S jakým příjmem se dá v Praze dobře žít?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 11.04.18 14:37
S jakým příjmem se dá v Praze dobře žít?

Ahoj, žijeme v zahraničí, ale jezdíme často do ČR. Nedávno jsme byli v Praze a jsem vždy překvapená, jak je vše drahé. Nemyslím teď zrovna byty (to je kapitola sama pro sebe), ale třeba kulturu, lístky do divadla apod.
Pokud má rodina zajištěné bydlení, má vlastní bydlení bez hypotéky, tak jaký podle vás potřebuje příjem, aby mohla mít i nějaké volnočasové aktivity typu kultura? Když jsem viděla, že vstupenky do divadla stojí v Praze kolem 600 Kč, to samé v Brně, tak pokud člověk nechce jen sedět doma u TV nebo chodit na procházky, tak potřebuje asi dost vysoký příjem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 85 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  11.04.18 14:42

Kdyz jsme tady zacali bydlet pred 7 lety meli jsme prijem dohromady asi 40 000 z toho 12 za najem a za kulturou jsme byli casto, presto jsme si nasetrili. Ted mame deti takze kultura neni tak casto ale zase jsou jine vydaje, prijem se teda nekolikanasobne zvysil :) drahy je vsechno, ale nejenom v praze

Anonymní  11.04.18 14:45

@Kaliopa Neodhadnu,jsem z Phy, ale žila jsem v zahr. a tady v Pze je dráž než tam. Platy Praha (ne manažerské):např. nástupní plat prodavačky v Marks and Spencer na Václaváku s požadavkem angličtiny, potr. průkaz atd.je 18 tis. HRUBEHO. Prace v zakazn. centru energetiky )opet jazyky vitane)23 tis. hrubeho. Pro napr. samozivitelku atd. neprijatelne, nevysla by

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 11.04.18 14:48
@Anonymní píše:
@Kaliopa Neodhadnu,jsem z Phy, ale žila jsem v zahr. a tady v Pze je dráž než tam. Platy Praha (ne manažerské):např. nástupní plat prodavačky v Marks and Spencer na Václaváku s požadavkem angličtiny, potr. průkaz atd.je 18 tis. HRUBEHO. Prace v zakazn. centru energetiky )opet jazyky vitane)23 tis. hrubeho. Pro napr. samozivitelku atd. neprijatelne, nevysla by

Právě si říkám, jaké musejí být ty platy k těmto cenám. Průměrný plat v Praze je snad 35 tis. Kč, celorepublikově kolem 30 tis. Kč a přitom vidím na jobs.cz stále nabídky na kvalifikovaná místa pro VŠ s praxí s platem kolem 25 tis. Kč. Tak nevím, co si o tom myslet. Jak jsem teď byla v Praze, měla jsem pocit, že je to tam samý Rus, v metru, na Václaváku, při pohledu na zvonky bytových domů. Trochu mě to zklamalo. Domy ve Starém městě posprejované fasády nebo zchátralé. Bylo to trochu smutné.

Anonymní  11.04.18 14:51

@Kaliopa 35 je prumer…Normalni lide tu maji daleko min, viz co jsem psala. Bezna urednice za prepazkou Prazska energetika 23 hrubeho (premie nejsou). Mam kamosku, dela tam, najem ma 12 000,k tomu telefony, internet…a na jidlo a drogerii uz nema, dela brigady. Takze neni zlato co se trpyti :-)

Anonymní  11.04.18 14:53

Pripominam, ze jich je tam nekolik vysokoskolacek…

Anonymní  11.04.18 14:53

@Kaliopa ty jo, mně popravdě Praha přijde šíleně levná, kdykoliv přijedeme „na dovolenou“ :nevim: Podle mě strašně záleží, jak vyřešíte bydlení. Pokud máte vlastní bydlení, tak jste podle mě těžce za vodou, protože vám odpadá významná část nájmu. V takovém případě bych řekla, že pokud oba manželé berou okolo 30k (v Praze dneska už podle mě úplně běžný plat), tak si můžou žít hodně na úrovni a ještě ušetřit. Kamarádka bere okolo 50 tisíc, má vlastní bydlení a je 4× ročně na dovolené a věčně po restauracích. Anonym, fin. údaje kamarádky

Jakub81
Kecalka 200 příspěvků 11.04.18 14:55

Logicky čím více, tím lépe :mrgreen: Ne vážně.. Velmi záleží, co si pod pojmem kultura představuješ. S přítelkyní chodíme 1* měsíčně do divadla Kalich - lístky na dobré sezení stojí okolo 700Kč/os. Jednou za čas jdeme do kina nebo vyrazíme do aqualandu. Spíše dáváme přednost výletům na kole a po cestě navštívíme místa, která nás zaujmou. Přesnou sumu ti neřeknu, já to totiž nevím. Tohle zařizuje přítelkyně..

páájaa2
Kecalka 402 příspěvků 11.04.18 14:56

Máme vlastní bydlení, 2 deti, splácíme auto 5.000, celkový příjem 45.000, divadlo, kino, výstavy nejsou problém. Ale jako samoživitelka bych to nedávala, tahle doba není pro jednopříjmové domácnosti nakloněná.

Bábrdl
Generální žvanilka 20309 příspěvků 11.04.18 14:58
@Kaliopa píše:
Ahoj, žijeme v zahraničí, ale jezdíme často do ČR. Nedávno jsme byli v Praze a jsem vždy překvapená, jak je vše drahé. Nemyslím teď zrovna byty (to je kapitola sama pro sebe), ale třeba kulturu, lístky do divadla apod.
Pokud má rodina zajištěné bydlení, má vlastní bydlení bez hypotéky, tak jaký podle vás potřebuje příjem, aby mohla mít i nějaké volnočasové aktivity typu kultura? Když jsem viděla, že vstupenky do divadla stojí v Praze kolem 600 Kč, to samé v Brně, tak pokud člověk nechce jen sedět doma u TV nebo chodit na procházky, tak potřebuje asi dost vysoký příjem.

Když máš vlastní bydlení, stačí ti podle mě k pohodovému bydlení v Praze normální průměrný pražský plat. :nevim:

A když jsi pár, máš vlastní bydlení, 2× průměrný plat a jeden z bytů pronajímáte, tak jsi v pohodě.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 11.04.18 14:58
@Jakub81 píše:
Logicky čím více, tím lépe :mrgreen: Ne vážně.. Velmi záleží, co si pod pojmem kultura představuješ. S přítelkyní chodíme 1* měsíčně do divadla Kalich - lístky na dobré sezení stojí okolo 700Kč/os. Jednou za čas jdeme do kina nebo vyrazíme do aqualandu. Spíše dáváme přednost výletům na kole a po cestě navštívíme místa, která nás zaujmou. Přesnou sumu ti neřeknu, já to totiž nevím. Tohle zařizuje přítelkyně..

V tom Kalichu jsme teď právě byli. Tam bych řekla, že právě není nutné brát ty nejdražší lístky, protože je vidět dobře skoro ze všech míst, pokud nejsou krajní. Jednou jsme měli balkon, ten byl dražší a bylo tam vidět úplně stejně jako z dolního místa, které bylo o 100 Kč levnější. Tam mají ty ceny aspoň odstupňované od 100 Kč do těch 700 Kč. Ale jsou divadla, kde jsou dvě ceny 600 Kč a 700 Kč. V Kalichu navíc dětem dávají podsedák.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 11.04.18 15:01

@páájaa2 souhlas,sestra sama, jeden tedy prijem, dlouhodoba nemoc a z nemocenske to nedava

Bábrdl
Generální žvanilka 20309 příspěvků 11.04.18 15:02
@Kaliopa píše:
V tom Kalichu jsme teď právě byli. Tam bych řekla, že právě není nutné brát ty nejdražší lístky, protože je vidět dobře skoro ze všech míst, pokud nejsou krajní. Jednou jsme měli balkon, ten byl dražší a bylo tam vidět úplně stejně jako z dolního místa, které bylo o 100 Kč levnější. Tam mají ty ceny aspoň odstupňované od 100 Kč do těch 700 Kč. Ale jsou divadla, kde jsou dvě ceny 600 Kč a 700 Kč. V Kalichu navíc dětem dávají podsedák.

Já se vždycky všude cpu do první řady, ale zrovna v tom Kalichu jsem teda musela hodně zaklánět hlavu.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 11.04.18 15:03
@Bábrdl píše:
Když máš vlastní bydlení, stačí ti podle mě k pohodovému bydlení v Praze normální průměrný pražský plat. :nevim:A když jsi pár, máš vlastní bydlení, 2× průměrný plat a jeden z bytů pronajímáte, tak jsi v pohodě.

Máme v Praze příbuzné, byt mají zprivatizovaný, pražský průměrný plat zřejmě nemají, pracují ve školství a ve výrobním podniku, ale přijde mi, že žijí v podstatě jako za komunistů. Divadlo za 600 Kč si dovolit nemohou, auto mají vždy jen staré za 250 tis. Kč, tedy druhé auto v jejich životě, první měli ojeté a měli ho snad 18 let. Na dovolené v zahraničí nikdy nebyli, a to je jim 45 a 47 let a mají jedno dítě. Říkali, že i ta dovolená v zahraničí za 35 tis. Kč pro všechny je pro ně moc (a to by dovolenou za 35 tis. Kč pro 3 osoby v zahraničí asi už taky těžko sháněli, leda někde bez jídla či super sleva). Tak si říkám, jestli tak žije většina Pražanů.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 11.04.18 15:11

@Kaliopa tech normalnich ano

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 85 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama