S rodinou do ciziny - Kanada, Nový Zeland, Taiwan

211
10.3.16 14:08

S rodinou do ciziny - Kanada, Nový Zeland, Taiwan

Ahoj,

Obracim se na vás, jestli tu není někdo, kdo žije v cizině v Kanadě, NZ nebo Taiwanu a imigroval tam z ČR uz s rodinou a malým dítětem?
Už se nám nezdá tady moc atmosféra pro výchovu děti a tak planujeme stěhování. Mám ještě miminko, ale chtěli bychom tak za rok…
Je tu někdo, kdo by se podělil o zkušenosti s vizem pro celou rodinu? Jak jste to vyřešili, problémy a pod…Jaká je péče o děti v zemi, školky, chůvy apod? Nějaké řady, tipy? Budu vdecna za cokoli :-)
Nic si nemalujeme růžově, ale chceme se snažit najít práci předem, vše zjišťovat a " ošéfovat " si to co nejvíc :-)

Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Nafrněná
10.3.16 14:34

Závidím, taky bychom šli hned, dokonce i máme kam, ale babičky by to nepřežily a já jim to nemůžu udělat

• Nahlásit
  • Citovat
1109
10.3.16 14:57

Sni dal… pokud nemas extra kvalifikovany job a sponzora pracovnich viz nemas sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.3.16 15:00

Tak to ti závidím, přesně nad tímhle taky uvažuju, když čtu všechny ty zprávy a dívám se, jak se to tu všude kolem hroutí a hlavně zhroutí do pár let..
Bohužel nevím, jak je to s vízama a tak.. Byla jsem na Zélandě, ale jen na klasické working viza a to je na rok.. Nevím, jestli jde zrovna emigrovat, když se tu nic neděje.. Spíš musíš jít na normální pracovní vízum a pořád žádat o prodloužení.. Zaleží taky, co děláte.. Vysokoškoláci, lékaři atd mají určitě větší šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
10.3.16 15:09

Určitě musíte mít domluvenou práci předem nebo, aby Vás tam vyslala firma odsud, jinak nemáte šanci.
A opravdu se to jen zdá všude lepší, pokud jste nikdy v cizině nežili, ale není to tak (mluvím z vlastních zkušeností). Chápu, že si to chcete vyzkoušet a podporuju, každý by si to měl vyzkoušet na pár let, protože to lidem otevře oči, ale argument, že se ti tu nezdá dobrá atmosféra na vychovu dítěte? :lol: Nechápu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10545
10.3.16 15:22

@allien12 Zkušenost nemám, ale známí to zkoušeli na Zéland. Bylo to velmi složité, papírování, zdravotní testy atd. (anamnéza do pátého kolena atd.), a když už se tam dostali, tak se zase vrátili. Je tam hrozně vlhko, různá žoužel a jejich bydlení je pro nás celkem masakr („papundeklové“ domy, okna o jednom sklu, bez topení) a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
10.3.16 15:27

Kanada nebo Novy Zeland nebo Taiwan? to je teda kazdy pes jina ves… nejak me moc nenapada, cim se pri vyberu ridite.

Kanada i Novy Zeland jsou dost slozite v ramci povoleni k pobytu, u Taiwanu zas me nenapada, co tam jde delat za praci. Neni lepsi zacit nejakou blizsi zemi (kulturne i geograficky) a pak se pripadne posunout dal?
Jake mate profese, ze byste nasli uplatneni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8309
10.3.16 15:33

Do USA kdyz malý byl rok a žádná prrdel a to jsem neměl problémy s úřady a aliena a tedy povolení pracovat jsem dostal hned. Musel jsem začínat vlastně znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5797
10.3.16 15:37
@Nafrněná píše:
Závidím, taky bychom šli hned, dokonce i máme kam, ale babičky by to nepřežily a já jim to nemůžu udělat

ahóó´j :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Dotyčná píše, že tam chce imigrovat. Což bych si vysvětlil jako emigraci z ČR s žádostí o azyl v dané zemi.
A to se jí nepodaří. Doba, kdy jistá část obyvatel emigrovala do Británie a Kanady a žádala o azyl z důvodu rasové diskriminace, už minula.
A nikde Vám nedají azyl jen proto, že se vám v domácí zemi nelíbí.

Obzvláště ne, když jsme členy EU - tedy součást bohatých zemí, válka tu už nebyla 70 let a patříme mezi vyspělé/bohaté země světa.

Pokud dotyčná chce dlouhodobý pobyt někde, tak jedině na pracovní vízum anebo musí být miliardářka - aby tam platila významné daně a danou pro zemi to tak bylo výhodné.

Ekonomické uprchlictví se nikde neuznává jako důvod k poskytnutí azylu. Dtto útěk z oficiálně demokratické země, jen proto, že se mi nelíbí zdejší atmosféra.

jediný volný pohyb má v rámci EU - od Rumunska/Bulharska po Německo či Švédsko (což ovšem nezaručuje, že jí tam dají trvalý pobyt, jen proto, že se jí v jiné části téže EU nelíbí). To by polovina EU žila v Německu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11960
10.3.16 15:38

@stran : emigrovat=prestehovat se do jine zeme. Rozhodne to jde ;)

Zkusenost mam s Australii, tak primo nepomuzu, akorat ten Zeland si hodne rozmyslete, pokud mate v CR rodinu (rodice, sourozencd apod), se kterymi jste si blizci…pocitej, ze se uvidite tak jednou za 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11960
10.3.16 15:39

@Dundee2 : sorry, dalsi…emigrovat neznamena zadat o azyl :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11960
10.3.16 15:42

„Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
10.3.16 16:47

@beruska9 Děkuji za objasnění pro neznalé :-)
Ano, je to přesně tak…chtěli bychom prostě získat trvaly pobyt pokud to půjde ( samozřejmě jsou to jen úvahy zatím).

Pro ostatní: chceme mimo Evropu a vybírali jsme země, kde myslíme, že je to aspoň trochu reálné a kde je šance se případě uplatnit.
V případě Zélandu hledají tzv. Skilled Migrant…protože tam moc nemají vysokoskolaky - třeba IT a stavare ( obor manžela)…Kdo má nabídku na práci a splní jejich bodový systém ( to manžel dle stránek Vlády NZ splňuje…) bývá dle informaci automaticky přijat. Informace máme teoretické, ale neznámé nikoho s konkrétní zkušenosti, proto se ptam…

Počítáme s tím, že by to znamenalo být bez blízkých a rodiny… Zajímalo by mě ale, proč jen jednou za dva roky domů? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
10.3.16 16:51

@KalamityJohn
A jste tam pořad?
My jsme USA spíš vyloučili, protože nam to přišlo složitější + to jejich zdravotnictví… Ale nevim, jakou máte zkušenost vy.
Jasně… Začínat odznova… S tím počítáme a já se vlastně i teším :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
10.3.16 16:52
@Nafrněná píše:
Závidím, taky bychom šli hned, dokonce i máme kam, ale babičky by to nepřežily a já jim to nemůžu udělat

Chápu… Je to těžké rozhodování… My to chceme udělat pro dceru. A kdyby ti vyšlo, vezmeme babičku za nama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama