S partnerem si nesedíme? Aneb popraskané koutky

Anonymní
11.10.20 14:13

S partnerem si nesedíme? Aneb popraskané koutky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak řešíte popraskané koutky úst? Četla jsem, že to může být nedostatkem vitamínů - vitamíny beru už x měsíců, s Béčkem jsem začala teprve nedávno. Nicméně mě napadá jedna otázka - koutky se mi pravidelně začaly dělat s výměnou partnera. Je možný, že si v něčem nesedíme? Známá říkala, že v době, kdy žila se svým ex manželem, měla pořád opary a popraskané rty, po rozchodu už se jí nic takového nedělalo :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7902
11.10.20 14:17

Partner může mít nějakou kvasinku nebo bakterii, která jemu nic nedělá (je prenasec), ale tobě může vadit. Zajdi si na kožní a nech prelecit sebe i partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14357
11.10.20 14:26

Za koukty může kvasinková, méně častěji bakteriální infekce - a ano, jasně že ji můžeš chytit od partnera.

Takže partnera pošli na dentální hygienu a ať pravidelně dvakrát denně používá dezinfekční ústní vodu a ty si ty koutky maž fungicidinem, pokud se to nebude lepšit, zajděte oba na kožní kvůli kultivacím a cílené léčbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
11.10.20 14:28

Koutky se někdy objevují i pri chudokrevnosti. Muže to být infekce od partnera, ale zašla bych si i na krev, když se jich nemužeš zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2854
11.10.20 15:28

Mě ted praskají koutky kvůli nošení roušek. Taky jsem si myslela, ze to je nedostatkem vitaminu B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14357
11.10.20 15:40

@Martina84 protože to vlhké prostředí pomáhá množení nežádoucích mikrobů.

Je tedy potřeba skutečně každý den roušky dezinfikovat a nebo používat jednorázové a zároveň se hodí ona dezinfkeční ústní voda.

Suplementovat b-komplex neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
12.10.20 10:24

Mě přestaly koutky praskat od doby, co jsem do sebe denně tlačila více jak litr a tři čvtrtě tekutin. Jinak do té doby nepomáhalo absolutně nic, riboflavin, mazání, déčko, céčko, zinek, nic. Jinak do té doby jsem to měla permanentně téměř sedm let v kuse, jen v létě to vždycky polevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
16.10.20 20:07

Chlap měl nonstop koutky, pak jsem někde našla ze pomaha fungicidin. Od te doby se to už nikdy nevratilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama