S přítelem není kvůli karanténě k vydržení

7
4.4.20 22:34

S přítelem není kvůli karanténě k vydržení

Jdu se sem vlastně asi jenom vypovídat, ale s přítelem teď není doma vážně k vydržení. Ale od začátku. Přítel má rád stará auta, opravuje je, renovuje, neustále o nich něco zjišťuje, zkrátka je tím až posedlý. Má i pár kamarádů, kteří jsou do toho zapálení, ale ne tak jako on, jezdí spolu po srazech, mají zaběhnuté rituály, na který a kdy. Někdy jedu s nimi, ale moc se jim do toho nepletu, ať se kluci vyblbnou, i když nad tím někdy stráví hodně času. Loni se mu podařilo koupit auto, které dlouho sháněl a doslova ho do šroubku opravil a těšil se na letošní sezonu, jak zazáří. No a do toho přišla epidemie a zákaz akcí. Napřed byl optimistický, ale s každou další zprávou to bylo horší. Tenhle víkend totiž měli mít první sraz a on doslova od zimy stříhal metr. Do toho všeho Prymula prohlásil, že letos nedají šanci ani festivalům, takže mu je jasný, že to dopadne i na ty jejich srazy, byť tam většinou chodí menší počet lidí. Pořadatelé zatím většinou optimisticky vyčkávají a věří, že se v lepším případě letní akce podaří a s podzimními počítají najisto. Myslím, že je každýmu jasný, že je to ale letos zabitý, včetně něj. A od toho prostředku týdne, kdy ta zpráva vyšla, to s ním je jenom horší. Rozhodl se všechna auta prodat a s tímhle koníčkem skoncovat, protože prej se nebude snažit mít něco hezký, aby mu to pak nějakej blbec, kterej si chce hrát na vojáčky, zakázal. Předtím občas mezi řečí, jakože ze srandy utrousil jedovatou poznámku. Teď už, když teda promluví, tak trousí jenom jedovatý poznámky. Problém je, že on absolutně žádnej jinej koníček nemá, auta jsou jeho život. Dřív trávil dvě hodiny denně projížděním inzertních stránek, jestli tam neobjeví něco zajímavýho, studoval technický výkresy, sháněl a studoval k tomu časopisy, prospekty, přemýšlel, jak a co vylepšit, do toho to všechno stíhal realizovat, chodit do práce a nezanedbávat ani mě. Prospekty, plakáty a literaturu odnesl do sklepa, na bazoš se nedívá, v garáži nebyl týden. Místo toho hledí celej den na ČT3 a když skončí vysílání, tak to přepne na Love. V podstatě trousí akorát jedovatý poznámky, o kterých si myslí, že jsou vtipný. Prymula a Hamáček jsou u nás veřejní nepřátelé číslo jedna. Prymula se údajně mstí za svou počínající pleš a Hamáček si prej neustálým nošením červených mikin kompenzuje, že nezažil 50. léta a nemohl nosit modrou svazáckou košili (v tom jediným bodě s ním souhlasím, že je s těma mikinama trapný). Já se ho snažím uklidnit, že by byla škoda to všechno zahodit, ale on tvrdí, že teďka přišli na to, že jde lidi omezit a už se jim nebude chtít vrátit zpátky původní stav a on nebude čekat až někdo, kdo o tom nic neví, dá palec dolů a zase to zakáže, protože se mu zachce. Když jsem to tvrdila sestře, tak mi řekla ať si z toho nic nedělám, že není nic horšího než chlap, kterej něco nemůže. Švagr je myslivec a vloni na podzim, v období honů měl dost složitě zlomenou nohu. Prej občas myslela, že se s ním okamžitě rozvede. Ale ten můj je fakt na zabití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24834
4.4.20 22:38
@ellani píše:
Jdu se sem vlastně asi jenom vypovídat, ale s přítelem teď není doma vážně k vydržení. Ale od začátku. Přítel má rád stará auta, opravuje je, renovuje, neustále o nich něco zjišťuje, zkrátka je tím až posedlý. Má i pár kamarádů, kteří jsou do toho zapálení, ale ne tak jako on, jezdí spolu po srazech, mají zaběhnuté rituály, na který a kdy. Někdy jedu s nimi, ale moc se jim do toho nepletu, ať se kluci vyblbnou, i když nad tím někdy stráví hodně času. Loni se mu podařilo koupit auto, které dlouho sháněl a doslova ho do šroubku opravil a těšil se na letošní sezonu, jak zazáří. No a do toho přišla epidemie a zákaz akcí. Napřed byl optimistický, ale s každou další zprávou to bylo horší. Tenhle víkend totiž měli mít první sraz a on doslova od zimy stříhal metr. Do toho všeho Prymula prohlásil, že letos nedají šanci ani festivalům, takže mu je jasný, že to dopadne i na ty jejich srazy, byť tam většinou chodí menší počet lidí. Pořadatelé zatím většinou optimisticky vyčkávají a věří, že se v lepším případě letní akce podaří a s podzimními počítají najisto. Myslím, že je každýmu jasný, že je to ale letos zabitý, včetně něj. A od toho prostředku týdne, kdy ta zpráva vyšla, to s ním je jenom horší. Rozhodl se všechna auta prodat a s tímhle koníčkem skoncovat, protože prej se nebude snažit mít něco hezký, aby mu to pak nějakej blbec, kterej si chce hrát na vojáčky, zakázal. Předtím občas mezi řečí, jakože ze srandy utrousil jedovatou poznámku. Teď už, když teda promluví, tak trousí jenom jedovatý poznámky. Problém je, že on absolutně žádnej jinej koníček nemá, auta jsou jeho život. Dřív trávil dvě hodiny denně projížděním inzertních stránek, jestli tam neobjeví něco zajímavýho, studoval technický výkresy, sháněl a studoval k tomu časopisy, prospekty, přemýšlel, jak a co vylepšit, do toho to všechno stíhal realizovat, chodit do práce a nezanedbávat ani mě. Prospekty, plakáty a literaturu odnesl do sklepa, na bazoš se nedívá, v garáži nebyl týden. Místo toho hledí celej den na ČT3 a když skončí vysílání, tak to přepne na Love. V podstatě trousí akorát jedovatý poznámky, o kterých si myslí, že jsou vtipný. Prymula a Hamáček jsou u nás veřejní nepřátelé číslo jedna. Prymula se údajně mstí za svou počínající pleš a Hamáček si prej neustálým nošením červených mikin kompenzuje, že nezažil 50. léta a nemohl nosit modrou svazáckou košili (v tom jediným bodě s ním souhlasím, že je s těma mikinama trapný). Já se ho snažím uklidnit, že by byla škoda to všechno zahodit, ale on tvrdí, že teďka přišli na to, že jde lidi omezit a už se jim nebude chtít vrátit zpátky původní stav a on nebude čekat až někdo, kdo o tom nic neví, dá palec dolů a zase to zakáže, protože se mu zachce. Když jsem to tvrdila sestře, tak mi řekla ať si z toho nic nedělám, že není nic horšího než chlap, kterej něco nemůže. Švagr je myslivec a vloni na podzim, v období honů měl dost složitě zlomenou nohu. Prej občas myslela, že se s ním okamžitě rozvede. Ale ten můj je fakt na zabití.

Tvůj problém není Covid. Ale trochu jednodušší přítel. Buď ráda, že se projevil včas. Doufám, že s tímhle individuem nemáš nějakého nezletilce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
4.4.20 22:43

Zátěžová situace prověří charakter. Aspoň vidíš, že ten tvůj přítel neobstál. Pokud s ním nemáš děti a hypotéku, dostala jsi šanci najít někoho lepšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
4.4.20 22:44

S chlapama je to někdy tezky :think: Zkoušela jsi mu třeba navrhnout, abyste se jeli někam projet tím jeho novým autem? Karanténa není vězení, tak co vytáhnout auto z garáže a zajet někam do přírody, někde se projít a zase jet domů? Scházet se sice nemohou, ale to neznamená, že si auta nemůže užít :) Naopak má jedinečnou příležitost a čas se do něčeho pustit, nebo dodělat na co jinak nezbývá cas. Nouzový stav nemůžou protahovat navždycky :) tak ať nevěší hlavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.20 22:45

V tom případě mám asi smůlu na charaktery. Taťka, když nemohl na fotbal, tak taky zuřil a byl protivnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
4.4.20 22:46

Ono ho to přejde, prochází fází nějaké frustrace a beznaděje, zase se chytne.

1. to co říká si neber osobně, vypovídá to o jeho stavu. Když bude moc hnusnej na tebe konkrétně, tak řekni: " Miláčku já rozumím tomu, že se cítíš mizerně, ale tyhle tvoje poznámky mi ubližují." A pokud se začne točit na něčem aby ti dokázal že ne, ta pokračuj s tím " když od tebe slyším to a to, tak pak mám pocit že já jsem to a to a ubližuje mi to."

2. nedávej mu rady, neříkej co má dělat, jen se chytnete do hry na „ano, ale“, kdy ti začne vysvětlovat, že to nejde. Momentálně mu nefunguje mozek, je zalitej emocema. Ty potřebujou ven.

3. pokud máte nějakou možnot nějaké fyzické práce, jejíž výsledek je hned vidět - ideálněí třeba sekání dříví, nebo kopání nějakého příkopu, tak ho chceš lichocením a chválením dovést k tomu, aby tu frustraci vybil a viděl že něco udělal - a pak je potřeba dílo a jeho práci pořádně a od srdce obdivovat - fakt to dokáže zázraky v přeladění.

4. teď ta auta stejně neprodá, není komu a až to půjde, tak už zase bude příčetnej.

5. ať se někam zavře s intenretem a volá dalším kamarádům se stejným koníčkem a fakt strašně moc nadávají - tím ze sebe ten vztek dostanou a ty u toho nebudeš muset bejt.

6. jestli máš jen trošku chuť na sex, tak mu doslov a do písmene vyšukkej mozek do čista. To pomůže opravdu hodně. Převezmi iniciativu, klidně se domluvte že budeš trošku dominantní abudeš trestat zlobivého chlapce (tím se ti může dost ulevit od tvé vlastní frustrace z toho, že najednou máš doma tohle ;-D )
A prostě si chemii strachu a frustrace v mozku přemazejte oxytocinem.

To co se děje je jen krátkodobá frustrace a přejde. Je potřeba akceptovat to, že holt svět není v pohodě, my nejsme v pohodě a občas se to projevuje hodně pitomejma emocema. Není to tvoje vina a není to ani tvoje zodpvoědnost - to co chceš, je pomoci tvému partnerovi tím projít. Když on si tím projde s tvou podporou, tak pak bude jednodušší aby podržel on tebe, až emoce dolehnou i na tebe.

A ne, to že v nečekané situaci má nečekané reakce není známka pokřiveného charakteru. Ten by se ukázal případně až dlohodobě, kdyby se v té fázi vzteku zasekal, ale odsoudit někoho že teď není dokonale klidný, konstruktivní a racionální - je hlavně egoobranný mechanismus, aby si člověk připadal lepší sám před sebou.

Příspěvek upraven 04.04.20 v 22:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.20 22:48
@Jane.Jay píše:
S chlapama je to někdy tezky :think: Zkoušela jsi mu třeba navrhnout, abyste se jeli někam projet tím jeho novým autem? Karanténa není vězení, tak co vytáhnout auto z garáže a zajet někam do přírody, někde se projít a zase jet domů? Scházet se sice nemohou, ale to neznamená, že si auta nemůže užít :) Naopak má jedinečnou příležitost a čas se do něčeho pustit, nebo dodělat na co jinak nezbývá cas. Nouzový stav nemůžou protahovat navždycky :) tak ať nevěší hlavu :)

To právě nemůže. Má to na tzv. zelených číslech, takže je tam velká přísnost v tom, jak se s tím pohybovat. Nemůže si s tím zkrátka jezdit, jak si zamane. Kór ne v téhle době, kdy pokutujou i za špatně nasazenou roušku. To bysme asi neukecali. Navíc je rozdíl pokecat si o tom s chlapama na srazu a mluvit o tom s přítelkyní. Zvlášť, když já to znám všechno nazpaměť :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
4.4.20 22:54

Ať si hoši přes google meet domluví virtuální hospodu - tedy čas kdy se společně uvidí přes video kameru, kdy každej u sebe bude mít větší množství alkoholu a jednorázové ožrání se a následná kocovina taky umí docela zázraky v tom dostat ze z toho, že jsem zaseknutý ve vzteku, že svět není takovej, jakej byc chtěl, aby byl.

Nesmí se to dělat často a zvhrnout do alkoholismu, ale jednorázově to může pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5612
4.4.20 23:00

Tvuj pritel je velmi hloupy a primitivni clovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
4.4.20 23:14

@Ou versus @Jogrr . Konstruktivni versus naprosto hloupy a primitivni prispevek. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.20 23:20
@Jogrr píše:
Tvuj pritel je velmi hloupy a primitivni clovek.

Promiň, ale z čeho jsi tak usoudila? Že se v nestandartní situaci chová nestandartně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24834
4.4.20 23:22
@ellani píše:
Promiň, ale z čeho jsi tak usoudila? Že se v nestandartní situaci chová nestandartně?

V nestandartní situaci je celá republika. Jestli vyšiluje z toho, že si nemůže hračičkovat s autíčky, měl by zavolat na krizovou linku. Není to katastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
4.4.20 23:23
@ellani píše:

Takových a mnohem horších nestadardních situací život přináší mnoho. O co jde? nemůže si hrát, to je fakt průšvih. Bude pokaždé vymýšlet psychologické fígle, aby se drahoušek neposkládal nebo si z této situace vezme to nejlepší, co může, a najde si chlapa, který bude schopen podržet i ji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
4.4.20 23:24

Mně přijde tvůj přítel vtipný :lol: :lol:.
Tak já bych ho vyslechla a snažila se ho pochopit. Jako nějaké individuum ho nevnímám, prostě je to pro nej těžké tahle situace. A pro koho není, když se člověk dře a je to k ničemu, že. Prostě nějací muži jsou citlivější, dávají emoce nějak jinak na venek. To že si zanadává na politiky je jen takový obranný systém. Jak se s tou situaci vnitřně poprat.
Buďte empatická a dejte mu najevo lásku, prostě máte citlivějšího partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.20 23:27
@Russet píše:
V nestandartní situaci je celá republika. Jestli vyšiluje z toho, že si nemůže hračičkovat s autíčky, měl by zavolat na krizovou linku. Není to katastrofa.

Já sem chodím už delší dobu a tvoje příspěvky mi vždycky přišly nejhorší. Teď to nepíšu proto, jaký máš názor na to, co mám doma, já vím, že to asi není úplně nejlepší. Ale ve všech příspěvcích mi připadáš chladná a neempatická. Jako bys nedokázala a vlastně ani nechtěla pochopit potřeby, stavy a chápání druhých lidí, všechno vyžadovala až strojově přesně bez nějakých odchylek a pokud by se nějaká odchylka vyskytla, tak jsi vždy připravená ji odsoudit jako zbytečnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama