S kolika lidmi se nyní stýkáte?

Anonymní
9.11.20 22:25

S kolika lidmi se nyní stýkáte?

Ahoj, nechci úplně rozpoutat nějakou bouřlivou diskusi, klidně pište anonymně. Zajímá mě, s kolika lidmi se v této době stýkáte. A hlavně Vaše školou povinné děti.
Mám kolem sebe jak striktní dodržovače opatření (kteří se několik týdnů nenavštívili ani s nejbližší rodinou), tak ty, co to mají na salámu a max si vezmou roušku do krámu, jinak žijou jako dřív vč velkých rodinných oslav. Já sama jsem někde uprostřed a zajímá mě, jak je to v jiných rodinách.
K tomuhle dotazu mě také inspiroval dnešní zážitek, kdy jsme na hřišti potkali skupinku asi 10 cca 15ti letých dětí. Jo místo ve škole pěkně pospolu venku :nevim: co v tom křoví, kam si zalezli, dělali, jsem raději ani nezjišťovala :lol:
No a jak je to tedy u nás? jsme z vesnice, takže na ulici člověk prakticky na nikoho nenarazí. Normálně se po celou dobu vídáme s rodiči a tchýní (občas hlídají děti, když je ted škola zavřená a já musím do práce), z širší rodiny jsem se ted za posl. měsíc potkala s dalšími asi 5 lidmi. Děti se viděli s celkem 3 kamarády (+občas náhodná setkání venku na vesnickém hřišti). V práci nosíme roušky, jen se 2 kolegy přímo v kanceláři jsme po dohodě bez.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3943
9.11.20 22:29

Myslím, že jsem zlatý střed. Na větší nákup 1× týdně a jednou týdně k nám na vesnici do obchodu na pečivo. Do kanclu 1× týdně jinak HO. Když potkám sousedy a známé, pokecáme v přiměřené vzdálenosti. Dcera dřepí doma, jen o víkendu šla za děckama na hřiště. Manžel
bohužel do práce prostě musí. Tam se to už šíří, takže to beru jako otázku času. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
9.11.20 22:31

Vlastně téměř se všemi jako normálně. Jen restaurace, kavárny a podobná místa jsou holt zavřená!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
9.11.20 22:34

Stahla jsem dite ze skolky. Jinak se vidame za posledni mesic obcas s s mymi rodici a obcas s nejlepsi kamaradkou a jejima detma. Muz obcas s jednim kamaradem. Dvakrat tydne nakup. Jinak nic. Stve me to uz. Ja jsem na rd a muz ted bez prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
9.11.20 22:35

Klasicky, s nejblizsi rodinou, syn ve skolce, chlap ve fabrice, ja v nemocnici. Jako nejake oslavy pro desitky lidi nevyhledavam ani normalne, ale ani nehodlam sedet doma v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
9.11.20 22:35

Můj manžel má v práci za jeden den víc kontaktů než já za týden na rd s prckem. Doma nesedim, ale pokec na hřišti jsem nevyhledavala nikdy, pokud nějakou maminku s dítětem potkáme, pokecáme úplně normálně. Rousku nosím jen v obchodě, na ulici fakt ne.
Styk s rodinou si zakázat nenechám. Ted nas čeká par rodinných oslav s nejbližšími.

Příspěvek upraven 09.11.20 v 22:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
9.11.20 22:36

Tak my patříme mezi ten druhý extrém, takže na koronu úplně kašlem. Roušku nosím fakt jen do obchodu a ráno ve školce, jinak nikde. Stýkáme s kým chceme, normálně chodíme ven, v létě jsme byli u moře a 2× v Tatrách, a kdybych nebyla těhotná, tak jedem na dovču i teď. Neřeším..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
9.11.20 22:37

Prakticky se nevidame vubec s nikym. Jen obcas venku nekoho znameho potkame, tak s nim prohodim par vet na vetsi vzdalenost. Starsi dite nedavam do skolky, ikdyz je otevrena. Jsem s mladsim doma, tak mi to prijde nezodpovedne ho tam davat. Nasi to ted maji, tak jsem rada, ze jsem u nich nebyla, neni fakt o co stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3074
9.11.20 22:37

S mými rodiči, sestrou která s nimi žije ve společné domácnosti, tchýní a tchánem a švagry, kteří bydlí u tchýně. Jinak se snažíme s nikým jiným mimo rodiny nestýkat. Já do práce nechodím, máme zavřeno, chlap dělá v lese, takže tam se s nikým nepotká a děti jsou ze školy a školky doma, dcera 3.trida sama ještě nikam nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 22:40

Já, muž a spolubydlící dcera v běžném režimu máme zhruba 200 kontaktů za pracovní týden. Počítám pouze ty, které by byly trasovatelné - tj. lidi, které známe jménem, příjmením, telefonem, případně jsou snadno dohledatelní (jako např. ostatní účastnice taneční lekce, kam chodím, ale jménem je neznám). U dcery ve škole jsem počítala jen učitele a její třídu, ostatní, s kým se potká na chodbách nebo v jídelně, jsem pominula jako nepodstatné, i když úplně bez rizika by to nebylo. Aktuálně jsme my dospělí na homeoffice, mimo domácnost se stýkáme pouze s babičkou a její sestrou (89 a 92), dospělým synem a dcera chodí s jednou spolužačkou ven (s rouškama). Kvůli těm dvěma rizikovým seniorkám, které žijí samy a naši pomoc potřebují, jsme hodně opatrní. Praha.

• Citovat
  • Nahlásit
752
9.11.20 22:42

My jsme oba na HO, skolkac je už nyní 3tyden doma, jelikož MS je zavřená. Po 3mesicich jsme nyní měli u sebe tchyni, týden předtím moje rodiče. Jinak krom nákupu 1×tydne, 1×posty nic. Už mi fakt svihne. Kamarádi s kterými se normálně stykame jsou buď daleko, nebo právě covid mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
9.11.20 22:42

Určitě omezení návštěv a spol. akcí u nás je, ale není to nějaký drastický. Stykame se s rodiči.
Přijde mi, že to měl snad už každý (včetně nás :) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 22:44

Jsem doma, máme v práci zavřeno. Vídám se jen s přítelem, se kterým bydlím. Cca jednou týdně jezdím busem na větší nákup - zelenina, ovoce, maso. K Vietnamce u nas chodím pro šunku. S rodinou jsem se neviděla asi od začátku září. Máme v rodině člena, který se nesmí nakazit, tak nechci riskovat. :nevim: Píšeme si, občas voláme. Jinak jsem zvyklá je vídat cca jednou měsíčně, bydlím v jiném městě. Snad se uvidíme alespoň na vánoce :think:

• Citovat
  • Nahlásit
486
9.11.20 22:47

S nikym, jsem tehotna, tak nechci riskovat…
nakup doveze rohlik, na prochazky chodim, lidem se vyhybam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1792
9.11.20 22:56

Já se stýkám s lidmi jen když odvádím dceru do školky a narychlo v obchodě. Jinak chodíme odpoledne s dětmi do parku na procházky, oklikou od lidí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama