S manželem nemáme témata k hovoru

Anonymní
21.7.15 11:24

S manželem nemáme témata k hovoru

Ahoj holky, raději anonym, protože je to pro mě velmi citlivé.

Mám hodného muže, ale mám prostě pocit, že si nemáme, co říct :think:. Ptala jsem se ho na to, ale on tyhle pocity nemá. Měla jsem před ním dlouhý vztah, kdy jsme pořád měli, o čem mluvit. Nikdy se to nevyčerpalo, dokonce ani ve chvíli, kdy vztah spěl ke konci.

Přijdu domů z práce, kde se nestalo nic a proběhl normální pracovní den. Nenosím domů nic inspirativního. Cesta do práce také není nijak zajímavá. A náplň mé práce je zkrátka stále stejná (pracuji v kanceláři). On navíc o práci nerad slyší, ale já za celý den nemám jiné stimuly. Možná to s bývalým bylo snazší, protože jsme studovali, mohli jsme si vyprávět, co zajímavého bylo ve škole.

Máte to některá také tak? O čem si s partnerem povídáte, aby váš rozhovor nebyl úplně prázdný? A nešlo prostě jen o takové ničemné tlachání?

Žijeme v cizině a přátel tu máme málo, jsme skoro pořád spolu. On si se mnou povídat chce, ale chce sám i slyšet něco „zajímavého“.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17334
21.7.15 11:34

Rodina? koníčky? plány na víkend? na dovolenou? to jsou přeci témata na která se dá povídat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.7.15 11:35
@Anonymní píše:

Mám hodného muže, ale mám prostě pocit, že si nemáme, co říct :think:. Ptala jsem se ho na to, ale on tyhle pocity nemá. Měla jsem před ním dlouhý vztah, kdy jsme pořád měli, o čem mluvit. Nikdy se to nevyčerpalo, dokonce ani ve chvíli, kdy vztah spěl ke konci.

Přijdu domů z práce, kde se nestalo nic a proběhl normální pracovní den. Nenosím domů nic inspirativního. Cesta do práce také není nijak zajímavá. A náplň mé práce je zkrátka stále stejná (pracuji v kanceláři). On navíc o práci nerad slyší, ale já za celý den nemám jiné stimuly. Možná to s bývalým bylo snazší, protože jsme studovali, mohli jsme si vyprávět, co zajímavého bylo ve škole.

Máte to některá také tak? O čem si s partnerem povídáte, aby váš rozhovor nebyl úplně prázdný? A nešlo prostě jen o takové ničemné tlachání?

Žijeme v cizině a přátel tu máme málo, jsme skoro pořád spolu. On si se mnou povídat chce, ale chce sám i slyšet něco „zajímavého“.

poud by to přetrvávalo tak bych zvazovala zda s nim vůbec byt :nevim: me to rijde normalni se kazdej den bavit jak bylo co se stalo zajímavého a co bychom mohli dlat zira apod proste komunikace je u nas zaklad a zajem o toho druhého a ono je pak otázka casu zda na tomto budu zustanete nebo se posunete nekam dal - me by to pro život nestacilo tohle nenaplnovalo by me ten vztah nijak pak a odrazelo se by to jinde :roll: kor pokud jste cizin a nemá stam mmtu tatu segru nebo kamarady :roll:
Co az budou deti a on bude stejnej? :nevim:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.7.15 11:37

Plány na dovolenou máme probrané. O koníčkách se toho moc mluvit nedá. O víkendech chodíme na procházky nebo jezdíme na výlety. Nežijeme až tak nudně :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
17334
21.7.15 11:41

Knížky? sport? počasí? jídlo? já nevím témat je spousty a pokud se budete trošku snažit tak nechápu že si nemáte o čem povídat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 11:42

@JayLee Víš, já si nemyslím, že je problém přímo v něm, mám trochu podezření, že je to prostě ve mně :nevim:. Navíc on tyhle pocity prostě nemá. Myslí si, že si máme, co říct.

Přesto je kolikrát zklamaný, že mu říkám jen samé nezajímavé věci, ale kde mám ty zajímavé věci vlastně brát :nevim:.

My spolu hodně mluvíme, ale já mám prostě pocit, že to vázne, že jsme třeba už plány probrali.

Na začátku to tak nebylo. Možná jsme spolu prostě jen moc :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.7.15 11:46

@ka2ka Sportujeme spolu. Knížek jsem přečetla za studijí spousty, ale teď v pracovním procesu prostě na čtení nemám čas :nevim:. Občas spolu čteme, ale to se také nedá dělat pořád :think:.

O jídle se já bavím nerada, to on by zase ocenil a bavil se o něm klidně častěji :mrgreen:.

Ale třeba jídlo a počasí jsou takové přízemní debaty, oba bychom chtěli něco víc, ale já ty stimuly prostě nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
245
21.7.15 11:48

Tak my nemít příbuzný a hlavně nebýt jeho mámy, tak je u nás taky ticho :lol: Mluvíme hlavně o nich, pak o kamarádech, co se stalo v práci a pak už je ticho dokud nejdem spát. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17334
21.7.15 11:49

No upřímně mám pocit, že chyba bude v tobě protože jsem tu navrhla snad deset témat na která si můžete povídat a pak rozhovor rozvíjet a třeba i přijít na to že je to zajímavé, ale ty máš ke každému výmluvu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 11:52

@Labuť19 A já si právě myslím, že je to u nás hlavně tím, že tu nikoho nemáme. Občas se sice s někým sejdeme, nejsem úplní asociálové, ale je to zkrátka jiné.

Já jsem z toho trochu zoufalá. Nemám náročnou práci, ale nemám v ní chuť si něco nastudovat a připravit. On by jásal, kdybych domů chodila s tím, že jsem si přeřetla něco zajímavého z historie, genetiky nebo prakticky jakékoliv oblasti… Ale já na to zkrátka v práci nemám kapacitu :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.7.15 11:54

@ka2ka My opravdu většinu z těch věcí, co jsi psala, probereme, ale zkrátka mám pocit, že to na naplnění každého společného večera a společného víkendu nestačí. Asi mi je to zkrátka málo :(.

• Nahlásit
  • Citovat
21.7.15 11:57
@Anonymní píše:
@ka2ka My opravdu většinu z těch věcí, co jsi psala, probereme, ale zkrátka mám pocit, že to na naplnění každého společného večera a společného víkendu nestačí. Asi mi je to zkrátka málo :(.

No dobře, a otázka tedy taky je, kolik spolu cca trávíte čistého času? V týdnu, o víkendu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 12:02

@marmelada78 Denně 5 hodin a víkend celý, pokud nenastane nějaká výjimka (návštěva rodiny v Čechách či setkání se známými tady).

Vím, kam míříš. Také mám pocit, jestli spolu nejsme jen moc :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
21.7.15 12:04
@Anonymní píše:

:think: to je mi líto, že to tak máte…Já to měla v minulém vztahu, co trval dlouho, a teď mám super chlapa, ale co si vzpomenu, mnoho sem s tím nenadělala, vlastně nic, jen sem se snažila pořád něco vymýšlet, mít společné zážitky, ale zbytečně, děti sme si nepořídili, takže konec byl snazší, nevím… Asi bych odešla, nebo se to změní? Myslím, že ne, po skošenosti můžu říct, že už bych to tak nechtěla, je fajn mít i společný zájmy, pak i stejný okruh přátel a témata se rojí sama. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 12:11

@K-a-č-í Nestraš, já odejít určitě nechci. Problém je, že jemu stačí říct všechno jednou. Já klidně i věci opakuji a rozebírám, ale on to má kolikrát za probrané a není třeba opakovat.

Určitě by situace byla jiná, kdybychom nežili v cizině. Společné zájmy máme, vždy se snadno dohodneme na tom, kam jet na dovolenou. Rádi spolu běháme, zahrajeme si třeba squash, badminton, vyrazíme do bazénu, na kolo… Když vymyslím výlet na víkend, tak vždycky jedeme, souhlasí prakticky pokaždé, když někam chci. Sám také občas s nápady přichází, ale plánuji více já.

On je opravdu skvělej chlap a nemá ty pocity, co já. Ale když mlčím, tak se mě ptá, proč „nešvitořím“, jenže já po dni v práci fakt nemám nic zajímavého ke sdělení.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama