Reklama

S Proverou k otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 01.09.18 13:22
S Proverou k otěhotnění

Ahojky holky, všechny diskuse jsou staršího data, tak zakládám novou.
Byla mi diagnostikovana porucha funkce žlutého tělíska, od pulky cyklu cca špinim, protože nemám dost hormonu, tim se mi zkracuje lutealni fáze a proto sem nejspíš potratila v 11tt…
Proto mi byla nasazena Provera 5mg 2×1 tbl denně na 10dni(až po ovulaci).
Chci se zeptat zda máte nějaké zkušenosti? Ať už pozitivní, negativní.. Budu vám vděčná. Četla jsem vedlejší účinky, ale ja chci spíš vědět právě souvislost s otěhotněnim :)
Děkuji :)

Reklama

Reakce:

Katerina308
Kecalka 475 příspěvků 42 inzerátů 02.09.18 06:25

@Levixka já jsem otěhotněla s proverou po prvním užívání. Dostala jsem jí po utrogestanu a crinone, protože jsem od půlky cyklu spinila. Snažili jsme se 10m, potrat jsem žádný neprodelala.

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 03.09.18 11:54

@Katerina308 Tak to je super :) Děkuji za zkušenost :hug:

Lendie
Kecalka 154 příspěvků 07.09.18 16:18

Zkusenost silena…sama jsem ji nakonec v cervenvi vysadila. Otehotnet se nam nedarilo, asi mi ji lekar nasadil pred ovulaci tak k ni pak nedochazelo. Kazdopadne jak rikam, v cervenci jsem si ji nevzala a miminko je na ceste. :palec: Ale…takovou hormonalni (pardon) s****u uz NIKDY! :?

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 07.09.18 17:23

@Lendie Ahaa, me dr doporučila dělat ovu testy, pak k ní přijít pro upřesnění ovulace a beru ji až po timpadem.. Nejsem z toho nadšená, ale mam poruchu funkce žlutého tělíska, tak mi nic jiného nezbývá pokud chci počít a přečkat 1.trimestr..
Každopádně mě mrzí vaše zkušenosti :( A moc gratuluji k těhotenství, to je úžasné :hug:
Moc děkuji za napsání názoru, cením si toho.

Lendie
Kecalka 154 příspěvků 07.09.18 19:25

Mrzet vas to nemusi. Kazde telo hold reaguje jinak. Ja musim za sebe rict, ze jsem vsude na ni cetla jen negativni recenze a ovu testy jsem si nedelala. Nechtela jsem se na to soustredit az tolik, ovsem pak jsem mela i jine zdravotni problemy po ni takze jsem si ji vysadila… :(

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 07.09.18 19:27

@Lendie Chápu, no mě nezbývá nic jiného než čekat no…

Tercinaa
Nováček 2 příspěvky 17.09.18 15:30

Chtěla bych se zeptat také na zkušenost s proverou. Beru ji tři měsíce. Tedka cítím bolest obou prsou, mám pořád chuť k jídlu, 14 dní od menstruace jsem začala spinit. :think: doktor má dovolenou, tak jsem chtěla vědět zda je možné, že to je pouze z té provery :roll:

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 17.09.18 19:05

@Tercinaa Ahojky.. No mě Provera měla prodloužit LF a bohužel.. Bolení prsou je normální :) Je to tou dávkou progesteronu. I ta chuť k jídlu. No v letaku píšou, že krvácení sr může objevit, otázka ale je, asi jaké to krvácení je no…

Tercinaa
Nováček 2 příspěvky 18.09.18 06:29

@Levixka no takový růžový :) a prsa mě nee jenom bolí, ale i se mi zvětšily :think:

Levixka
Kecalka 288 příspěvků 18.09.18 11:00

@Tercinaa Další možnost je uhnizdeni - pokud se snažíte o mimco :) Pokud si nejsi jistá, zavolej si lekarce :) Anebo počkej par dni a udělej testik :)

Lendie
Kecalka 154 příspěvků 18.09.18 16:47

@Tercinaa taky jsem obcas mela takovy pocity…ale uvedom si, ze jsou to hormony…a ty ti klidne tohle mohou udelat…obcas me po provere neskutecne boleli bradavky a prsa byli takove jak natekle… a tehotenstvi to doopravdy nikdy nebylo… podle me je s proverou mala sance otehotnet, ale nechci nikomu brat iluze.

marca9
Stálice 61 příspěvků 22.09.18 20:41
Provera

Také bych se chtěla zeptat, poslední týden v srpnu sem měla menstruaci. Brala sem proveru na srovnání cyklu po depo proveře. Vše bylo s proverou v pořádku, menstruace chodila pravidelně. Brala sem jí 17 den cyklu na 11 dní a poté se dostavila menstruace. Teď už proveru nemám a čekám na menstruaci bez ní. Tak by mě zajímalo jestli by se mohlo zadařit. Nevím kdy byla ovulka ale nechráněný styk byl často. Mám bolavá prsa pov stranách, cítím se jakoby nafoukle a mám tlak na podbřisku. Test sem zatím nedělala, ale asi na souzení je ještě brzy. Tak třeba jestli nemá s tímto některá zkušenost??? :roll:

Lendie
Kecalka 154 příspěvků 23.09.18 03:30

@marca9 Ja jsem mela proveru a hned ten mesic co jsem ji vysadila jsem otehotnela…, ale osobne jsem mela obcas pocit, ze bych mohla byt tehotna i kdyz jsem ji brala. Ms se asi 2× zdrzela skoro o tyden a bolava prsa jsem mela tez, ale asi to bylo jen tim, ze jsou to hormony.

marca9
Stálice 61 příspěvků 11.10.18 19:18

Také sem brala proveru na upravení cyklu, jelikož jsem po antikoncepci neměla menstruaci. Měla sem jí brát tři měsíce a pokaždé tak týden před dobranim mě bolely prsa a byly jako nalité. Určitě je to těma hormonama. Teď jsem druhý měsíc bez provery, menstruace se díky bohu srovnala a teď čekám zda se zadařilo otěhotnět. Menstruace by měla přijít za týden +-. Tak uvidíme no

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >