S čím si hrají vaši šestiletí kluci?

Anonymní
26.3.21 14:17

S čím si hrají vaši šestiletí kluci?

Otázka je jasná.
Jaké hračky a hry mají rádi vaši šestiletí kluci?
Mám 2 syny. Starší má rád stavebnice, dřevěné koleje, plyšáky, puzzle. Hraje si s tímto dodnes a to mu bude 10. Mladšímu je 6 a hrát si neumí. Celý den běhá, leze po mně, ječí a vyžaduje aktivně zabavovat. Což nejde, protože ho nic nebaví a nezabaví. Když hrajeme hru, hodí kostkou, udělá kotrmelec, proběhne domem, skáče kolem stolu po jedné noze.
Máte doma něco, co se osvědčilo i u „nehracich“ dětí?
S mladším jsme teď třídili hračky v pokojíčku a prakticky vše dál do krabice „nechci“, takže má skoro prázdné poličky :lol:
Syn má VD, nevím, jestli to může souviset.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5125
26.3.21 14:23

.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 19:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
26.3.21 14:28

A má něco na rozvoj pohybu? Doma máme pro stejně starého syna žebřiny, gymnastické kruhy, lano na lezení a houpání, dřevěnou klouzačku (prkno) k žebřinám - vlastně máme celou sadu stavebnice Faber, ale to proto, že mladší syn to potřebuje kvůli rehabilitaci, dají se z toho stavět různé prolézačky. A jinak co se týče hraček už se spíše zaměřujeme na sportovní vybavení - kolo, koloběžky, kolečkové brusle, skateboard atd. Jeho kamarád je podobně hyperaktivní, má doma v bytě malou trampolínu, chodí ven střílet s lukem, hraje si s mečem, běhá venku se psem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
26.3.21 14:38

Pokud jde o hračky, jednoznačně vedou dětské dřevěné koleje a pak lego. Rád hraje pexeso, na papíře rád prochází bludiště (tak se naučil držet špetkový úchop), rád hraje na honěnou a na schovávanou.

PC hru ho necháváme hrát pouze captain keen 1 (až ji dokáže zahrát sám, může hrát 2). Chceme, aby ho na hrách brala spíše logika a obtížnost než vytuněná grafika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 14:40

@bibi2233 venku problém není, to má brusle, kolo, koloběžku… Potřebuji něco relativně klidného na doma.
On na hračky nebyl nikdy. Žebřiny máme v ložnici, na něj málo akční.
Pak má několik různých houpaček, kruhů… Máme věci ve stropě, mezi dveřmi… Ani jedno ho nebaví. Na tom se houpu já a starší.
Klouzacku máme venku. Už 3 roky je opuštěná a to je to velká a s vysokou nosností, že se na ní klouzu i já.
Teď jsem mu pustila písničky, tak tu běhá a křičí do rytmu, ale to jde teď, když starší nemá školu.

• Citovat
  • Nahlásit
676
26.3.21 15:15
@Anonymní píše:
@bibi2233 venku problém není, to má brusle, kolo, koloběžku… Potřebuji něco relativně klidného na doma.
On na hračky nebyl nikdy. Žebřiny máme v ložnici, na něj málo akční.
Pak má několik různých houpaček, kruhů… Máme věci ve stropě, mezi dveřmi… Ani jedno ho nebaví. Na tom se houpu já a starší.
Klouzacku máme venku. Už 3 roky je opuštěná a to je to velká a s vysokou nosností, že se na ní klouzu i já.
Teď jsem mu pustila písničky, tak tu běhá a křičí do rytmu, ale to jde teď, když starší nemá školu.

Ale vlastně je pravda, že nedávno mi starší syn řekl (teď čerstvě sedm let), že v pokojíčku nemá žádné hračky. Vyvalila jsem na něj oči, hraček mají, že by se jimi dalo přehrabovat vidlema. A prý už z nich vyrostl, že jsou tak akorát pro jeho mladšího bráchu. Takže si hraje jen trochu s legem a nejraději by pořád pařil hry, ale to se snažíme velice omezovat. Ještě tak ho baví na nintendu sportovní aktivity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
26.3.21 15:27

Tak luci své hračky moc nemění po celý život. Co jim padne do rukou, s tím si vyhrají. Pravda, ty patlátka to poměrně dost kazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:06

@bibi2233 já počítač nedovoluju. Občas může hru na mobilu, ale snažím se to omezovat na naprosté minimum, protože obrazovky mají na něj špatný vliv. Včera jsem si dala práci a nebyl na TV, počítači, tabletu, mobilu vůbec a byl úplně jiné dítě.
Jeho nebaví lego, Seva, vláčky, nic… Všechno má v pokoji starší a ten si s tím hraje.
V pokoji skáče z postele na stůl a ze stolu na skříň. Nedávno zkusil skákat na okno :zed: To jsem tedy řádila a ječela. Tak včera skákal z okna na zem, na malý kobereček a snažil se na něm klouzat. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3821
26.3.21 16:14

Pokud by to jen trosku šlo, pořídila bych mu horolezeckou stěnu a psa. Se psem se vyřádí dostatečně. Chce to nějakého neutahatelného. A pak cvičení podle aplikace v mobilu. Najít mimo covid dobu nějaký kroužek, kde se schází aspon 3× týdně kvůli sportu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
26.3.21 16:29

Náš si hraje s legem a kolejema. Ale největší zájem ma o vyrábění a počítače, psaní.. tak jsme to spojili a vyrábíme notebooky z papundeklu a on pak doma „pracuje“, píše si na papir písmena a čísla, zaklada si to do složky, nechali jsme mu i vyrobit razítko, prý má HO, stejně jak táta :) teď ma z krabice i stul, protože potřeboval svůj vlastní pracovní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:33

@sediza psa máme, ale je mu 12 let a stendo nechceme, protože to by důchodce nevydychal.
Kroužek nevím, chodí na skauta a tam ho nedávají. Zlobí, neposlouchá, ubližuje dětem… Na poslední akci jim utekl, vylezl na strom a nemohli ho dostat dolů.
On se předvádí…
Na ty cvičící aplikace kouknu.

• Citovat
  • Nahlásit
8458
26.3.21 17:17
@Anonymní píše:
Otázka je jasná.
Jaké hračky a hry mají rádi vaši šestiletí kluci?
Mám 2 syny. Starší má rád stavebnice, dřevěné koleje, plyšáky, puzzle. Hraje si s tímto dodnes a to mu bude 10. Mladšímu je 6 a hrát si neumí. Celý den běhá, leze po mně, ječí a vyžaduje aktivně zabavovat. Což nejde, protože ho nic nebaví a nezabaví. Když hrajeme hru, hodí kostkou, udělá kotrmelec, proběhne domem, skáče kolem stolu po jedné noze.
Máte doma něco, co se osvědčilo i u „nehracich“ dětí?
S mladším jsme teď třídili hračky v pokojíčku a prakticky vše dál do krabice „nechci“, takže má skoro prázdné poličky :lol:
Syn má VD, nevím, jestli to může souviset.

Vašemu dítěti očividně chybí fyzická aktivita. I když si možná myslíš, že ji má dost, tak asi nemá. My máme taky aktivní děti, dokážou se sice zabavit samy a hrají i společenské hry v klidu, ale co je baví z těch vyloženě aktivních věcí je cvičební náčiní na doma: máme balanční čočku, skákací žebřík, dětský boxovací pytel, dětské činky, švihadlo, s tátou různě cvičí a posilují. V průběhu roku plánujeme namontovat žebřiny s hrazdou a trx. Venku je baví kolo, koloběžka hlavně ve skateparku, jakékoliv lezení a skákání po čemkoliv a la parkour, lezecké stěny, když je nejhůř a počasí nic jiného nedovolí, baví je i běhat kolem zídek domů s hotwheels autíčky, jezdit po nich, a vymýšlet si různé fígle a příběhy. Na zahradě se využívají v práci se sekyrou a pilou. Před kovidem k tomu všemu měl šestiletý 5× týdně tělocvik ve sportovní třídě a 1-2× týdně plavání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 17:27

@Hoa Mai celé odpoledne je venku. Leze po stromech, skáče ze střechy kůlny a mnoho dalšího. Venku má vyžití hodně.
Ale potřebuju činnosti na dopoledne, nebo když není ideální počasí. Případně na dobu, když je nemocný.

• Citovat
  • Nahlásit
676
26.3.21 17:49
@Anonymní píše:
@Hoa Mai celé odpoledne je venku. Leze po stromech, skáče ze střechy kůlny a mnoho dalšího. Venku má vyžití hodně.
Ale potřebuju činnosti na dopoledne, nebo když není ideální počasí. Případně na dobu, když je nemocný.

Jak to tak vypadá, tak klučina má odvahy na rozdávání, proto bych to kompenzoval aktivitou, kde je třeba trpělivosti, takže třeba nějakou modelařinou. Pro začátek třeba nějaký monti system.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 17:54

@Aquarius79 on ale trpělivost nemá. Nevydrží se soustředit na nic. Manžel modelaří, tak zkoušel zapojit syna a nemělo to úspěch.
Zkoušeli jsme i různé lego a lego technik. Nefunguje to.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat