, ze odpoved je dosti jasna ne:)… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
17.7.15 23:21

Říkají to každý rok, že se kojenci do jednoho roku nemají těm vedrům a vůbec už i změně klimatu, dlouhé cestě atd. vystavovat. Osobně nějak nevím co z toho ta ženská vlastně má, to tam sedí někde u bazénu ve stínu s miminem a zbytek rodiny je na pláži, asi bych na 1.rok s dítětem plánovala dovolenou jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.7.15 23:22
@Bobule151 píše:
Dobrý den, příští týden se chystáme s naší 5 a půl měsíční dcerkou k moři. Tak nějak to vyšlo na červencový termín. Jedeme autem do Chorvatska kousek nad Split. Pročetla jsem spoustu diskuzí, zda ano či ne. Názory jsou různé. Teď tam jsou pořád tropy. Jedeme do kempu, kde máme vlastní karavan. Máte někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za odpovědi.

nejela bych ani nahodou v tech vedrech a s tak malym do kempu, tak daleko to ani dovolena pro nikoho ale jen muj názor :roll: my se vratili z Krku a jako měli jsme taky dost a to je jen 620 km a nebyly ještě takovy paraky a byly jsme s 6ti letou coz uz je pohoda ale malej 20 mesicu byl doma :roll:ubytovani v apartmanu teda jsme měli ;)

• Citovat
  • Upravit
56513
17.7.15 23:23
@soney píše:
@Lama Lama Dítě mi z balkonu nevypadlo, osobní zkušenost s tím tedy nemám, ale troufnu si rici, ze to decku nebude k duhu… :idea: :nevim:@Bobule151 Necti diskuze (jeden je pro, druhy proti, treti nevi…) a pouzij svuj „selsky“ rozum, myslim, ze odpoved je dosti jasna ne:)… :kytka:

Osobne znam nekolik mamin, co byly okojene s kojence. U more. Vlastne vsechny, co znam, ze jely, tak si to chvalily. Matku spokojenou po vypadnuti ditete z balkonu neznam ani jednu. Vlastne zadnou spokojenou matku po padu ditete, ktera by si to zopakla, neznam. More jo. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.15 23:24

@Lama Lama
s obema detma cestuju od par mesicu a na jih evropy (protoze castecne „musim“) a stejne to nedoporucuju, nechapu, co by z toho mimino melo mit :nevim:
jeste chapu kratky let, pobyt v dobre vybavenem hotelu. predstava, ze s pulrocnim miminkem jedu 12hod autem a bydlim v karavanu…
jo, ono to dite zvladne, ale mi by to tak nestalo za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
17.7.15 23:31
@Ali-Ali píše:
@Lama Lama
s obema detma cestuju od par mesicu a na jih evropy (protoze castecne „musim“) a stejne to nedoporucuju, nechapu, co by z toho mimino melo mit :nevim:
jeste chapu kratky let, pobyt v dobre vybavenem hotelu. predstava, ze s pulrocnim miminkem jedu 12hod autem a bydlim v karavanu…
jo, ono to dite zvladne, ale mi by to tak nestalo za to.

Nas split 12 hodin? :think:
Cesta by mi netrapila. Teda s nasima detma ne. U mychdetibych resila to pocasi, vedro jako mimina nesnaseli.
A co by z toho mimino melo mit? Treba ze si mama odpocine a uzije dovolenou. Ty by sis ji neuzila, tak to samo smysl nema. Ono 5m dite nema skoro z niceho nic a neznamena to ze musim doma sedet na p. rdeli a varit kase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9132
17.7.15 23:35
@Lama Lama píše:
Nas split 12 hodin? :think:
Cesta by mi netrapila. Teda s nasima detma ne. U mychdetibych resila to pocasi, vedro jako mimina nesnaseli.
A co by z toho mimino melo mit? Treba ze si mama odpocine a uzije dovolenou. Ty by sis ji neuzila, tak to samo smysl nema. Ono 5m dite nema skoro z niceho nic a neznamena to ze musim doma sedet na p. rdeli a varit kase.

Souhlasím, já dovolenou, když mladšímu bylo půl roku považuji za jednu z nejklidnějších. Ale na rozdíl od zakladatelky jsme jeli až v září, do slušného ubytování a na 3 týdny, aby to nebyla jen cesta pro cestu.

Příspěvek upraven 17.07.15 v 23:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5793
17.7.15 23:35

My teda taky s kojenci jezdíme, ale ne kvůli nám (válení u moře nás stejně nebaví), ale kvůli starším dětem, protože jinak by se k moři nedostali. Ale vybíráme si termíny mimo prázdniny, aby nebylo takové šílené vedro. Předchozí roky jsme měli spíše chladno a dost pršelo, letos jsme jeli v červnu a bylo tam dost teplo, kolem 30 st. a už to bylo dost na hraně (bydleli jsme v neklimatizovaném zařízeném stanu). K vodě jsme chodili dopoledne tak do 11 a pak až po 16. hodině. Na pláží s námi mimčo bylo pod slunečníkem, vzali jsme ho i do vody (u břehu měla kolem 28 st.), takže se osvěžil a byl spokojený.
Ale v těchto vedrech, kdy tam má být až 40 st., bych tam s tak malým dítětem asi nejela, zvlášť ne do karavanu, ten se rozehřeje možná ještě víc než ten stan. :nevim:
Edit: Jezdíme na ostrov Rab, je to cca 700 km. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
17.7.15 23:38

@Lama Lama Jedna vec je nesedet vkuse na zadeli a vyvarovat cely dny kase a druha vec je nacpat pulrocaka na mraky hodin do auta a grilovat ho u more a v karavanu :) motto „spokojena matka - spokojene dite“ se krapet v dnesni dobe zvrtlo, se mi zda… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama