Reklama

S manželem řešíme, kdo je větší alkoholik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:27
S manželem řešíme, kdo je větší alkoholik.

Pěkný sobotní večer přeji, ráda bych zjistila nezaujatý názor na naši situaci. S manželem máme, dá se říct, vřelý vztah k alkoholu. Manžel popíjí denně, ať už pár piv nebo panáků, výhradně doma, po hospodách nechodí, zatímco já doma nepiji vůbec, ale 1× až 2× za měsíc s partou podobně smýšlejících přátel dokážu pařit klidně až do rána, manžel na podobných akcích většinou odpadá kolem 11:00, prakticky střízliv. No a teď se nemůžeme shodnout, kdo z nás je větší alkoholik, já tvrdím, že on, protože musí popíjet denně, a když má např. antibiotika, tak se mu stýská, manžel zase tvrdí, že větší alkáč jsem já, protože toho dokážu vypít fakt hodně za jeden večer, ale ne zas, že bych se válela opilá po zemi, nebo měla okénečka, ale prostě mě to hrozně baví ve společnosti :-) tož jak to vidíte vy? Prosím o zachování anonymu, toto není zrovna téma k chlubení, díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 12910 příspěvků 18.02.17 22:32

To zjistíte snadno. Dejte si oba závazek, že se třeba měsíc alkoholu /ani piva/,
ani nedotknete.Kdo to nevydrží, tak má problém s alkoholem, a měl by to urychleně řešit.

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 18.02.17 22:34

To je teda téma. :roll: :D Alkoholici jste podle mě oba, on typ gama a ty typ epsilon - kvartální.

Doctus
Závislačka 4360 příspěvků 18.02.17 22:40

Jen na úvod, alkoholismus je hnus. :poblion:

Kdybych však měl porovnat vliv konzumace alkoholu ve vaší domácnosti na hlavní detoxikační orgán – játra, tak váš manžel je na tom hůře, u vás mají játra alespoň hodně času na regeneraci, každodenní konzumace alkoholu je cesta k velice rychlé cirrhóze (u žen to platí dvojnásob).

Konzumenty alkoholu posuzují gastroenterologové dle klasifikace podle Dawsona, kdy se počítá absolutní množství vypitého alkoholu za určité časové období (jednotkou je tzv. 1 drink), takže byste si musela propočítat, kdo toho za měsíc vypije víc.

Příspěvek upraven 18.02.17 v 22:41

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 22:41

:mrgreen: Co se tu neobjevi za temata, jestli nejsi troll, tak fakt nevim :D Jinak souhlas s nostress, dejte si zavazek, ze nebudete pit urcitou dobu, kdo to porusi, tak je alkac. To samozrejme muzete byt i oba dva a pak je jedno kdo vetsi nebo mensi, alkac je alkac.

jaelisa
Kecalka 409 příspěvků 18.02.17 22:47

Pití malého množství alkoholu snižuje rizika srdečního infarktu :mrgreen:

Adlita
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 14 inzerátů 18.02.17 22:48

To me pobavilo :-) Ja myslim, ze ty alkoholik nejses. Opit se 2× mesicne na akci mi prijde u dospeleho clovek tak nejak bezne. Kdyz nekdo pije kazdy den, tak uz to uplne normalni neni. IMO.. heh

Kazdopadne obecna definice alkoholismu je predevsim takova, ze to clovek nema pod kontrolou. Pokud ty dokazes jit na akci a nic tam nepit (nebo si dat jenom jednu sklenicku), tak alkoholik nejsi. Pokud to nedokazes, tak asi uz trochu jsi :roll: Tvuj muz pije kazdy den a to uz si myslim uplne ok neni. To znamena, ze to potrebuje a nemuze bez toho byt..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:49

No, tak musím říct, že jsem fakt čekala, že můj způsob pití je lepší, ale to si asi říkají všichni alkoholici :-) celkově toho manžel vypije určitě víc a měsíc bez by nedal, nehledě na to, že mu z toho roste slušné panděro, já možná ano, ale myslím, že by mi to chybělo, beru to také i z toho sociálního hlediska, že :-) setkávání s přáteli je přece důležité, a že u toho vyžerem nemalé množství :think: no jo, zamyslím se nad sebou..

Alušáček
Závislačka 3084 příspěvků 18.02.17 23:04

Chlap je určitě alkoholik, fuj chlastat deně, toho bych vedle sebe nesnesla… Tebe bych za alkoholika nepovažovala,1-2× do měsíce, to je snad ještě v normě.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 23:13

Pobavila jsi, řešíte podobná témata často?
Za mne, ty nejsi, manžel je.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 23:27

Asi to bereme oba trochu lehkovážně, protože si říkáme, že jak nepotřebujem začít popíjet od rána, abychom začli fungovat, tak je to pořád ještě dobrý :-) nicméně s tím manželovým popíjením budu muset asi něco udělat, i když popíjí denně, nikdy není opilý, ale má stresující povolání, takže si to takhle dělá večer hezké, což se mi už tak moc nelíbí

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 18.02.17 23:29
@Anonymní píše:
Pěkný sobotní večer přeji, ráda bych zjistila nezaujatý názor na naši situaci. S manželem máme, dá se říct, vřelý vztah k alkoholu. Manžel popíjí denně, ať už pár piv nebo panáků, výhradně doma, po hospodách nechodí, zatímco já doma nepiji vůbec, ale 1× až 2× za měsíc s partou podobně smýšlejících přátel dokážu pařit klidně až do rána, manžel na podobných akcích většinou odpadá kolem 11:00, prakticky střízliv. No a teď se nemůžeme shodnout, kdo z nás je větší alkoholik, já tvrdím, že on, protože musí popíjet denně, a když má např. antibiotika, tak se mu stýská, manžel zase tvrdí, že větší alkáč jsem já, protože toho dokážu vypít fakt hodně za jeden večer, ale ne zas, že bych se válela opilá po zemi, nebo měla okénečka, ale prostě mě to hrozně baví ve společnosti :-) tož jak to vidíte vy? Prosím o zachování anonymu, toto není zrovna téma k chlubení, díky.

Vy jste dvojka k pohledání, pro mě jste alkáči oba, já si alko dám na chuť příležitostně (k dobré večeři, na oslavě či na silvestra a pod), ale nezmrskala jsem se dobrých 6let, od dvaceti.
Pokud máte k řešení takováto témata, dost to o vás dvou vypovídá :palec:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.02.17 23:38

@Ivetlu tu o asi nevíš co je kvartálni alkoholik. To že se jde dvakrát do měsíce vylít není kvartálni alkoholik.
Kvartálni alkoholik pije třeba týden v kuse během měsíce. Mamka měla takového přítele a byl to děs!!!

vejilka
Závislačka 4362 příspěvků 18.02.17 23:38

Hele asi takhle. Já mám období kdy každej den vypiju flašku vína denně. Pak mám zas období nechlastaci kdy se alkoholu ani nedotknu a nemám prostě chuť. Piju hlavně v létě a ani mi neva když jsem na to sama :mrgreen: :mrgreen: můj nepije skoro vůbec tak si taky párkrát rypnul. Teď jsem se chlastu nedotkla 3 měsíce a v létě to asi zas začne :mrgreen: jako alkoholik si nepřipadám :nevim: Jinak 2× za měsíc jít na zábavu se mi taky občas stane a nevidím na tom nic špatného. Třeba má tvůj chlap taky takové období pokud teda netrvá 2 roky v kuse. U mě v létě chodí návštěva převážně s flaškou vína :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 23:39

To jsem si mohla myslet, že v sobotu večer mi zde budou odpovídat pouze abstinenti, protože ten zbytek sedí někde v hospodě :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama