S manželem není domluva ohledně rozvodu, vydírá mě

Anonymní
11.8.20 23:22

s manželem neni domluva ohledně rozvodu,vydírá mě

Dobry vecer, resim neprijemnou vec.Jsme manzele 7 let,6 lete dite. Bydlime v manzelove byte uz 11 let, spolecne jsme to zde zaridili, splatili hypoteku.Mame spolecny rozestaveny dum. Delsi dobu jiz manzelstvi neklape, domluvili jsme se na rozvodu.Ze zacatku byla s manzelem domluva, ale jak uz slo do tuheho manzel otocil…Jeste stavime dum v miste jeho rodicu. Domluva byla, ze si necha dum, ja stavajici byt.Ted mi vyhrozuje prepsanim bytu na bratra, jen aby z nej nemusel jit.Vzdy se bil za dum a ted ho radeji proda jen, aby mi neustoupil a ja nemela to co chci. Urazi me, neni s nim domluva, chodi opily domu. Stridave me prosi o posledni sanci a kdyz vidi, ze nechci urazi me.Syna ignoruje uz pul roku.Ja uz jsem zoufala, nechce se mi se synem stehovat do podnajmu, ale kvuli klidu mi nic jineho nezbyde..Dnes rano mi rekl, ze s prodejem domu bude souhlasit, az mu to naridi soud.Jsem zoufala. Nejsem schopna se s nim na cemkoli domluvit, tak jsem alespon podala navrh na svereni syna do pece. Manzel mi dela vylozene naschvaly, pry se rozvadet nechce-posledni pulrok mluvil o rozvodu on. Uplne se mi zprotivil jako clovek.Dnes mi dokonce napsal par radku o sebevrazde, chova se jako blazen a ja uz zacinam byt psychicky na dne. Pochybuji o jeho psychickem zdravi. Nastesti me neurazi pred synem a domu chodi vetsinou vecer v podnapilem stavu, tak ze ho syn nevidi. Omlouvam se za chyby pisi z mobilu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14085
11.8.20 23:24

1. najdi si rozvodového právníka.
2. nech si od něj poradit koho jako mediátora domluvu řešte skrze mediátora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60135
12.8.20 05:33

Doporučuji právníka.. Pokud s ním není domluva, řešila bych to přes soud.. A pro svůj klid bych se odstěhovala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
12.8.20 06:22

Asi bych si v první řadě našla jiné bydlení, aby viděl, že to je myšleno vážně a nemusela se s ním denodenně konfrontovat. Pak bych se poradila s právníkem ohledně rozvodu a rozdělení majetku. Můžeš zkusit i mediátora, ale tam ho nedostaneš, pokud nebude chtít. A i když mu to nařídí třeba v rámci úpravy poměrů k dítěti soud, tak účast na mediaci se dá nařídit, ale může tam říct, ze se dohodnout nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
12.8.20 06:25

Je ten byt SJM? Jestli ano, nic na bratra nepřepíše. Možná tak maximálně svůj podíl a to pouze s podmínkou, že s tím budeš souhlasit. Najdi si právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7723
12.8.20 06:29
@Pan Dan píše:
Je ten byt SJM? Jestli ano, nic na bratra nepřepíše. Možná tak maximálně svůj podíl a to pouze s podmínkou, že s tím budeš souhlasit. Najdi si právníka.

Píše že byt je manžela. Bydleli v něm už před svatbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
12.8.20 06:41
@karkarka píše:
Píše že byt je manžela. Bydleli v něm už před svatbou.

Aha, tak to jsem přehlédl. Tak to je blbé. Pak jedině to uhrát, že společně spláceli hypotéku a že společného ještě staví dům, vyčíslit zhruba podíly manželky. To že je psaný na manžela ještě neznamená že ona odejde s holou prdelí. Každopádně, bez právníka neudělá nic, pokud on bude dělat naschvály.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
12.8.20 06:46
@Pan Dan píše:
Aha, tak to jsem přehlédl. Tak to je blbé. Pak jedině to uhrát, že společně spláceli hypotéku a že společného ještě staví dům, vyčíslit zhruba podíly manželky. To že je psaný na manžela ještě neznamená že ona odejde s holou prdelí. Každopádně, bez právníka neudělá nic, pokud on bude dělat naschvály.

To jsem si taky myslela. Celé roky jsem s chlapem platila hypotéku. Když jsem uvažovala o rozvodu, tak mě právnička velice rychle vyvedla z toho, že by se mi částka, kterou jsem do toho celé roky v manželství vkládala, aspoň z desetiny vrátila, abych měla něco do začátku s dětmi (nehledě na to, že tahanice o najetek můžou trvat roky). A několik takových případů už jsem i viděla. Je to smutné, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
12.8.20 06:59
@akavi píše:
To jsem si taky myslela. Celé roky jsem s chlapem platila hypotéku. Když jsem uvažovala o rozvodu, tak mě právnička velice rychle vyvedla z toho, že by se mi částka, kterou jsem do toho celé roky v manželství vkládala, aspoň z desetiny vrátila, abych měla něco do začátku s dětmi (nehledě na to, že tahanice o najetek můžou trvat roky). A několik takových případů už jsem i viděla. Je to smutné, ale je to tak.

Tady je to celkově blbě nastavené. Soudy nefungují, dá se kličkovat v zákonech a i když nakonec třeba vyhraješ, tak nedostaneš nic, protože ta protistrana se mezi tím zbaví majetku, převede ho a ty bys to musela dokázat, což znamená zase roky soudních tahanic. Moje kamarádka se roky soudí o výživné a on pošle jednou za měsíc nebo dva 500 Kč (!) s tím že víc nemá. A NIKDO na něj nemůže. V Americe když soudce uvidí, že ona by po rozvodu skončila s dětmi na ulici, a mu by zůstal byt a ještě dům, tak jí může přiklepnout ten byt a on s tím nic nenadělá. Prostě soud rozhodne a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
12.8.20 07:13
@Pan Dan píše:
Tady je to celkově blbě nastavené. Soudy nefungují, dá se kličkovat v zákonech a i když nakonec třeba vyhraješ, tak nedostaneš nic, protože ta protistrana se mezi tím zbaví majetku, převede ho a ty bys to musela dokázat, což znamená zase roky soudních tahanic. Moje kamarádka se roky soudí o výživné a on pošle jednou za měsíc nebo dva 500 Kč (!) s tím že víc nemá. A NIKDO na něj nemůže. V Americe když soudce uvidí, že ona by po rozvodu skončila s dětmi na ulici, a mu by zůstal byt a ještě dům, tak jí může přiklepnout ten byt a on s tím nic nenadělá. Prostě soud rozhodne a hotovo.

Nastavené to je blbě. Zákon tak nějak tiše předpokládá, ze se většina lidí slušně dohodne (ti, co nic moc nemají, tak většinou ano, u větších majetků jsou to někdy boje o každou korunu). Někdy si říkám, že by se mělo pamatovat na větší rozmanitost lidských osudů, které do paragrafů někdy úplně napasovat nejdou. V tom je to anglosaské právo trochu flexibilnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16538
12.8.20 10:05

Byt nemůže darovat, prodat ani zastavit bez tvého souhlasu, protože se jedná o rodinnou domácnost. Pokud by to udělal, lze to napadnout u soudu. Takže pravidelně hlídej katastr, zda se tam neobjeví plomba. Jinak se s chotěm přestaň hádat, najdi si právníka a komunikuj výhradně přes něj, ušetříš si nervy a čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama