Můj manžel je s jídlem jako malý

104
18.11.19 22:06

S je jídlem jako malý

Ahoj holky. Můj muž je s jídlem jak malý děcko, možná horší. Nevarim prakticky nic jiného, než to co vím že bude jíst. Druhy jídel i omáček se dají na prstech spočítat. Jakmile dělám něco kde je zelenina, tak to přebere a zelenina zůstane. Takhle přebira i maso z omáček, dá si trochu masa, sni omáčku i přílohu, ale zbytek masa nechá. Někdy ho nesni vůbec. Je sýrový a jakmile je smažený sýr nebo hermelín to nezbude nic. Pečené maso také sní, smažené taky, ale do omacek snad i škoda ho dávat jak si ďobne. Např. jsem koupila uzený na halušky a snědl pár kousků masa, polovinu uzeného jsem vyhazovala, kuře na paprice, akorát to maso nahází na okraj atd… No a když uvarim něco co mu dvakrát nejede, nandá si jako vrabcak. O víkendu jsem chtěla vařit brokolicove placky, on si dá, ale dvakrát nadšený nebude a zase si nandá porci jak pro dítě, už to úplně vidím. Jako dělá to delší dobu, ale už mi to fakt vadí. Asi nebudu vařit vůbec ať si udělá sám nebo nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21685
18.11.19 22:10

A v restauracich ji co? Jenom smazak? No v okoli neznam asi chlapa, co se takto nimra v jidle. Nastesti, protoze rada varim a rada jsem za to chvalena a jidlo je pro me hodne dulezity. Stacila mi dcera nejedlik cca 8let, nez sla do puberty a otocilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
18.11.19 22:11

Přesně jak píšeš. Nevař a ať si udělá sám. Můj manžel neji akorát štrůdl a ovesnou kaši. Hnala bych ho, kdyby mi tohle dělal. Vařila bych jen pro sebe a on at si uvaří nebo koupí co chce. Takhle je to škoda Tvé práce, času a i škoda jídla, když to vyhazujete. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11820
18.11.19 22:15

Tak, že si dá jen trochu jídla, co mu nechutná, je snad pochopitelný. Ty by jsi si naložila plný talíř jídla, co ti nechutná? Asi ne, co? Buď ráda, že aspoň něco sní. Jinak já teda moc nepobírám, proč si stěžuješ? Když ti vadí, že něco nejí, tak mu to nevař. I jídlo je o kompromisu. Víš, že nejí maso, koupíš ho a pak ti vadí, že ho vyhazuješ? Nauč se vařit tak, aby to vyhovovalo oběma, manželovi nedávej na talíř jídlo, co nejí a budete spokojený oba. Tohle je typický příklad vytváření problémů tam, kde jsou naprosto zbytečný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21685
18.11.19 22:18
@Janli píše:
Tak, že si dá jen trochu jídla, co mu nechutná, je snad pochopitelný. Ty by jsi si naložila plný talíř jídla, co ti nechutná? Asi ne, co? Buď ráda, že aspoň něco sní. Jinak já teda moc nepobírám, proč si stěžuješ? Když ti vadí, že něco nejí, tak mu to nevař. I jídlo je o kompromisu. Víš, že nejí maso, koupíš ho a pak ti vadí, že ho vyhazuješ? Nauč se vařit tak, aby to vyhovovalo oběma, manželovi nedávej na talíř jídlo, co nejí a budete spokojený oba. Tohle je typický příklad vytváření problémů tam, kde jsou naprosto zbytečný…

Ja z toho chapu, ze at uvari temer cokoli, tak to neji.Na druhou stranu, ani ona a deti, jestli maji, nemusi jist jen to, co voni pantatovi. Proste je rypalec v jidle, nic s tim ona uplne nezmuze, ale me by to dost vadilo a mrzelo.Zit se s tim da, ale chapu postezovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
18.11.19 22:19

@wildcherry no jasný. Smažák a hranolky. No a kdyby omáčku, tak to on ji asi sní. Nebo maso a brambor. Rozhodně by nezkoušel něco nového.
U mě taky lidi rádi ji, tak špatně snad nevařim. I jemu chutná a řekne si občas co mám udělat, ale ten výběr co jí to by se člověk po…a hlavně když chci ať si řekne tak neví a pak to pomalu ani nesní. Třeba když peču kuř. stehna, tak ho dloube, rozdloube jen to čistý bílý maso, zbytek nechá a že tam masa je… no přesně jako já když mi bylo 10 let ku příkladu prostě jako malý dítě
To pak člověka už nebaví vařit za ty roky pořád dokola a nezkoušet nic nového, protože to jíst nebude no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
18.11.19 22:22

@Janli Ale to už je se vším, omáčky mužu delat za chvíli bez masa. A mě nebaví každou sobotu jíst a dělat smažák. A občas si chci taky udělat něco co mám ráda i já a kvůli tomu nebudu přece vařit dvojí oběd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
18.11.19 22:23

Nebo si představ když uvaříš rizoto, těstoviny zapečený a on si tam narve tunu kečupu :D to mi přijde jak snaha to jídlo úplně zničit, ale jeho věc, neřeším :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11820
18.11.19 22:32
@Dandie22 píše:
@Janli Ale to už je se vším, omáčky mužu delat za chvíli bez masa. A mě nebaví každou sobotu jíst a dělat smažák. A občas si chci taky udělat něco co mám ráda i já a kvůli tomu nebudu přece vařit dvojí oběd.

Tak mu tu omáčku dej bez masa a sobě a dětem maso. To je fakt takový problém? My taky s manželem nemáme stoprocentně stejné chutě, takže když dělám něco, co jím jen já, tak mám pro manžela v mrazáku do krabiček zamrazený to, co jí on. Počítám s tím už dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 22:34

Víš co, každej sme nějakej, a pokud on je ten typ, co skoro nic nejí, tak se jen tak nezmění, když to nezvládl doteď.
Já bych vařila podle svého, někdy to, co on má rád, někdy to, co mám ráda já nebo dítko. A pokud bude něco, co nejí, tak ať si vymyslí nějakou alternativu a uvaří si ji, nebo ať prostě to maso klidně dává bokem :nevim:
Asi bych neměla potřebu vychovávat dospělého muže, ohledně toho, co papá a nepapá už vůbec né ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
18.11.19 22:36

Mam doma to stejny, mozna jeste horsi ma to v hlave od tchyne :zed:. driv se vyhazovalo hodne jidla, ted varim vetsinou jidla dve, me to problem nedela, protoze on by tocil nejradeji sedm jidel a na to nejsem zvedava… nastesti spoustu potravin z dob kdy bydlel u tchyne neznal tak sem ho na ne navykla, ale nesni mi rybu, jen uzeneho lososa, nensi zadnou lusteninu nez cocku, kroupy, zeleninu taky nechava na okraji, sni okurku, ale musi byt oloupana, rajce, mrkev, tim zelenina hasne, z ovoce vsechno, maso jen bez kosti, nic paliveho, mastneho, nema rad studene omacky a dipy, polevky zeleninove jen dynovou, cesnecu…kdyz vidi ze je trosku mastnejsi vyvar tak vidim ze mu to lita do krku :,( za to treba houby by jedl na kila a to ja zas ne :D kdyz si koupim nejakou prasecinku typu zavinac, makrela nebo tvaruzky tak musim jist venku a nebo kdyz neni doma :nevim: takze draha tchyne dekuju :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
18.11.19 22:40

@Dandie22
Vy spolu nemluvíte? Neřeknete si, co komu vyhovuje?
Proč mu v klidu neřekneš, jak se cítíš, když vaříš s pocitem, aby druhému chutnalo a mrzí Tě, že toho polovinu nechá. Zeptej se ho, co by chtěl on…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49173
18.11.19 22:42
@Dandie22 píše:
Ahoj holky. Můj muž je s jídlem jak malý děcko, možná horší. Nevarim prakticky nic jiného, než to co vím že bude jíst. Druhy jídel i omáček se dají na prstech spočítat. Jakmile dělám něco kde je zelenina, tak to přebere a zelenina zůstane. Takhle přebira i maso z omáček, dá si trochu masa, sni omáčku i přílohu, ale zbytek masa nechá. Někdy ho nesni vůbec. Je sýrový a jakmile je smažený sýr nebo hermelín to nezbude nic. Pečené maso také sní, smažené taky, ale do omacek snad i škoda ho dávat jak si ďobne. Např. jsem koupila uzený na halušky a snědl pár kousků masa, polovinu uzeného jsem vyhazovala, kuře na paprice, akorát to maso nahází na okraj atd… No a když uvarim něco co mu dvakrát nejede, nandá si jako vrabcak. O víkendu jsem chtěla vařit brokolicove placky, on si dá, ale dvakrát nadšený nebude a zase si nandá porci jak pro dítě, už to úplně vidím. Jako dělá to delší dobu, ale už mi to fakt vadí. Asi nebudu vařit vůbec ať si udělá sám nebo nevím :roll:
kdyz mu co varis nechutna , tak to tezko bude jist . Asi at si vari podle sveho nebo nejak na stridacku , pocitat s tim co neji .abys to nemusela vyhazovat .
@wildcherry píše:
Ja z toho chapu, ze at uvari temer cokoli, tak to neji.Na druhou stranu, ani ona a deti, jestli maji, nemusi jist jen to, co voni pantatovi. Proste je rypalec v jidle, nic s tim ona uplne nezmuze, ale me by to dost vadilo a mrzelo.Zit se s tim da, ale chapu postezovani.
tak do omacky mu to maso strkat nemusi , kdyz ho stejne necha a zeleninu muze mit vedle na taliri , at si vezme kolik chce
@Dandie22 píše:
@wildcherry no jasný. Smažák a hranolky. No a kdyby omáčku, tak to on ji asi sní. Nebo maso a brambor. Rozhodně by nezkoušel něco nového.
U mě taky lidi rádi ji, tak špatně snad nevařim. I jemu chutná a řekne si občas co mám udělat, ale ten výběr co jí to by se člověk po…a hlavně když chci ať si řekne tak neví a pak to pomalu ani nesní. Třeba když peču kuř. stehna, tak ho dloube, rozdloube jen to čistý bílý maso, zbytek nechá a že tam masa je… no přesně jako já když mi bylo 10 let ku příkladu prostě jako malý dítě
To pak člověka už nebaví vařit za ty roky pořád dokola a nezkoušet nic nového, protože to jíst nebude no.
tak upec ctvrtky a dej mu to bily maso a je vyreseno :D
@Dandie22 píše:
Nebo si představ když uvaříš rizoto, těstoviny zapečený a on si tam narve tunu kečupu :D to mi přijde jak snaha to jídlo úplně zničit, ale jeho věc, neřeším :roll:

to delaji skoro vsichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 22:54

@Dandie22 Presne jak tu holky pisou… Maso mu v omacce moc nedavej a je to… A uprimne, ja treba kureci stehna nemam rada cely zivot - bud si dam prso nebo radsi nic… Ale chapu, ze to neni idealni… A co od sve mamy - tam toho ji vic? Ja treba sve vareni snazila prizpusobit v nekterych pokrmech tomu, jak je vari tchyne (ale ona vari opravdu vyborne) a manzel je spokojeny - vlastne jsme oba :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 23:01

Mám takového exempláře doma, akorát teda nejí sýr, jen maso (a kdyby maso, spíš takové ty nechutné uzeninové náhražky, kabanos apod.). :roll:K tomu 2 malé děti, z nichž jedno je neskutečně, ale opravdu neskutečně vybíravé, u všeho scéna, že to ani ochutnávat nebude, a to menší ještě na příkrmech, takže prakticky vařím 4 verze jídla. Ideálně tak 2× denně, protože manžel by si představoval vařené snad i svačiny. Nenávidím to. A nějaké kašlu na tebe, uvař si sám? Objednává jídlo, což taky nejde donekonečna nebo je tak protivný, že kazí náladu celému městu. Fakt bych je někdy vystřelila na měsíc. :cert: Ale jinak je mi s nimi dobře. :P :srdce: Nějaké naděje na zlepšení už jsem si dávno dělat přestala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama