S neštovicemi k moři?

1863
13.7.13 13:48

s neštovicemi k moři asi né, co?!

Zdravím a prosím o rady. Naše malá (27měs) má pravděpodobně neštovice (má pár pupínků, dr. si není zcela jistá, ale vzhledem k tomu, že je mají ve školce, je to dost pravděpodobné, máme přijít v pondělí). každopádně má prostě od včera nějaké pupínky tomu nasvědčující…jinak nic. ale může se to asi rozjet. my máme od soboty (za týden) zaplacenou týdenní dovču v severní Itálii u moře. doprava autem. předpokládám, že byste asi nejeli, co?!
normálně bych to asi hned stornovala, ale problém je u manžela, pak už dovču nedostane (komplikace v práci) a mně se nechce ochudit malou o dovolenou a čas strávený s taťkou (vidí se málo), ale zase samozřejmě nechci riskovat její zdraví…nevím, co mám dělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13802
13.7.13 13:50

S neštovicemi se nesmí na slunce, neee?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4734
13.7.13 13:51

Malou dejte k babičce a jedte samy. Stejne by nemohla ani mezi lidi ani na slunko, tady není nad čím přemýšlet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
13.7.13 13:52

To bych neriskovala, neštovice se můžou škaredě zkomplikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
13.7.13 13:54

Tak rozhodně, pokud to nejsou potničky( což asi nejsou), bych na dovolenou k moři nejela. Taťka si malou užije doma, bude mít dovču a bude jí číst pohádky v posteli. Myslím to vážně, nedělám si legraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
13.7.13 13:56

S neštovicema se nesmí na sluníčko..tak nevím jak byste ji u moře drželi pořád ve stínu..nechte u hlídací paní ( babičky, tety, ) a jedte sami no..nebo stornovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
13.7.13 13:56

Odpověděla jsi si sama. Navíc neriskuješ jenom její zdraví, ale zdraví jiných lidí. V tomhle věku probíhají neštovice vesměs bez komplikací, ale v dospělosti je to děs (věř mi, já je měla ve 21 letech). My měli u nás na vesnici epidemii neštovic minulé jaro, zemřel na to 58 letý chlap - nakazil ho vnouček, co to chytil ve školce. A jiní rodiče by asi taky nebyli happy, kdyby jim tvoje dítě o dovolené nakazilo jejich děti, u kterých by sice neštovice propukly po inkubační době asi až doma, ale prázdniny v háji. Jasně, chytnout je můžou kdekoliv, ale pouštět vědomě nakažené dítě mezi lidi není ohleduplné. Má být v karanténě - já s dcerou jak chytla neštovice nešla ani k doktorce, jen jsem to oznámila. Nešla se mnou ani do obchodu, nic. Dokud pupínky neuschly. Takže trošku ohleduplnosti k ostatním, prosím. Jinak chápu, že dovča v háji rozhodně nepotěší :? Pak zkusit aspoň prodloužený víkend…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
13.7.13 13:57

Pokud to budou neštovice, nejela bych. Plánovat s dětmi dovolenou je v tomto ohledu bohužel vždy risk, budete ji muset oželet. :( Naše holky loni před odjezdem chytly ošklivou střevní chřipku, takže jsme taky dovolenou museli zrušit. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
13.7.13 14:01

Nejela bych, nesmí se na sluníčko, inkubační doba atd…kluci loni chytli 14 dní před dovolenou syndrom ruce-nohy-ústa, po týdnu byli ok ale k moři jsem jeli i tak až o pár dní později jen na 4 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1863
13.7.13 14:02

Děkuji za rady, my už to máme stornované, jen to ve mě pořád hlodá…manžel musí právě do práce, protože jsme měli odjet v blbém termínu, ale už to bylo zaplacené, tak si to prosadil. ale doma nebude, to by nebylo kolegyální. navíc dr. se tvářila, že by nad tou dovčou přemýšlela, neřekla jasné NE. což mě zarazilo. vím ale, že neštovice nejsou prča.
a sami neee, to bysme si neužili, chtěli jsme jet hlavně kvůli malé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
13.7.13 14:03

Ahoj,
zrovna jedeme druhou vlnu nestovic…no, hele, jedete autem, tak v sobotu rano uvidis, jak na tom prcek je. V sobotu by mel byt uz zaschly. Taky zalezi, jak bude vypadat. Zhodnot tu situaci podle aktualniho stavu. My jedeme na dovcu pristi nedeli. Malej uz zasycha, takze v nedeli uz bude jenom stroupkovitej. Jedeme s detma, co uz nestovice mely a rodice jsou o tom obeznameni. Vzheledm k tomu, ze je ma mimino, tka nebude problem ho drzet ze slunicka. Starsi si je nastesti prodelal pred 3 tydny.
Zvlastni, ze to doktorka nepoznala…u nas to bylo jasne od prvniho pupinku. Treba to ani nestovice nebudou.
Drzim pesti, at ot ma kdyztak co nejmirnejsi prubeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
13.7.13 14:06

Taky myslím že by tou dobou už neměla být infekční a měla by je mít zaschlé, pokud nebude mít nějaký extrém…jela bych podle aktuálního stavu…třeba bude mít jen pár pupínků co budou brzo pryč :nevim: my máme jet přístí neděli a nejmenší měl včera 38.lezou mu zoubky tak čekám a nervuju se. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1863
13.7.13 14:07

Taky mě zaráží, že první dr. (byly jsme u naší dětské, ale byl tam zástup - ta říkala, že se jí to nezdá - ačkoliv jsem říkala, že je mají ve školce a vypadá to stejně) a druhá (dnes na pohotovosti) řekla, že ano, že jsou to neštovice, ale že některé pupínky jsou spíš vyrážka některé něštovice 8o. jsem z toho už zmatená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
13.7.13 14:24

Já myslím, že te´D je na verdikt ještě brzo, týden je dlouhá doba. já bych to neviděla úplně beznadějně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
13.7.13 14:26

Poradím Ti babskou radu a zatím všem fungovala…dej malou večer do teplé vany, nech jí pořádně nahřát, pak jí obleč do nočního a pořádně zabal. Když se Ti do rána nevyrazí, neštovice to nejsou. A s neštovicemi na slunce opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama