S miminkem mezi lidi-koronavirus

21
6.11.20 11:56

S miminkem mezi lidi-koronavirus

Ahoj, vy co máte v aktuální době novorozené miminko, jak to děláte s pobytem mezi lidmi? Návštěvy, nákupy atd.
Podle mého pediatra to na takhle malé děti nejde a já si nedokážu představit být několik měsíců sama doma, ale přece jenom strach trochu mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.20 12:04

Ja mam doma 3leteho syna a skoro 5mesicni dcerku a normalne chodime na prochazku i k rodine, jako abych nevidela ani nejblizsi to nehrozi, stacilo na jare a bylo to tech par tydnu na palici a psychiku a aby nevideli rodice ci tchyne vnoucatka to nehrozi, my se s cizimi lidmi nestykame ani s novymi se neseznamuje a nikam se ani chodit neda nez ven a k rodine a rodina je taky doma a maji vsichni home office

• Citovat
  • Nahlásit
5528
6.11.20 12:06

Měla jsem na jaře. Na návštěvy k rodině jsme chodili. Do obchodě jsem chodila jen já a manžel čekal s kočárkem venku. Teď chodím normálně do obchodu i s kocarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
6.11.20 12:06

Nenech cizí lidi na něj prskat a pokud ho má chovat někdo kdo s váma nežije, tak ať má vydezinfikované ruce a roušku. V obchodě do kočáru samo od sebe nic nenalítá, jen si dezifnikuj ruce a madlo od kočáru při odchodu z krámu.

Návštěvy omezujte teď na pár týdnů, než se to začne lepšit, ven na čerstvý vzduch rozhodně choďte.

Používej D vitamín jak pro mimino, tak pro sebe a zbytek rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
6.11.20 12:15

Tak já jsem nechodila prvních 6 týdnů ani v době bez Covidu. Ale pak ano a chodila bych i teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.11.20 12:20

@Tyna4321 máme 1.5 měsíční a normálně chodíme na procházky, a do obchodu jen když je to nutné, většinou nakoupí partner. Samozřejmě, ale máme dezinfekci a když se sahá na kočár/malou tak raději dezinfikujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
6.11.20 12:21

Tak pokud nenechas cizi lidi venku nakukovat do kocarku, tak bude v pohode. To bys nemohla nikam, vzdyt i bez koronaviru tedka zacina obdobi chripek a nachlazeni. Rodinu bych neresila uz vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
6.11.20 12:37

Mě se to týká za chvíli. Budu to omezovat, ven hlavně do přírody a kde není moc lidí, na nákup budu posílat manžela, návštěvy nechám přijet až tam po třech týdnech, spíš čtyřech. Ne ale kvůli miminku, ale kvůli sobě. Opravdu nechci chytit koronavirus v době, kdy tělo potřebuje energii na regeneraci po porodu, zavinování dělohy, kojení, nebudu navíc spát no a miminko mě bude potřebovat doma, ne v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
6.11.20 13:07

6 nedeli je dobre dodrzet mimo nejake davy, i prvni tri mesice jsrm treba nechodila do velkych obchodu. Prece jen je touhle dobou jeste zranitelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
6.11.20 17:40

Lidi se teď přirozeně víc straní ostatních, možnosti setkávání jsou omezené. Navíc se ví, že děti přenášejí bezpříznakově, tak si nemyslím, že by ostatní nějak moc toužili vám dítě osahávat a tak… Takže bych se nebála. Opravdu vám na prcka korona nevleze. Bála bych se, že když ho nebudu brát ven, bude to pro něj daleko horší co se týče zdraví, než kdyby náhodou kolem něj prošel někdo covid pozitivní…

Nelamte si s tím hlavu. Covid už tu bude navždycky. Každý se jím jednou nakazíme a tak nedává smysl kvůli tomu být zavřený doma. Stačí dodržovat opatření a být trochu ohleduplný…

Jinak já když teď vyjdu ven, tak 80 % lidí, které venku potkám, jsou matky s kočárky. Až jsem si začala říkat, co všichni mají s tím, že se rodí málo dětí :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.11.20 17:51

@DeeDee.518 mám stejný názor ohledně toho že už to tu bude navždy 😄 spíš mi jde o to, že je ještě hodně maličká a nemá pořádnou imunitu tak abych ji nějak neublížila tím že se setkáme třeba s přáteli.
Bydlíme u lesa takže ven určitě chodit budeme, spíše jsem trochu nervózní co se tyče přátel atd.. ale je fakt že každá návštěva když šla k malý tak si vzali sami od sebe roušku i si desinfikovali ruce, takže lidi jsou opatrní.
A myslím že co se týče rození dětí je právě naopak, nás i vyhodili z porodnice že nemají místo a poslali nás jinam. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
6.11.20 18:51

Já se teda minulý rok v tuto dobu také v šestinedělí viděla jen s nejbližší rodinou a do obchodu jsme s malým šli až mu byli 3 měsíce, s manželem nebo babičkama jsme se střídali v nákupech nebo hlídání (maximálně jsem u nás na vesnici s ním rychle skočila pro pečivo). A to nebyl covid. Styky, návštěvy bych omezila na nejbližší rodinu, kamarádky třeba krátká procházka venku s rouškou. Tak to mám i teď s ročním. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama