S čím šlo vaše 3leté dítě do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 16:51
S čím šlo vaše 3leté dítě do školky?

Vím, že se děti srovnávat nemají a každé dítě je individuální, ale…co uměly vaše děti, když nastupovaly do školky? Jsem ze svého dítěte tak trochu na šišku, že nic nechce dělat. Nespolupracuje. Nic ho nebaví. Poznala jsem pár maminek, jejichž dítka nastupují s mym dítětem v září do školky. A všechny jsou úplně jinde. Normálně se zapojují do všeho, téměř všechno je baví. Některé jezdí na kole, moje neumí ani na odrážedle, pořád se jen vzteká, za 2 min to odhodí a jde pryč. :roll: všechny chodí plavat a už se plácaly s rukavkama a vestama ve dvou letech v bazénech. Moje dítě ječí jak když ho vraždim i v koupelně, když ho chci umýt. Celý léto chodíme pravidelně k vodě, ale nevlezl tam ani po kolena :roll: nebaví ho malovat si, zkoušeli jsme cvičení dětí, tam jsme taky neuspěli. Chodili jsem do hernicky, ale tam se hrabal akorát chvíli v písku a pak jen kňourala lezl mi po hlavě :roll: když zkouším knížky třeba se zvířátkama, tak se ho ptám, co to je za zvířátko. Ale vykašle se na mě a jde pryč nebo do toho cuci jak puk. Kdokoli se ho venku na něco zepta, vůbec nemluví a dělá že neslyší. Jsem z něj zoufalá. Přitom když chce sám, tak pozná kravicku, kočku, psa, ptáčka… barvičky umí. Pozná auto, autobus, kamion…ale jak to po něm někdo chce, tak dělá že neslyší, nevidí. Ale na tři roky mi to přijde fakt málo. Nejsem náročná na něj, nenutím ho když nechce, ale někdy mám pocit, že i to je špatné vedení.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mrav
Vesmírná mluvilka 31407 příspěvků 06.08.19 16:56

Každé dítě je jiné - ve školce se určitě spraví, protože tam bude mít kamarády. Chce to čas a pevné nervy. Držím ti palce. :mavam:

89Luca
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 06.08.19 17:05
@Anonymní píše:
Vím, že se děti srovnávat nemají a každé dítě je individuální, ale…co uměly vaše děti, když nastupovaly do školky? Jsem ze svého dítěte tak trochu na šišku, že nic nechce dělat. Nespolupracuje. Nic ho nebaví. Poznala jsem pár maminek, jejichž dítka nastupují s mym dítětem v září do školky. A všechny jsou úplně jinde. Normálně se zapojují do všeho, téměř všechno je baví. Některé jezdí na kole, moje neumí ani na odrážedle, pořád se jen vzteká, za 2 min to odhodí a jde pryč. :roll: všechny chodí plavat a už se plácaly s rukavkama a vestama ve dvou letech v bazénech. Moje dítě ječí jak když ho vraždim i v koupelně, když ho chci umýt. Celý léto chodíme pravidelně k vodě, ale nevlezl tam ani po kolena :roll: nebaví ho malovat si, zkoušeli jsme cvičení dětí, tam jsme taky neuspěli. Chodili jsem do hernicky, ale tam se hrabal akorát chvíli v písku a pak jen kňourala lezl mi po hlavě :roll: když zkouším knížky třeba se zvířátkama, tak se ho ptám, co to je za zvířátko. Ale vykašle se na mě a jde pryč nebo do toho cuci jak puk. Kdokoli se ho venku na něco zepta, vůbec nemluví a dělá že neslyší. Jsem z něj zoufalá. Přitom když chce sám, tak pozná kravicku, kočku, psa, ptáčka… barvičky umí. Pozná auto, autobus, kamion…ale jak to po něm někdo chce, tak dělá že neslyší, nevidí. Ale na tři roky mi to přijde fakt málo. Nejsem náročná na něj, nenutím ho když nechce, ale někdy mám pocit, že i to je špatné vedení.

Nas syn i když to uměl tak ve třech letech nechtěl odpovídat na barvičky, ale radši na značky aut, poznal je vsechny :mrgreen: neboj, ve školce je vše jiné, a on se bude hodně opičit po dětech podle toho co dělají oni. Dej tomu cas :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 17:05

Mému synovi je 5. Od září bude předškolák.
Když nastupoval do školky, tak nemluvil. Nekreslil. Hry nehrál. Byl rok bez plen, ale míval nehody. Jedl jak prasátko.
Dodnes, když se ho někdo na něco zeptá, tak mi vleze pod nohy. Ve 3 letech se rozbrečel.
U zápisu do školky, ječel, kopal do dveří a vrčel na ředitelku :lol: Dodnes se divím, že ho vzali.
Starší syn první rok ve školce nic nedělal. Někdy v květnu byla ucitelka nadšená, že si hrál s kamarádem. Bylo mu 4,5 roku. První skolkovy obrázek přinesl ve stejné době. Mladší kreslí, ale dost po svému, takže na obrázcích je vidět, že to jsou díla učitelek. Mají sikovne učitelky.
Teď to nikdo neřekne, jak to bude vypadat.
Jen tak pro zajímavost. Barvy neumí ani v 5 letech. Stejně tak počítání. Tříletý soused počítá do 50 a náš syn do 5.
Každé dítě je jiné. Stejně to nezmenis. Ber ho takového, jaký je.

Zkai
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 35 inzerátů 06.08.19 17:08

Mám to samé a jsem fakt zvědavá, jak ho v té školce aspoň odložím. Chytne se me za nohu a konečná. Nemluví, neobleče se, záchod snad zvládne aspoň na holčičku a spolupráce… No.. Jen čekám, co bude.

Alušáček
Závislačka 3957 příspěvků 06.08.19 17:14

Moje dcera skoro nemluvila, ve 3letech uměla asi 60slov, moc se neuměla sama obléknout, jinak, ale byla sikovna, ráda se zapojila do kolektivu a v mluvení udělala díky školce velký pokrok.. To co popisuješ zakladatelko mi připadá docela extrém, každé dítě je jiné, ale že by 3lete dítě nic nebavilo, nic neumělo :think:

Netopirek
Extra třída :D 10225 příspěvků 06.08.19 17:15

Jake to bude ti nikdo neřekne. Známé kluka ze školky (soukromé) vrátili, že nezvladatelný. Ale my si myslíme, že on už je na diagnózu. Ve třech nechápe ani pokyny co moje 20m.

Ale zas kamarády kluk, nemluvil, nekreslil, nezpíval, spolupracoval jak kdy… Časem se zlepšuje a i se během roku krásně rozmluvil.

Russet
Neúnavná pisatelka 17993 příspěvků 06.08.19 17:19
@Anonymní píše:

Neházej flintu do žita. Učitelky maji figle, jak dítě zapojit. Náš syn se při nástupu do školky strašně pomalu oblékal, mluvil už dobře, bylo mu 3,5. Ale malování ho moc nebralo, spíš si hrát a lítat po prolejzce. Tíhne ke starším klukům, naštěstí je třída smíšená, tak tam jsou i předškoláci. Doma občas zlobí, ale tam poslouchá a „v kolektivu je oblíben“. Učitelky ho mají rády, ač je to teda mluvka a nezavře pusu. Ten rok mu hrozně prospěl. Ještě aby víc jedl a budu spokojená :mrgreen:

toma0105
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 17:32
@Anonymní píše:

Aha, takže tady chybí důslednost, nežijeme ve světě, kde si děláme jen to, co nás baví. V pubertě by se Ti to mohlo velice vymstít… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 17:35

@toma0105 důslednost má, ale to mám na něj jako řvát, že bude drepet na zadku a čumět do ty knížky, dokud mi neřekne, co tam je za zvířátko? Nebo ho mám přivázat ke kolu a dokud se to nenaučí tak z něj nesleze? :roll:

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 2 inzeráty 06.08.19 17:37

Já jsem považovala za prioritu aby dcerka byla bez plín a bez dudlíku-byla když nastupovala do školky. Je pravda že mluvila jak když bičem mrská, chytrá je jak opice, ale občas některé otázky nás přiváděly do kouta. má do školky koloodrážedlo, umí se najíst sama, napít sama, dojde si na záchod, obléct(když má šaty se zapínáním na zádech tak učitelky pomůžou),obout(má boty na suchý zip).vše ostatní se děti naučí. Je moc společenská a ráda vše dělala i s předškolákama

toma0105
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 17:44
@Anonymní píše:
@toma0105 důslednost má, ale to mám na něj jako řvát, že bude drepet na zadku a čumět do ty knížky, dokud mi neřekne, co tam je za zvířátko? Nebo ho mám přivázat ke kolu a dokud se to nenaučí tak z něj nesleze? :roll:

To samozřejmě ne, jen tu pozornost udržet trošku dýl. Myslím, že změna příjde po nástupu do školky, děti se budou předhánět ve svých dovednostech.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12151 příspěvků 06.08.19 17:45
@Anonymní píše:
@toma0105 důslednost má, ale to mám na něj jako řvát, že bude drepet na zadku a čumět do ty knížky, dokud mi neřekne, co tam je za zvířátko? Nebo ho mám přivázat ke kolu a dokud se to nenaučí tak z něj nesleze? :roll:

Klid maminko, není třeba hned startovat, když ti tvůj poklad a výchovu někdo nepochválí. Na 3 roky toho umí žalostně málo, to už bych měla docela obavu :think: dobrá zpráva je, že naprostá většina dětí udělá ve školce obrovské pokroky.

toma0105
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 17:49
@terien píše:
Klid maminko, není třeba hned startovat, když ti tvůj poklad a výchovu někdo nepochválí. Na 3 roky toho umí žalostně málo, to už bych měla docela obavu :think: dobrá zpráva je, že naprostá většina dětí udělá ve školce obrovské pokroky.

Dyť já to nemyslela špatně… :roll:

Travelerka
Kecalka 361 příspěvků 06.08.19 17:55

Dcera bude mít 3 roky až před Vánoci, ale do školky ji vzali teď od září. Bude tam možná nejmladší. Umí teda chodit na velký záchod, sundá si kalhoty i kalhotky, ale zadek si sama neutře a ještě se neumí zpátky obléct. Jak se jí sekne oblečení o zadek, začne se vztekat a konec. Umí si sundat boty, ponožky i kalhoty, mikinu na zip, ale tričko ještě ne. A obléct se sama neobleče ani neobuje. Jí moc hezky sama už dlouho, lžící i vidličkou, pít umí taky z hrnku i lahve. Co potřebuje, to si řekne, ale ještě nemluví ve větách, prostě spojuje slova a hodně se snaží opakovat slova, co slyší. Na dotaz umí ukázat skoro všechny barvy, ale vyjmenuje slovy jen některé. Na prstíkách umí napočítat do tří. Tak uvidíme no. Snad to tam holka zvládne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama