S miminkem na alergologii

53
6.1.21 11:54

S miminkem na alergologii

Ahoj, chci se zeptat jestli jste někdo byl na alergologii s miminkem pro zjištění potravinové alergie. Vím, že se to u kojenců moc nedělá, že by to mohlo být nepřesné, ze by se to mělo zjistit pomoci eliminační diety, ale přesto jsou ordinace, které to dělají. Proto bych rada poprosila ty z vás, které vyšetření s miminkem absolvovali, o sdělení zkušenosti.
Moc děkuji! 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1699
6.1.21 12:34

@Tyna4321 jestli máš fc tak se přidej do nějaké skupiny potravinové alergie. Tam najdeš o dost víc maminek než tady a zároveň ty mohou doporučit alergologii ve tvé blízkosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36472
6.1.21 19:26

Mě to u prvního udělali v Immunoflow, u dalších už ne. Prý ikdyž ti vyjdou IgE, nic to neznamená, když dítě nemá po potravině potíže, normálně ji může jíst. Natož když vyjdou IgG - to je test na takzvané potravinové intolerance a to je prý už vysloveně podvod. Dělali mu i náplasťové testy - to je na buněčnou imunitu, spíš mám pocit, že to bylo takové pokusnictví. Všem jim dělají prick testy, tam je reakce celkem jasná.
Odběry si můžeš zařídit i jako samoplátce, je to docela drahá sranda - platíš za každou položku, kterou chceš otestovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
6.1.21 20:10

@Tyna4321 Já bych do toho nešla, protože ty krevní testy jsou nespolehlivé a až budeš mít výsledky v ruce, tak vlastně budeš přemýšlet, co z toho je nebo není pravda. Synovi testy dělali, vše vyšlo negativní, přitom měl reakci na BKM. Ta eliminační dieta má své opodstatnění a navíc má tu výhodu, že ji můžeš začít držet hned a tím zlepšit miminku stav a ne až za x týdnů nebo měsíců, až budou mít u doktora volný termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat