S manželem nemáme společné zájmy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 23:34
S manželem nemáme společné zájmy

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak to v manželství máte vy, popřípadě, jak ho zase oživit. S manželem jsme spolu 6 let, máme necelé 3leté dítě. Mě je 27let, jsem mladá mamča, on o 6 let starší. Nevím jestli to už není moc velký rozdíl, ale jsme stále mladí. Alespoň já si tak připadám. Manžel tedy akční není, ale zas se snaží přizpůsobit. Já většinou hledám i různá ubytování na slevomatu, vše organizuji, zařizuji. Manžel má třeba kecy, ale nakonec jede. Problém je, že nemáme stejné koníčky. On je workoholik, miluje svou práci. Ta ho velmi naplňuje. Já mám ráda knihy, cvičení, sem tam nějaké cestování, ráda se chodím bavit, jsem společenská. A v tom je ten problém. Manžel je spíš pecivál. Když už má volno a nemusí řešit práci, tak prosedí celé hodiny u tv. Když navrhnu romantický pobyt ve dvou, tak sice jede, ale už v 22.00 chce být na pokoji, koukat na telku, ležet…Nechce se ani moc bavit, alkohol nepije, spíš minimálně(za což jsem moc ráda)Nechodí denně do hospody, neutrácí za kraviny, je to skvělej táta, nefetuje, je hodný, i na mě. Ale je mi líto, že nemáme stejné koníčky. Já když třeba někam jedu, tak bych se třeba ráda bavila, šla na pokoj až třeba v noci, také nechodím moc na nějaké párty. Nemáme žádné společné zájmy a nevím od čeho se odpíchnout. On třeba do noci pracuje, já si čtu, cvičím, každý si děláme to svoje. Neumím si představit, jak nám to třeba bude „klapat“dejme tomu za 10 let, až dítě povyroste a my si třeba budeme více vzdálený. Snad mi někdo bude rozumět. A zajímalo by mě, zda to máte stejně. Jsme zkrátka každý jiný

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
marg
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 04.02.18 23:54

To zni docela jako idylka, ale chapu. Odpichla bych se od toho, ze lepsi je nespolecensky chlap, nez extreme spolecensky a uzivala si klidu. Prolozila to vylety s prckem a treba jednou za mesic neco spolecne jen s manzelem. On jako vubec nesportuje?? Badminton, bazen…nic? My chodime obcas neco pinknout. Pak vylety, kino veca…ale to jsem teda vycerpala nas rocni program :mrgreen: je to boj s chlapama :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 00:03
@marg píše:
To zni docela jako idylka, ale chapu. Odpichla bych se od toho, ze lepsi je nespolecensky chlap, nez extreme spolecensky a uzivala si klidu. Prolozila to vylety s prckem a treba jednou za mesic neco spolecne jen s manzelem. On jako vubec nesportuje?? Badminton, bazen…nic? My chodime obcas neco pinknout. Pak vylety, kino veca…ale to jsem teda vycerpala nas rocni program :mrgreen: je to boj s chlapama :lol:

On je absolutně nesportovní. Vlastně i svým způsobem nespolečenský. Z 90%navrhuji aktivity sama. Z těch 10% on sám a to ještě v případě, kdy je mi to líto, že on sám nic nechce dělat a to i blbá procházka s dítětem. Je to super chlap. Není to žádný divkař, alkoholik, rodina na prvním místě. Bohužel se asi nezmění, je takový odjakživa:( Mě nevadí jít někam s kamarádami, spíš se děsím opravdu za pár let, jak to bude, kdy si třeba vůbec nebudeme moct co říct a mě třeba přestane bavit dál ho přemlouvat, aby něco podniknul. Doteď je to s kecama, i to kino

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 05.02.18 00:40

Tak si nejaky spolecny konicek zkuste najit…

Anna766
Hvězda diskuse 72131 příspěvků 05.02.18 01:07
@Anonymní píše:
On je absolutně nesportovní. Vlastně i svým způsobem nespolečenský. Z 90%navrhuji aktivity sama. Z těch 10% on sám a to ještě v případě, kdy je mi to líto, že on sám nic nechce dělat a to i blbá procházka s dítětem. Je to super chlap. Není to žádný divkař, alkoholik, rodina na prvním místě. Bohužel se asi nezmění, je takový odjakživa:( Mě nevadí jít někam s kamarádami, spíš se děsím opravdu za pár let, jak to bude, kdy si třeba vůbec nebudeme moct co říct a mě třeba přestane bavit dál ho přemlouvat, aby něco podniknul. Doteď je to s kecama, i to kino

Mám doma něco podobného :mrgreen: muž je moc hodný, má mě hodně rád to vím, dává mi to denně najevo, taky nepije, do hospody nechodí, je těžký introvert a domácí zaprdlík.
Za ty léta jsem se naučila s tím nějak žít, protože jsem opak. Takže…do kina, divadla, na zájezd, na výlet atd atd jdu s kamarádkou, dětmi nebo klidně i sama, ale to je vzácné, společnost se vždycky najde.
A když se vracím, v případě akce i s dětmi, vracíme, čeká na mě doma hodný skvělý chlap, jehož jediná „vada“ je ta, že nerad chodí mezi lidi.
Zvykla jsem si, nijak mě to už netrápí, jsme spolu(a rádi) přes 20 let.

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 05.02.18 04:31

Jsme s muzem asi 11 let. 2 deti 5r a 3r. Pred detmi jsme chodili do kina, obcas brusle, plavat, obcas nejaka kultura.nic ale extra, co by se dalo rict, ze spolecne zajmy. Co jsou deti a hlidani nemame a ja jsem proste z toho,,zivota,, unavena, tak jsme nikde nebyli. A kdyz je vikend, tak chci mit klid a nacerpat sily. Manzel je taky spolecensky, ja to nepotrebuju, chodi sportovat, na to ted nemam energii a s detmi to nejde. Takze by se dalo rict, ze jsme uplne jini. I jsme to resili, on by byl rad, kdybych byla vic akcni, ale chape situaci kolem deti. Navzajem respektujem toho druheho. Ja doufam, ze se do toho zas dostanu, az budou deti vetsi.

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 05.02.18 04:35

Jinak jezdime na dovolene, obcas vylet s detmi, na podzim jsme byli po 5 letech konecne sami na wellness. Dovolene a vylety mam rada :) a vekovy rozdil 5 let. Jen jsme starsi nez vy.

cecetka
Kelišová 7452 příspěvků 05.02.18 05:41

Pokud jde jen o toto, najdi si vlastni aktivity. Bud rada za klidne domaci prostredi a spolehliveho partnera. Nebo bys radeji akcnaka, ktery je porad v trapu a ty jsi doma s detma?
A ne, 6 let vekovy rozdil opravdu neni velky. Ve 33 letech je chlap porad mlady :)

Černá vdova
Extra třída :D 10036 příspěvků 05.02.18 07:26

My jsme s exmanželem taky neměli společné zájmy a ukázalo se, že je to dost velký problém. Už za svobodna býval problém ho někam vytáhnout. Když se tak podívám zpátky, společného jsme měli jen to, že jsme oba měli nejvyšší čas založit rodinu. :roll: Rozvedení jsme řadu let, kromě dětí jsme neměli nic společného. Na tohle všechno jsem přišla až když byly děti na světě. :nevim:
U nás jsem byla já ta akčnější a on měl pocit, že válet se doma na sedačce je super zábava. Oba v tom pokračujeme. Já jezdím na výlety s dětmi nebo s kamarádkami, on se povaluje doma a nikam nejezdí ani s dětma.
Nerozvedla jsem se s ním proto, že je pecivál, ale z jiného důvodu.

Hroznej puberťák
Kelišová 5398 příspěvků 05.02.18 07:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak to v manželství máte vy, popřípadě, jak ho zase oživit. S manželem jsme spolu 6 let, máme necelé 3leté dítě. Mě je 27let, jsem mladá mamča, on o 6 let starší. Nevím jestli to už není moc velký rozdíl, ale jsme stále mladí. Alespoň já si tak připadám. Manžel tedy akční není, ale zas se snaží přizpůsobit. Já většinou hledám i různá ubytování na slevomatu, vše organizuji, zařizuji. Manžel má třeba kecy, ale nakonec jede. Problém je, že nemáme stejné koníčky. On je workoholik, miluje svou práci. Ta ho velmi naplňuje. Já mám ráda knihy, cvičení, sem tam nějaké cestování, ráda se chodím bavit, jsem společenská. A v tom je ten problém. Manžel je spíš pecivál. Když už má volno a nemusí řešit práci, tak prosedí celé hodiny u tv. Když navrhnu romantický pobyt ve dvou, tak sice jede, ale už v 22.00 chce být na pokoji, koukat na telku, ležet…Nechce se ani moc bavit, alkohol nepije, spíš minimálně(za což jsem moc ráda)Nechodí denně do hospody, neutrácí za kraviny, je to skvělej táta, nefetuje, je hodný, i na mě. Ale je mi líto, že nemáme stejné koníčky. Já když třeba někam jedu, tak bych se třeba ráda bavila, šla na pokoj až třeba v noci, také nechodím moc na nějaké párty. Nemáme žádné společné zájmy a nevím od čeho se odpíchnout. On třeba do noci pracuje, já si čtu, cvičím, každý si děláme to svoje. Neumím si představit, jak nám to třeba bude „klapat“dejme tomu za 10 let, až dítě povyroste a my si třeba budeme více vzdálený. Snad mi někdo bude rozumět. A zajímalo by mě, zda to máte stejně. Jsme zkrátka každý jiný

Toho, co bude za 10 let se nijak neboj! Do té doby si najdeš milence a na to, že pecivál hnije doma si ani nevzpomeneš :srdce: :mavam:

Heivka
Závislačka 3244 příspěvků 05.02.18 07:43

Řekla bych, že zásadní problém bude v tom, že vy jste extrovert a váš muž introvert. To nejde předělat a jestli má manžel práci, kde se stýká s lidmi, tak z ní bude neuvěřitelně psychicky vyčerpaný. My to máme s mužem naopak, ale naštěstí můj muž je tolerantní a pořád mě nikam netahá. Našli jsme si společný zájem (naše dva psy) který nám poskytuje mnoho témat k hovoru a společných zážitků (výlet se psy mi nevadí i když tam je víc lidí, výlet s lidmi je pro mě utrpení pokud se naskytne častěji než jednou za půl roku). Moji rodiče to mají podobně jako vy a po přestání pár krizí se naučili žít tak, aby byli oba spokojení, ale chce to trpělivost a ochotu na obou stranách.

Phenomene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak to v manželství máte vy, popřípadě, jak ho zase oživit. S manželem jsme spolu 6 let, máme necelé 3leté dítě. Mě je 27let, jsem mladá mamča, on o 6 let starší. Nevím jestli to už není moc velký rozdíl, ale jsme stále mladí. Alespoň já si tak připadám. Manžel tedy akční není, ale zas se snaží přizpůsobit. Já většinou hledám i různá ubytování na slevomatu, vše organizuji, zařizuji. Manžel má třeba kecy, ale nakonec jede. Problém je, že nemáme stejné koníčky. On je workoholik, miluje svou práci. Ta ho velmi naplňuje. Já mám ráda knihy, cvičení, sem tam nějaké cestování, ráda se chodím bavit, jsem společenská. A v tom je ten problém. Manžel je spíš pecivál. Když už má volno a nemusí řešit práci, tak prosedí celé hodiny u tv. Když navrhnu romantický pobyt ve dvou, tak sice jede, ale už v 22.00 chce být na pokoji, koukat na telku, ležet…Nechce se ani moc bavit, alkohol nepije, spíš minimálně(za což jsem moc ráda)Nechodí denně do hospody, neutrácí za kraviny, je to skvělej táta, nefetuje, je hodný, i na mě. Ale je mi líto, že nemáme stejné koníčky. Já když třeba někam jedu, tak bych se třeba ráda bavila, šla na pokoj až třeba v noci, také nechodím moc na nějaké párty. Nemáme žádné společné zájmy a nevím od čeho se odpíchnout. On třeba do noci pracuje, já si čtu, cvičím, každý si děláme to svoje. Neumím si představit, jak nám to třeba bude „klapat“dejme tomu za 10 let, až dítě povyroste a my si třeba budeme více vzdálený. Snad mi někdo bude rozumět. A zajímalo by mě, zda to máte stejně. Jsme zkrátka každý jiný

Za 3-4 roky jste od sebe. Pak bude akcni dost a dost..

Anna766
Hvězda diskuse 72131 příspěvků 05.02.18 07:53
@Saulus píše:
Za 3-4 roky jste od sebe. Pak bude akcni dost a dost..

To nemusí být pravda.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49461 příspěvků 5 inzerátů 05.02.18 07:54

A co jste selali, nez jsre meli deti?

Phenomene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 07:57
@Anna766 píše:
To nemusí být pravda.

Pokud se nic nezmeni tak to tak bude. Pockam si tady na pokracovani a pak mozna napisu… :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >