S jakým cvičením začít po 40. roce věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 12:53
S jakým cvičením začít po 40. roce věku?

Můžete mi, prosím poradit, jaké cvičení zvolit po 40. roce věku? Jsem celkem sportovní typ mimo míčové hry. Jsem drobná, menší, štíhlá. Chtěla bych se dostat do lepší kondice a hlavně se udržovat pohyblivá a vitální s ohledem na přibývající léta. Uvažuji danou aktivitu provádět cca 3× - 4× týdně. Ráda bych sport, kde bude i v mém věku např. po roce či dvou vidět znatelný posun ( chtěla bych být v tom úměrně věku dobrá :mrgreen: ). Nenapadá vás něco? Myslím, že jsem měla začít již dříve, ale když začnu teď, tak za 20 let snad bude poznat, že jsem se neflákala. Ponechat anonym, stydím se.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dlouhá punčoška
Kecalka 140 příspěvků 12.05.19 12:58
@Anonymní píše:
Můžete mi, prosím poradit, jaké cvičení zvolit po 40. roce věku? Jsem celkem sportovní typ mimo míčové hry. Jsem drobná, menší, štíhlá. Chtěla bych se dostat do lepší kondice a hlavně se udržovat pohyblivá a vitální s ohledem na přibývající léta. Uvažuji danou aktivitu provádět cca 3× - 4× týdně. Ráda bych sport, kde bude i v mém věku např. po roce či dvou vidět znatelný posun ( chtěla bych být v tom úměrně věku dobrá :mrgreen: ). Nenapadá vás něco? Myslím, že jsem měla začít již dříve, ale když začnu teď, tak za 20 let snad bude poznat, že jsem se neflákala. Ponechat anonym, stydím se.

Joga, Nordic Walking, plavání:grinning:

pet p
Kecalka 254 příspěvků 12.05.19 13:04

Na pružnost, protažení a relaxaci - jóga.
Na kondici - běhání, svižné plavání.
Na posílení - posilování s vlastním tělem nebo různými pomůckami, cvičení existuje spousta, někde tomu říkají bodyform, jinde bodystyling atd. Můžeš si zaplatit třeba na 1 hod týdně trenéra.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 12.05.19 13:05
@Anonymní píše:
Můžete mi, prosím poradit, jaké cvičení zvolit po 40. roce věku? Jsem celkem sportovní typ mimo míčové hry. Jsem drobná, menší, štíhlá. Chtěla bych se dostat do lepší kondice a hlavně se udržovat pohyblivá a vitální s ohledem na přibývající léta. Uvažuji danou aktivitu provádět cca 3× - 4× týdně. Ráda bych sport, kde bude i v mém věku např. po roce či dvou vidět znatelný posun ( chtěla bych být v tom úměrně věku dobrá :mrgreen: ). Nenapadá vás něco? Myslím, že jsem měla začít již dříve, ale když začnu teď, tak za 20 let snad bude poznat, že jsem se neflákala. Ponechat anonym, stydím se.

Pilates :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 13:08

Díky za tipy. Plavání vynechávám, nemám ráda studenou vodu a chlór.

aknadar
Kecalka 415 příspěvků 12.05.19 13:11

Začni chodit do contours

Taky jedna
Extra třída :D 12022 příspěvků 12.05.19 13:15

Jóga je naprosto super a je tam vidět progres a to docela rychle, doporučuji! Pak taky běhání, to můžete začít v jakémkoliv věku, jsem taky 40 + a nepřijde mi, že bych měla být na něco stará :D S během se dá taky krásně kouzlit a zlepšovat se a „hrát si“. A má samozřejmě vliv na postavu a na kondičku :palec:
Pak jsou tady brusle, kolo, to je klasika.
Posilovny s kruhovými tréninky :palec:
A dál mě nic moc nenapadá, i když jistě jsou, ale ty zas asi míjí mě :kytka:

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 12.05.19 13:16
@Anonymní píše:
Díky za tipy. Plavání vynechávám, nemám ráda studenou vodu a chlór.

Já jsem vodouch, ale krytý bazén mi taky vadí. Kvůli synovi tam jdu, sjedu i na tobogánu, ale jsem vždycky vysušená jak treska.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 13:17
@aknadar píše:
Začni chodit do contours

Zkusila jsem expresku a moc mě to neuchvátilo. Málo náročné.
Já cvičím i doma, používám ketlebel ( 8 a 14 kg).
Docela mě zaujal pole dance, ale nezkoušela jsem to. Nemáte někdo zkušenost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 13:19
@Taky jedna píše:
Jóga je naprosto super a je tam vidět progres a to docela rychle, doporučuji! Pak taky běhání, to můžete začít v jakémkoliv věku, jsem taky 40 + a nepřijde mi, že bych měla být na něco stará :D S během se dá taky krásně kouzlit a zlepšovat se a „hrát si“. A má samozřejmě vliv na postavu a na kondičku :palec:
Pak jsou tady brusle, kolo, to je klasika.
Posilovny s kruhovými tréninky :palec:
A dál mě nic moc nenapadá, i když jistě jsou, ale ty zas asi míjí mě :kytka:

Dá se s kolem začít po 40?

tasa
Echt Kelišová 9279 příspěvků 12.05.19 13:23

Proč si doteď necvičila? ke sportu asi nemáš vztah. zacala bych asi s něčím nenáročným, k čemu už dopředu nemáš odpor.

levandule23
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 12.05.19 13:25

Zkus více sportů a uvidíš, co tě chytne. Nemusíš přece u prvního zůstat rovnou 20 let.
Mám v rodině paní, která začala loni v 55 letech běhat. Za minulou sezónu (v zimě neběhá) nabehala 300km. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 13:35
@tasa píše:
Proč si doteď necvičila? ke sportu asi nemáš vztah. zacala bych asi s něčím nenáročným, k čemu už dopředu nemáš odpor.

Cvičila jsem, ale žádná pravidelnost s cílem a to bych ráda změnila. Uvažuji o tom kole.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 36268 příspěvků 12.05.19 13:39

Napadá mě zumba, pilates, joga, k2 hiking

Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 12.05.19 13:40

Pilates, joga, prochazky, plavani. Ale na pilates nedam dopustit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama