S miminkem na výšlap

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fraulein
Povídálka 19 příspěvků 18.06.19 16:40
S miminkem na vyšlap

Zdravím s manželem jsme celkem aktivni sportovci nejradši mame právě turistiku tak jak vzit se sebou i tak 3 mesicni miminko? S tim klasickym kocarkem co pro něj mame mi prijde že bychom náročnější teren asi nezvládli hodně se nam líbí ty vozíky za kolo ale zase davat za to 15 000 se nam taky moc nechce. S čím tedy chodite na hory vy? Mate někdo třeba tip na ten vozik za kolo ktery nebude stát až tak extra moc? Dekuji za rady…

Reakce:
me-ow
Kecalka 272 příspěvků 18.06.19 16:41

Zkuste se podívat po šátku či nositku

janickaIII
Závislačka 4286 příspěvků 18.06.19 16:43

@Fraulein vybíráme náhorní plošiny kam se dá s kočárem. Jinak nositko na tělo.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 18.06.19 16:45

Plánujem v létě hory s 2 měsíčním, prostě vyberem terén kam se dá jet s kočárem a kdyby sme chtěli něco náročnějšího, tak mám šátek, takže se ponese. Stejně máme ještě 4 leteho, takže nějaké extrémy by stejně nedal :D

Hoa Mai
Kelišová 6571 příspěvků 15 inzerátů 18.06.19 16:50

@Fraulein my chodime po Beskydech a zasadne jenom s nositkem nebo satkem. Ono totiz i kdyz ti ten kocar ten teren zvladne, je tezsi ho do kopce vytlacit. Vzdycky, kdyz jdeme s nekym, kdo ma kocar (vcetne tech terennich, voziku za kolo apod.), jsme dost pomalejsi, nez kdyz jdeme jen se satkem. Navic pokud k tomu pridas pripadnou moznost houbareni nebo sbirani boruvek, tak je to jeste horsi

ugluk
Hvězda diskuse 47035 příspěvků 18.06.19 16:52

Terénní kočár. Terén vhodný pro kočár. Šátek/ergonosítko.

Ale stejně už to není, co bývávalo, je to furt bezva, ale jiné. Hodně zastávek, natáhnout deku… v kočárku ještě fajn, to se veze. Blbej je ten věk, kde už je to v kočáru nebaví, ale nic moc ještě neujdou. Takže někdy ve dvou letech byl celodenní výlet tak 5 km s tisícem přestávek. Ve 4,5 už dítě dalo 15 (opět s hromadou přestávek, roloženo na celý den). V šesti už se dalo celkem obstojně turistit a já otěhotněla podruhé :lol:

llida
Kecalka 435 příspěvků 18.06.19 16:54

Meli jsme kocar, lehci teren se da, na snezku pesky uz ne :lol:… pak satek, tam je blbe, ze se dite telo na telo proste prehriva v lete… pak na starsi rocni jsme zkusili i krosnu na podzim, tam je to dite tezke a kdyz usne tak hlavicka fakt vytocena… takze za me nevim co poradit co by bylo nejlepsi :think:

astoret
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 18.06.19 17:08

My vždy používali nosítko - manducu, ale chce to vytipovat, aby nebylo extra vedro, pak budete schvácení oba (v těžším terenu ale pozor na to kam šlapete). krosny jsou fajn, ale ne pro takto malé dítě, vesměs mám pocit, že jsou až od 6 m, my používali Deuter Kid Comfort Active midnight - je od 6 m ale až, ale je super, jenže cena je drahá, takže pokud nechidíte často, nevyplatí se, ale dá se půjčit - vůbec je lepší nejdřív půjčit a zjistit co vám nejlépe vyhovuje, vám i dítěte..celkově ale krosna spíš později, až dítě samo sedí a má zpevněná záda

pro 3 m asi jen ten šátek či nosítko..

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 18.06.19 17:21

Šátek či nosítko, ale pořádně vybrat, aby vás z něj nebolela záda. Nejlépe vyzkoušet, jestli máte FB, najděte skupinku Nošení dětí, tam nosičky poradí, popřípadě řeknou, kde je nosítko možné třeba zapůjčit. Krosna v žádném případě, ani pro starší dítě, není ergonomická, když dítě usne, tak v ní sedí zlomené a pro záda nosiče je to zbytečná zátěž navíc.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 18.06.19 17:40

Taky chodime s detma v satku, resp ted uz nositku. A mame v nositkach obe deti, kazdy jedno. I 2 roky a 8 mesicu v nem nosime. Staci zvolit dobre obleceni a jde to prezit i v lete ;)

Veveří
Ukecaná baba ;) 2285 příspěvků 18.06.19 17:58

S tříměsíčním mimčem bych náročnou turistiku vynechala, kvůli otřesům i dlouhému nošení ve svislé poloze (krční páteř). Potkala jsem na Bílé Opavě rodiče, co nesli úplného drobka v klokance…po mokrých šutrech slézali koryto bystřiny, řetězy, žebříky. Moc pro takový hazard nemám pochopení. I když to se asi zakladatelky netýká.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 1 inzerát 18.06.19 18:15

Satek, nositko, v roce a pul uz se nesla na Krivan v krosne.

carsa
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 18.06.19 19:10

My jsme byli s dvouměsíčním dítětem v Alpách (k tomu ještě dvou a čtyřleťák). Nosila jsme mimi v šátku, na zádech batoh s věcmi. manžel dvouleťáka v krosně, nejstarší šlapal sám. Zvládli jsme celodeňáky úplně v pohodě.

Nell2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 18.06.19 19:42

Nositko

Uživatel je onlineKiminkkka
Kecalka 434 příspěvků 18.06.19 20:44

Taky máme v plánu vyrazit na hory a to jedině s šátkem nebo nostíkem - já jsem dost líná na to nosti s sebou milion věcí a kočár by mě asi už uplně zabil :D Nehledě na to, že s miimčem v šátku nemám omezení ani v rozhlednách nebo lanovkách ;)

Váš příspěvek
Reklama