Reklama

S miminkem skoro pořád doma

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maky.na09
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 18.08.18 15:12
S miminkem skoro pořád doma

Zdravím maminky. Dlouho jsem přemýšlela jestli sem napsat. Ale třeba se najde mamina co má podobný problém a já si nebudu připadat že jsem jediná a nebo dostanu nějakou dobrou radu. Mám skoro pěti měsíčního chlapečka. Od narození mi dává pěkně zabrat. Byl strašně uplakanej, špatně spal přes den i v noci, trpěl na koliky atd.. Teď je to lepší, ale zase máme takový problém, že s ním nemůžu nikde vyrazit na delší dobu. Vlastně s ním nechodím ani na prochazky což mě strašně štve a chybí. Jenže ono se s ním nedá. Přes den mi vydrží tak hodinu vzhůru a jak začne být unavený tak strašně řve a musim ho uhoupat v kočáru co mám na doma. No uhoupat, musím s tím jakoby trepat nahoru a dolů a to je strašnej zahul na ruce. Třeba pul hodiny s nim musim tak trepat než usne a když se to podaří tak musim pořád hýbat kocarem jinak je okamžitě vzhůru :( a takhle treba sestkrat za den. Takže nedelam nic jinyhi jen houpu a houpu. Tudíž jsem vzdala chození ven, stát někde a mydlit s kočárem aby se uklidnil a lidi hloupě koukají to mě strašně deptalo. S kamarádkama nikam nemůžu, to ony si sednou někde na kafe a děti jim spinkaji v kočárku. Já jsem totalne odriznuta od vseho a uz nevim co s tím, ničí mě to. Zajímalo mě jestli to tak některá máte taky, popřípadě nějaká rada. Ještě jen zajímavé že večer dám malého do postýlky a usne v klidu bez houpani. Přes den je to nereálné :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

z92
Kecalka 140 příspěvků 18.08.18 15:15

Měly jsme to podobné, ke změně došlo až malá začala chodit, kolem roku, od té doby jsme víc venku než doma, ale hrabalo mě z toho pěkně musím přiznat, takže úplně chápu jak ti je, ale neboj, všeho do času… A zkus kamarádky pozvat k sobě, ať nejsi pořád jen s malým a máš nějaký rozptyl ;-)

Ivčis
Závislačka 3673 příspěvků 18.08.18 15:15

Co zkusit na procházku nějaké vhodné nosítko. U tebe by byl třeba spokojený :srdce:

Elishka1
Závislačka 2590 příspěvků 18.08.18 15:16

a čerstvý vzduch venku, když je v kocaru, na spani nepomáhá?

ja bych takhle nehoupala, upletes si na sebe bic

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 18.08.18 15:26

A co poridit poradny houpaci kocar na ven? Syn spal pres den jen v jezdicim kocarku, takze jsem se 3× denne vencila v dobe jeho spani.

Fifi2
Kecalka 154 příspěvků 1 inzerát 18.08.18 15:27

Já nejsem moc zkušená matka. Zatím jen měsíc a půl :lol: ale máme doma hacku. Je do 15 kg. Látková kolíbka zavěšená na pruzine. Houpe nahoru a dolu. Můžu ti poslat fotku. Sedím večer na gauči a jen lehce taham za šňůrku a dá se zavesit všude kam si navrtas háček na strop :palec: takže by tě už aspoň nemusely bolet ruce :potlesk:

Hoa Mai
Kelišová 5588 příspěvků 16 inzerátů 18.08.18 15:32

@Maky.na09 miminka, které zásadně nespí ve stojícím kočárku (a to třetí často ni ne v tom jednoucím), mám dvě ze tří a na obě krásně fungoval šátek. Ze začátku bylo třeba i s šátkem pořád chodit, časem se naučili být klidní i když jsem seděla. Teď mám aktuálně dvouměsíční miminko, které nedokáže být samo ani 5 minut, v noci spí krsně, zato přes den jen když je v šátku nebo u ní ležím v posteli, jakmile se zvednu, je hned vzhůru a řve. V šátku o ní několik hodin ani nevím. V tom vedru je to sice trochu opruz, ale lepší vedro, než řev. Z nějakého půlhodinového třepání kočárem by mě trefil šlak, stejně jako z nechození ven.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 18.08.18 15:36
@Fifi2 píše:
Já nejsem moc zkušená matka. Zatím jen měsíc a půl :lol: ale máme doma hacku. Je do 15 kg. Látková kolíbka zavěšená na pruzine. Houpe nahoru a dolu. Můžu ti poslat fotku. Sedím večer na gauči a jen lehce taham za šňůrku a dá se zavesit všude kam si navrtas háček na strop :palec: takže by tě už aspoň nemusely bolet ruce :potlesk:

Mohla bys prosim dat to fotku houpacky sem, docela me to zajima. Dekuju :kytka:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 18.08.18 15:37

A ještě bych zkusila bílý šum. Na druhé dítě fungoval naprosto zázračně. Několik měsíců chrapala přes den jen s ním. Jakmile se vypnul, byla do pár minut vzhůru.

Tejule
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 18.08.18 15:45

Taky doporučuji hacku, zachránila dítěti život a mě nervy :D :D :D

Maky.na09
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 18.08.18 15:46

@Fifi2 mohla bys mi prosím poslat fotku te houpačky, děkuji :)

Fima
Nadpozemská drbna 29220 příspěvků 13 inzerátů 18.08.18 15:49

Pořiď si šátek nebo ergo nosítko. Já aktivně nosila až druhé batole a od narození až třetího a říkám si, jak jsem bez toho mohla existovat. Spoustu věcí by mi to kolem dětí usnadnilo. Prvního půl roku náš třetí nespal doma nikde jinde, než v nosítku a dělala jsem s ním tak ledacos - vařila, vysávala, pucovala koupelnu, věšela prádlo, hrála si se staršími dětmi, vytírala, zašívala díry v teplákách… cokoliv, na co si vzpomeneš. Měla jsem ho na sobě X hodin. V kočáru mi venku sice usínal, ale jakmile se vzbudil, putoval zase do nosítka, protože tam zkrátka být nechtěl. A kočárovej není vlastně dodnes. Má 11 měsíců, v kočáru vydrží chvilku a pak se nosí.
EDIT: Jo a hacka je taky fajn. ;)

jizvíková
Extra třída :D 12600 příspěvků 18.08.18 16:19
@Elishka1 píše:
a čerstvý vzduch venku, když je v kocaru, na spani nepomáhá?ja bych takhle nehoupala, upletes si na sebe bic

Z vlastni zkusenosti, proste bych nehoupala, chces se udrit, proc. Usne, az bude potrebovat. Kdybych tohle mela praktikovat s myma trema klukama, si hodim.

Káťa19
Kelišová 6776 příspěvků 37 inzerátů 18.08.18 16:48

Aplikace baby sleep by mi usetrila hodne nervu, kdybych na to prisla driv :mrgreen:
Satek by byl skvely napad, tvoje mimco zrejme potrebuje kontakt a citit te, urcite to vyzkousej.
Tady najdes spoustu satku a i hacku :palec:

https://www.emimino.cz/bazar/hledani/?…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama