S jakými hračkami si hrají vaše miminka?

Netopýrka111
21.10.19 22:05

S jakými hračkami si hrají vaše miminka?

Ahoj mám dotaz. Mám skoro půl roční miminko. Pořád si hraje s hračkami a vše si cpe do pusy a ocucava, olizuje a saje. Jenže upřímně, nevím jaký hračky jí dávat. Nějaký hračky jsou z plstě nebo jsou plyšový, z nějakých koukají ven takový ty umělý slabý vlákna a olizuje to a ty chlupy určitě pak má v puse a třeba to i polyká… Pak tu mám plastový hracky bez Bpa a dalších škodlivých látek, ale pořád je to plast. Jednu hračku jsem zkoušela oliznout a je to teda pěkné hnusný! Tak si rikam že jestli tohle saje několik hodin denně, tak to potěš koště! Navíc má už dva zuby takže na těch plastových hrackach vidím rýhy a říkám si jestli třeba z nich něco neulpelo malý na zubech a v puse… Jako nechci aby se jí takovýhle věci dostávali do těla. Jenže nevím s čím už by si měla hrát aby to bylo neškodný… Asi jsem moc úzkostlivá ale prostě mi vadí že se jí ty chloupky atd dostávají do těla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3950
21.10.19 22:25

Tak ideálně je volit hračky dle její věkové kategorie, zpravidla je to na nich napsáno. Samozřejmě ty, které splňují certifikace a neobsahují žádné škodlivé látky. Rýhy od zubů prostě budou. Moje malá si první tři měsíce vyhrála s takovou tou plastovou sychrhajskou a s muchlackem na spaní. Pak presedlala na balonky a kostky. Teď už i ty plysovy (má rok). Nejvíc ji ale asi zabaví ty kostky z přírodního dreva. Nicméně je to pojidac papíru takže nikde nemůžu nechat papír či krabice apod. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Netopýrka111
21.10.19 22:35

@Martha03 to já volím dle její věkové kategorie ale i tak si myslím že jsou prostě ty materiály škodlivý. Dám příklad. Koupili jsme ji závěsný plyšový řetěz na kočárek s krteckem a dalšíma dvěma priveskama. Že všech třech pořád průběžně lezou ven takový ty slabou ký umělý vlákna… A to je to hračka pro děti od nultyho měsíce! Napadly mě dřevěný hračky jenže ty jsou prý dost často něčím impregnovany…

• Citovat
  • Nahlásit
3950
21.10.19 22:42
@VeraTe píše:
@Martha03 to já volím dle její věkové kategorie ale i tak si myslím že jsou prostě ty materiály škodlivý. Dám příklad. Koupili jsme ji závěsný plyšový řetěz na kočárek s krteckem a dalšíma dvěma priveskama. Že všech třech pořád průběžně lezou ven takový ty slabou ký umělý vlákna… A to je to hračka pro děti od nultyho měsíce! Napadly mě dřevěný hračky jenže ty jsou prý dost často něčím impregnovany…

No tak pak se zaměřit na prodejce a kde to kupuješ. Mě se zatím nestalo, že by mi z něčeho něco lezlo a že mám doma hraček, že si můžu otevřít hrackarnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
21.10.19 22:47

Mě se začal plazit v 5m. Tohle dobou už jsem ho odháněla od kočáru kam chodil olizovat kolečka, olizoval zrcadlo, stolek… Zuzlal puzzle až to vrzalo… Hele zas to nepřeháněj. Počkej měsíc dva a pár chlupu z plyšáka bude to nejmenší. Mě teda z hraček nic nelezlo, hračky měl i plastové knížky pro děti a dřevěné musí mít certifikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
21.10.19 23:07

@VeraTe dobré jsou ty z přírodního kaučuku. Ale cena je úplně někde jinde, že klasické hračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3133
21.10.19 23:12

K te uzkostlivosti: moje deti zizlaly hracky chlupate i plastove a pres mou pozornost zblajzly, co nasly - pisek, kaminky, mrtvou vcelu, zizalu, samozrejme jsem se je snazila vodit tam, kde nejsou vajgly (aby jim to nedejboze zachutnalo) a prevest na zdravejsi zizlani (sladke kvety rostlin). Zatim nemuzu potvrdit, ze by zily do sta, ale rozhodne je to zdravotne nepoznamenalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52484
22.10.19 00:18

Jestli ti vadí plast, zkus různý dřevěný kousátka, z textiních třeba Lamaze hraček mi nikdy nelezlo nic. Něco má mou výrobu, no a pak klasika - tátový boty ochutnat, leták z Lidlu, kočičí granule, ideál mobil a klíče… teda ne, že bych to dávala záměrně, ale vždycky se k něčemu zábavýmu dostane. A až bude chodit, bude hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
22.10.19 00:56

Syn miloval dřevěnou krabičku s kostkami ze dřeva. Původně nějaká vkládačka. Hobloval s tim podlahu a mlátil s kostkami. Nevím co by sis představovala za materiál tedy. Tomu se nevyhnes bude strkat do úst všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14540
22.10.19 06:09
@VeraTe píše:

No, ten řetěz asi moc kvalitní nebyl, když z něj lezly nitě. Moje děti měly hračky Lamaze a Sassy, zuzlaly to fest a nikdy z toho nic nelezlo. Asi by to chtělo koukat po nějakých osvědčených značkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat