S jakou pojištovnou jste spokojeni?

16723
9.6.21 14:38

s jakou pojištovnou jste spokojeni?

S jakou pojištovnou jste spokojení a proč?

Jsem u VZP, alee teď přemýšlím, že přejdu, hlavně kvůli hrazení jedné doktroky, která nemá s VZP smlouvu a léčba u ní by se prodražila. Zato má smlouvu s OZP a poj. ministerstva vnitra. U OZP mě štve ta vitakarta jen o ní čtu a o ZPMV jsem ted četla, že se zhoršili a taky už prý dost věcí neproplácí (jakých nevím).
Nějak nevím, dle čeho se rozhodnout.
Kde jste spokojeni při běžném životě (čerpání plavání, očkování, dentálka, v těhotenství, helmy, kroužky, švp, já nevím na co vše se dává příspěvek…)
Děkovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69418
9.6.21 14:46

Co je spokojeni? CO od pojištovny očekáváš? Náš systém je protě debilní - libi nevybírají pojištovny podle toho, co mají skutečně poskytovat- tedy plnění a hrazení zdravotní péče, ale podle nějakých trapných benefitů typu placení plavání a masáží.
Mám VZP - jou to ty největší ku.rvy, co se v tomto směru týče- baba vždy dělá, jak kdyby to měla dávat ze své výplaty. Tisíce výhrad, že je divné, že je to faktura číslo jedna z března a musí to ověřit, příště zas chybí příjmový doklad, k výpisu z účtu a ještě faktura. Pak zas potvrzení, že to fakt odchodil, ne jen zaplatil…
Nicméně zkušenost pracovní - co se týká schvalování zvláštních úhrad na paragraf 16 - stále největší úspěšnost VZP. Podobnou informaci jsem dostala na stáži na dvou jiných pracovištích, včetně rychlosi a adekvátnosti schvalování třeba transplantací apod. Má stále nejvíce smluvních poskytovatelů. A to je pro mě stěžejní. Nejhůř nedostanu proplacený kroužek gymnastiky, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7401
9.6.21 14:48

@debra.morgan Ahoj,
jsem u VZP, ale pravda, příspěvky a téměř ani péči nečerpám. Vyhovuje mi, že přeci jen mají smlouvy s nejvíce doktory a i nejvyšší limity pro případné léčby vážných onemocnění. Takže jediný důvod, proč bych zvažoval změnu je přesně ten, co popisuješ.
Výběr kam přejít máš rozumný, z hlediska lékařů (úhrad) vychází o něco lépe ZPMV (211). Zvážil bych ještě VoZp.
Jinak přeregistrace je možná pouze ve dvou termínech za rok (buď k 1.7., pokud požádáš do konce března příslušného roku, nebo k 1.1., pokud požádáš mezi 1.7. až 30.9., takže okamžitě ti to problém u lékařky nevyřeší.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
9.6.21 14:49

A co ti vadi na vitakarte? Ja jsem u ozp a kdybych nechtela, tak o ni ani nemusim vedet. Ale me to teda maximalne vyhovuje. Vsechno vyridim pres tu aplikaci - kdyz chci neco proplatit, nahlasit zmenu, nebo kdyz jsem ztratila prukazku…stoji me to par kliknuti a udelam to z pohodli domova. Co se tyce proplaceni, je tam prehled, na co vsechno, kolik a za jakych podminek…nemam teda srovnani s jinou pojistovnou, ale mi to vyhovuje maximalne, proste se prihlasim a vidim/resim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
9.6.21 15:14

Za mě určitě VZP. Člověk by neměl hledět na příspěvky, ale na smlouvy, limity, financování nadstandartní péče atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16723
9.6.21 15:21

No to já vše vím, bohužel většina lidí vybírá pojostovnu dle bonusů a i u mě to roli ve vybírání hraje. Pojišťovnu za jednu z těch dvou chci měnit kvůli té doktorce, která s vzp nemá smlouvu a platit to cash, když to zaplatí jiná pojišťovna se mi nechce. Jde o dlouhodobou léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
9.6.21 15:23

@debra.morgan musim souhlasit s Lamou, ze proplaceni vykonu a sirka smluvnich lekaru je u VZP nejvetsi. Sama jsem k ni prchazela od ZPMV kvuli zakroku, ktery ZPMV nehradila ale vzp ano. Sice u vzp nejsou kdo vi jake benefity, ale treba cast ockovani to pokryje. Helmu Ti vzp asi neproplati ale zato ti proplati nektere lecby rakoviny. Tak si vyber co je pro Tebe dulezitejsi. S proplacenim benefitu jsem u nich nikdy nemela problem, vse resim pres net a jednou mi pani dokonce sama volala den pred Silvestrem, ze mi nekde chybi podpis, ze mi pocka az se dostanu ke skeneru a poslu ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16723
9.6.21 15:27

@janickaIII teď momentálně je pro mě přednejší financování té doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
9.6.21 15:32
@debra.morgan píše:
@janickaIII teď momentálně je pro mě přesnější financování té doktorky.

Jj chapu. S ZPMV jsem nemela problem. Byla jsem u nich dlouho. Prispevky meli vcelku podobne se VZP, pres net se s nimi take dalo domluvit. S ozp zkusenost nemam, ale co vim z doslechu, tak ta ma bebefity dobre - snad i tu helmu a kdyz jsi zamec pojistovnicvi ci co tak mas jeste vetsi. Ale to jsem nezkoumala, me tyhle prispevky prijdou jak prehazovani z hromadky na hromadku. Kdyby rovnou kazdemu proplatili cast treba dentalni hygieny tak by se ve vysledku jeste usetrilo na zamcich pojistovny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
9.6.21 18:35

Ja jsem teda taky u VZP a kdyz jsem si konecne nastudovala jak a na co se daji cerpat bonusy, jsem spokojena :) Ale o ostatnich pojistovnach moc nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat