S půlročním miminkem k moři?

1368
21.12.09 16:09

s půlročním miminkem k moři?

Vím, že do léta času dost,ale zrovna řešíme dilema, budu ráda za rady a názory :huban:
Tchánovci se nabídli,že by vzali syna (v lednu 3roky)s sebou v červnu k moři. Já mám v únoru termín s druhým mimčem. Ještě jsme u moře nebyli a chtěli jsme „TO POPRVÉ“ zažít všichni spolu jako rodina. No a to je ten problém…Oni nám vyčítají,že to je blbost, ochuzovat ho o možnost moře, my že s půlročním jet nemůžeme (myslím si, že můžeme, co si pamatuju, tak to byl nejpohodovější věk na cestování)i když to teplo, nevím…
co byste dělali vy? Je možné,že se finančně na moře toto léto nedostaneme:-( bojím se ho pustit(i kdxyž 3,5 roků je dost) přece jen je to cizina, bude tam 14 dní…tchýni věřím,že se postará,ale tchán vymýšlí blbosti,aby se malému zavěčil, dělá naschváli i tchýni, prostě máme i trošku strach,že nám malého zvlčí…taky ještě nebyl déle než týden bez nás (s nima jen 2 dny) a vždy ve známém prostředí(chalupa) tak nevíme, nejhorší je, že na nás tlačí,že zájezd musí koupit do týdne :-(
Možná si to poprvé zbytečně malujeme,ale prostě jsme to tak s manželem chtěli, fakt nevím,chci to nejlepší pro prcka,ale i klid pro sebe :-)
Poraďte :huban: Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6337
21.12.09 16:17

Ahoj, tak my jsme letos byli u moře pohromadě i s manželovou sestrou. Náš malej měl v tu dobu necelé 2roky a jejich malej 5měsíců.
Jako byla to pohoda u obou kluků. Jeli jsme tam 17hodin v autě + trajekt a zpět o 3hod méně.
Pobyt tam super, mimčo dost spalo a náš už se v moři pěkně vyřádil, takže tak.
Měli jsme to s jídlem, takže se vezla jen mikrovlna na ohřev mléka.
Vzpomínky na dovču super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
21.12.09 16:22

Ahojky, Lucka se narodila v květnu a my jsme moře stihli třikrát, poprvé Slovinsko, bylo jí 2,5 měsíce, za měsíc na to Chorvatsko a teď v listopadu Egypt…všechny cesty byly naprosto v pohodě, přijde mi čím menší mimi tím pohodovější cesta. Lucka má atop a teď díky moři je úplně bez vyrážky. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
21.12.09 16:40

Taky bych vzala prďole s sebou…většinu cesty prospí a aspoň si to, jak píšeš - poprvé, užijete spolu…navíc, teda my nikdy neobjednáváme dovču s dětma půl roku nebo kolik dopředu, nikdy nemůžeš vědět, jestli zrovna nebude malý nemocný nebo tak něco … :nevim: … já bych teda malého (4,5 roku) na 14 dní nepustila ani s tchánovcema a asi ani s našima…po republice to je jiná-když je průser, sedneš do auta a v cuku letu si tam, ale takto k móřu…to bych asi nedala … toť můj názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misoplyska
21.12.09 16:49

Ahoj, myslím, že s půlročním mimčem můžete jet bez obavy, jak píšeš, je to nejpohodovější věk na cestování. My letos v září byli v Chorvatsku se 7 měs. mimčem a 3letou dcerou, dále s náma byla rodina mojí kamarádky a ty s sebou měli dokonce 4 měs. mimčo. Mimča zvládaly skvěle, drželi jsme se samozřejmě ve stínu a často kojily. Dokonce i v moři se na pár minut schladily a lebedily si.Otázka také je, kam se chystáte. Asi bych s mimčem nejela do Tuniska a podobných destinací.
Radím, nechte syna jet s prarodiči a vy se rozhodněte, jestli se k nim přidáte (můžete si koupit zájezd nezávisle na nich, třeba později). Ale slevy jsou opravdu teď výrazné.

• Nahlásit
  • Citovat
28793
21.12.09 17:18

Ahoj,s cestováním zkušenosti nemáme.Nejsem zastáncem dalekých cest kojenců,rozhodnutí je na Tobě a vyjadřovat se nebudu..

Jen jsem Ti chtěla říct,že bych s babičkami,jednou ani druhou nepustila starší dítě na tak dalekou cestu na tak dlouhou dobu.Ono je něco jiného známé prostředí,kde jsou všichni zvyklí,jak dítě tak babičky.Něco jiného je odjet do ciziny,kde jsou podmínky zcela jiné,dítě budou mít plně na odpovědnost prarodiče,může se něco stát,nemyslím nějaký úraz,ale i zdánlivě zvyklé dítě může dovolenou prožívat jinak,než se předpokládalo a budete mít prázdniny pokažené všichni..

I

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
21.12.09 17:30

ahoj,
my byli letos autem v Itálii,dcera měla 6měsíců. Cestu zvládla nejlíp z nás všech,protože ji vesměs prospala :-) . Celý týden byla úplně skvělá,z toho mořskýho vzduchu krásně spala,v restauraci všechny bavila :-)
Ted uř bych si to uměla představit dalekko hůř.když leze a staví. nejlepší je je ještě s ležícím mimčem,at máš kolem něj co nejvíc běhání a nežere ti písek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
21.12.09 18:02

Ahoj,
tak za mne taky: jedte! Za rok to bude horsi. Nam to letos v zari nevyslo a pristi rok to asi nedam. Jinak my se stehovali k Rimu, kdyz mela mala 5 tydnu, jeli jsme autem. Tam jsme hodne cestovali, na dovo u more jsme byli, kdyz mela 4 mesice, od dvou mesicu jsem s ni litala do CR…cestovani pohoda! A to horko…no i tady byva v lete parak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
21.12.09 18:24

S chutí do toho a půl je hotovo!!! :lol: Jeďte, Kubík měl 8m když jsme letěli k moři.
A k tomu zda staršího pustit s tchýní,tak letos byl Kubík sám s našima u moře - měl 18 měsíců - pomáhá mu na ekzém a já byla na konci těhotenství,takže jsem nemohla…no ani se mi nestýskalo,strach jsem měla jen během cesty…ale bylo mi líto,že neuvidím jak poprvé uvidí moře (minule v těch 8m to tak nevnímal),bude si hrát s pískem a tak… :-( Nebylo to ani tak náročné pro Kubu jako pro naše - přeci jenom celý den být ve střehu a nebýt na to zvyklý je záhul… :lol: Ale letos s něma jede znova - oni ho prostě chtějí…je to najednou aktivní dovolená u moře… :lol:
Takže bych se ujistila,jestli si toho jsou oni 100% vědomi co je čeká…domů bude daleko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
21.12.09 21:16

Já jsem taky jednoznačně pro jet. My jsme byli s Adámkem, když mu bylo osm měsíců, v kempu v přívěsu, strávili jsme tam měsíc a bylo to bez jediného problému. Cestu zvládl taky skvěle, tam i zpět to skoro celé prospal. A účinek na ekzémy se nedá ničím jiným nahradit.

A k tomu staršímu (ad názor Jany206) - pokud rodiče jezdí běžně k moři, nebrala bych to jako cizí prostředí. Náš Adam má za sebou v osmi měsících měsíc v Chorvatsku v kempu, pak v deseti týden v Alpách v obytném autě a v roce a půl 14 dnů zase v obytném v autě v jižní Francii. Vše zvládl bez jediného problému nejlíp ze všech účastníků. Jen jezdíme do zemí, kde je to na můj vkus dostatečně civilizované, nebo civilizovaná země v dojezdové vzdálenosti, a kde se domluvím (např. Egypt a Turecko bych nedala).Letos jsme nebyli u moře jen proto, že jsem se bála, že Daník nemá ani základní očkování a já jsem byla do půlky srpna šestinedělka. Jinak bych neváhala (jsme dost atopici) Takže asi tak to vidím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.12.09 22:04

Ahoj, určitě jeďte, my jezdíme s miminkama skoro od narození ( už máme tři :-D )a je to paráda! Prostě je to „jiná“ dovča, ale užijete si to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.09 00:54

Já byla z matym poprvé v pul roce.přesně mu bylo 6 měsícu až tam.Jela jsem k našim na Kanárské ostrovy.Celá ceta s čekáním a spožeděním trvala 12 hodin a zatím co já jsem umírala vyčerpáním náš malej jsi to užíval :lol: .elou dovolenou 17 dní prospal.Vždy byl vzhuru jen hodinku a zase spal.Bylo to super,ale on je spavej i normálně,takže režim měl uplně stejnej,až na tu cestu,to byl skoro nonstop vzhuru.Bylo to náročný spíše pro nás než pro něj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.09 00:56

A myslím že jet s pulročním je mnohem jednoduší než ze starším dítětemkteré už něco vyžaduje.Matymu stačilo prso a byl spokojenej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
22.12.09 08:53

Čtu to jen tak narychlo a zběžně a nějak nevím, co je pro tebe větší problém - jestli pustit staršího s prarodiči nebo jet sami s půlročním. Nešlo by obojí? S půlročním bych se vůbec nebála a jela bych. A staršímu bych druhou dovču taky dopřála. Snad jsem to přečetla a pochopila dobře. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
22.12.09 20:42

Podle mě záleží hlavně na dítěti - jestli je ochotno cestovat, což zjistíš až když ho někam vezmeš. Náš starší s tím neměl nejmenší problém a brali jsme ho všude. Mladší to nenávidí doteď. Jako mimino byl doma v pohodě, klidný mimi, jak jsme byli někde přes noc, nechtěl ani usnout, v noci se budil s řevem po hodině, já nervy v kýblu, prostě očistec.
Ad tchánovci - to, že zvlčí, to si buď jistá, toho bych se nebála, srovnáš si ho do pár dnů. Spíš bych to postavila tak, že si ho před dovolenou musejí častěji brát na víkend, aby bylo jasné, jestli to zvládnou… nelajsla bych si, poslat do ciziny dítě na takhle dlouhou dobu s „cizíma“ lidma. A s mimčem bych jela až někdy v září, kdy už je aspoň večer relativně chladno, moře teplý, míň lidí a můžete jet všichni, ne? I kdyby jel starší syn s tchánovci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama