S tátou je v klidu, se mnou pořád řve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:01
S tátou je v klidu, se mnou pořád řve

Ahoj, nic takového jsem tu nenašla, jen podobné, tam zkusím založit svůj dotaz.

Máme 8 měsíční dceru. S tátou skoro není, do nedávna si jí moc nevšímal, dokud s ní nezačala být trochu zábava. Do práce odjíždí před 7 ráno a vrací se po 18:00. I přesto, když se vrátí domů, tak z něj má hroznou radost, což na jednu stránku chápu, když ho celý den nevidí. Ale ona mi každý den jen řve pokud u ní nejsem, nebo ji nechovám. Někdy nestačí ani to, být s ní, hrát si s ní. Nemůžu se jí věnovat celý den. Potom poslouchám od přítele co dělám celý den. Tuhle jsem šla na celý den do práce já, a ona byla celý den zticha, skoro jí nechoval, nechával ji i v ohrádce, na dece, v postýlce, prostě s ním byla hodná a sama si hrála, se mnou toto nejde. Někdy nemůžu odejít ani na vteřinu do vedlejší místnosti aby nezačala křičet. Ona kolikrát ani nepláče, jen řve, nebo se vzteká. Málokdy si dokáže hrát sama. Dokud mě nevidí, nebo neslyší. Jenže je mi blbé a líto jí nechávat někde zavřenou aby mě neviděla a odvykla si od tolika mé pozornosti. Včera mi přítel řekl, že s ním je šťastnější (mezi námi už to není nejlepší, občas je ošklivý). Dost mě to zamrzelo, přijdu si neschopná. Jenže já nemám sílu jako on abych tu s ní třeba hodinu lítala po bytě, navíc jí celodenní pozornost ode mě stejně nestačí, i kdybych tu s ní lítala celý den. Nevím co mám dělat, občas bych šla nejradši do práce já, ať je s ní doma tedy on :,( Čím to může být?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 26.02.18 18:06

Upřímně můj názor jew takový, že ty jsi teď pro ni nejdůležitější člověk na světě, v 8 měsících určitě a chce být pořád s tebou, proto na tobě tak vysí, když jsi s ní a odmítá se od tebe hnout, možná je to i trochu proto, že občas s ní nejsi a ona se toho bojí. Já si nemyslím, že s tatínkem neřve, protože je tak strašně šťastná a spokojená, ale proto, že je vykolejená z nové situace, že tam není maminka, možná je z toho i trochu ve stresu a proto řve o to víc, když je s maminkou, protože se bojí, že odejdeš :nevim: 8 měsíců je podle mě strašně brzy na to, aby byla přes den bez maminky, ať si kdo chce říká, co chce máma a táta v tomto věku nejsou totéž a nejsou zastupitelní a dětští psychologové jako třeba Hermann si to mslí taky…

Soňa Zacharová
Závislačka 3278 příspěvků 26.02.18 18:07

@Gabriela91 Nech tomu čas ono se to zas otočí. Syn je taky na Manžela víc fixovaný než na mě ale když se v noci vzbudí tak chce maminku. Dcera je pravý opak.

Knihomyš
Extra třída :D 10458 příspěvků 26.02.18 18:09

U tatínků se prostě děti chovají jinak než u maminek. Je to nervy drásající fakt, ale možná děti netuší, že by mohly od tatínků chtít to, co od maminek - já nevím.
Mimochodem, odcházel od ní z místnosti? Pokud ne, tak by se zčásti ta záhada mohla vysvětlit.
Pokud malá vyžaduje kontakt, zkus zvážit nějaký šátek nebo nosítko na záda (teda nevím, jestli už na to není velká, ale snad ne).

Limi123
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 26.02.18 18:11

Syn se take v tomto veku se mnou vztekal a vyzadoval 100% pozornost a s tatinkem byl v pohode. Nevim, cim to je. Premyslela jsem, cim to je, ale casem se to srovnalo samo (uz se vzteka s obema :-D - nadsazka)

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:17
@Knihomyš píše:
U tatínků se prostě děti chovají jinak než u maminek. Je to nervy drásající fakt, ale možná děti netuší, že by mohly od tatínků chtít to, co od maminek - já nevím.
Mimochodem, odcházel od ní z místnosti? Pokud ne, tak by se zčásti ta záhada mohla vysvětlit.
Pokud malá vyžaduje kontakt, zkus zvážit nějaký šátek nebo nosítko na záda (teda nevím, jestli už na to není velká, ale snad ne).

Ano, odcházel od ní, na cigaretu třeba, a je silný kuřák… Já jí nemůžu mít ani v ohrádce v kuchyni když umývám nádobí. Nosítko už mě taky napadlo, jenže já momentálně chodím na léčení s Crohnem, a neměla bych dělat nic moc těžkého než mi nasadí bioléčbu (nedaří se to), a ji budu muset nosit celý den, 9kg už se pronese…

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:18

Kdy se to otočilo třeba vám? Jen jak dlouho musím ještě vydržet, jelikož je to o nervy občas. Mám momentálně více starostí, takže už bych ráda malinko klidu.

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:20
@Pety2 píše:
Upřímně můj názor jew takový, že ty jsi teď pro ni nejdůležitější člověk na světě, v 8 měsících určitě a chce být pořád s tebou, proto na tobě tak vysí, když jsi s ní a odmítá se od tebe hnout, možná je to i trochu proto, že občas s ní nejsi a ona se toho bojí. Já si nemyslím, že s tatínkem neřve, protože je tak strašně šťastná a spokojená, ale proto, že je vykolejená z nové situace, že tam není maminka, možná je z toho i trochu ve stresu a proto řve o to víc, když je s maminkou, protože se bojí, že odejdeš :nevim: 8 měsíců je podle mě strašně brzy na to, aby byla přes den bez maminky, ať si kdo chce říká, co chce máma a táta v tomto věku nejsou totéž a nejsou zastupitelní a dětští psychologové jako třeba Hermann si to mslí taky…

Jenže ji nestačí ani na mě koukat odněkud. Musím být vyloženě u ní.

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 26.02.18 18:25

Ahoj, dcera (7m) dělá něco podobného. Myslím, že je to normální. Jen jsem to nečekala a nikdo mi to neřekl. :D Taky když ji položím tak křičí. Jednu dobu jsem byla fakt zoufalá. Domácnost stála, já hladová, dítě na krku, hlídání v nedohlednu. Dceři pomohlo, že tam ležím s ní, občas tam musím i jíst. A když vidím, že je zaujatá hrou, tak mizím. Občas mi dá tři minuty, občas 20. Jinak, čím víc mě to vytáčelo, tím to bylo horší (jako by to cejtila). Prostě jsem si řekla, že je to normální a snažím se jí ten život ulehčovat.

Jinak s přítelem je taky hodnější. Vlastně s kýmkoliv. :D Vůbec si to neber, jsi s ní každý den. Prostě je to změna, tak ji to asi víc rozptýlí. Taky jsem byla na odpoledne v práci a partner doma poklidil, navařil a uspal… :nevim: Nechápu. Každopádně, jseš její mamka, jsi pro ní nejdůležitější. :) Zase můžeš být ráda, že je v pohodě a nechá se klidně pohlídat i tátou. :) a klidně třeba na den v týdnu (nebo jak se ti to hodí) jít do práce.

Ještě i nás na rozptýlení fungují plastové láhve, kratší šňůrky, různý krabičky, kus oblečení, hrnec, akvárko ráda kouká na pračku… Nebo když větším prádlo, tak ji dám třeba jednu pokožku. Na hračky mi prdí, ty zná. :D A hlavně klid a pohoda. Ona z toho vyroste. :)

Knihomyš
Extra třída :D 10458 příspěvků 26.02.18 18:25

Tak to je mi líto, s tím Crohnem.
Mně se to asi neotočilo nikdy, nebo jsem si nevšimla. Na druhou stranu máme celkem harmonický vztah, tak jsem neměla problém muži říct, že je naprosto úžasný rodič, u něj je klidnější, a narvat mu ji, jak to šlo.
Teď už je u něj teda klidnější zejména proto, že tatínek je přísnější a nemusí prudit tak často jako maminka (6,5 roku).

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:27

Mimochodem, ona zlobí i když jsme doma oba dva, hlavně prostě se mnou. Jak jsem byla v té práci, tak byla celý den hodná, a jakmile jsem přišla, tak se semnou pomuchlovala a pak to začalo. I přítel se divil proč tak najednou když byla celý den v klidu. On mi to pak ani nevěří :(

Knihomyš
Extra třída :D 10458 příspěvků 26.02.18 18:27
@Gabriela91 píše:

A nemá šanci třeba za tebou dojít/přilézt? Třeba při vaření jsem ji mívala „u nohy“ (a vykrámovanou linku).

Gabriela91
Povídálka 21 příspěvků 26.02.18 18:32
@Ollik píše:
Ahoj, dcera (7m) dělá něco podobného. Myslím, že je to normální. Jen jsem to nečekala a nikdo mi to neřekl. :D Taky když ji položím tak křičí. Jednu dobu jsem byla fakt zoufalá. Domácnost stála, já hladová, dítě na krku, hlídání v nedohlednu. Dceři pomohlo, že tam ležím s ní, občas tam musím i jíst. A když vidím, že je zaujatá hrou, tak mizím. Občas mi dá tři minuty, občas 20. Jinak, čím víc mě to vytáčelo, tím to bylo horší (jako by to cejtila). Prostě jsem si řekla, že je to normální a snažím se jí ten život ulehčovat.

Jinak s přítelem je taky hodnější. Vlastně s kýmkoliv. :D Vůbec si to neber, jsi s ní každý den. Prostě je to změna, tak ji to asi víc rozptýlí. Taky jsem byla na odpoledne v práci a partner doma poklidil, navařil a uspal… :nevim: Nechápu. Každopádně, jseš její mamka, jsi pro ní nejdůležitější. :) Zase můžeš být ráda, že je v pohodě a nechá se klidně pohlídat i tátou. :) a klidně třeba na den v týdnu (nebo jak se ti to hodí) jít do práce.

Ještě i nás na rozptýlení fungují plastové láhve, kratší šňůrky, různý krabičky, kus oblečení, hrnec, akvárko ráda kouká na pračku… Nebo když větším prádlo, tak ji dám třeba jednu pokožku. Na hračky mi prdí, ty zná. :D A hlavně klid a pohoda. Ona z toho vyroste. :)

No máme to tedy úplně stejné :)

Jediná výhoda, můžu ji nechat u kohokoliv :)

Všechny tyhle věci jí zabaví na chvíli. Vlastně všechno je na chvíli, jen náruč ne… :/ :)

Asi to hold budu muset přetrpět a doufat, že ji to co nevidět přejde.

Tunrida
Hvězda diskuse 46383 příspěvků 26.02.18 18:37
@Gabriela91 píše:
Ahoj, nic takového jsem tu nenašla, jen podobné, tam zkusím založit svůj dotaz.Máme 8 měsíční dceru. S tátou skoro není, do nedávna si jí moc nevšímal, dokud s ní nezačala být trochu zábava. Do práce odjíždí před 7 ráno a vrací se po 18:00. I přesto, když se vrátí domů, tak z něj má hroznou radost, což na jednu stránku chápu, když ho celý den nevidí. Ale ona mi každý den jen řve pokud u ní nejsem, nebo ji nechovám. Někdy nestačí ani to, být s ní, hrát si s ní. Nemůžu se jí věnovat celý den. Potom poslouchám od přítele co dělám celý den. Tuhle jsem šla na celý den do práce já, a ona byla celý den zticha, skoro jí nechoval, nechával ji i v ohrádce, na dece, v postýlce, prostě s ním byla hodná a sama si hrála, se mnou toto nejde. Někdy nemůžu odejít ani na vteřinu do vedlejší místnosti aby nezačala křičet. Ona kolikrát ani nepláče, jen řve, nebo se vzteká. Málokdy si dokáže hrát sama. Dokud mě nevidí, nebo neslyší. Jenže je mi blbé a líto jí nechávat někde zavřenou aby mě neviděla a odvykla si od tolika mé pozornosti. Včera mi přítel řekl, že s ním je šťastnější (mezi námi už to není nejlepší, občas je ošklivý). Dost mě to zamrzelo, přijdu si neschopná. Jenže já nemám sílu jako on abych tu s ní třeba hodinu lítala po bytě, navíc jí celodenní pozornost ode mě stejně nestačí, i kdybych tu s ní lítala celý den. Nevím co mám dělat, občas bych šla nejradši do práce já, ať je s ní doma tedy on :,( Čím to může být?

Byla jsi u toho? Viděla jsi to na vlastní oči?
Jinak je to naprosto normální, mámy se můžou pos.at, aby byly děti spokojený a ty se pak můžou pos.at z tatínků. Životní klasika :roll: :lol:
Ty se nauč rozlišovat, kdy tě opravdu potřebuje a kdy ne. Nechovej ji na první zakňourání, který z ní vypadne. Občas se prostě musí udělat i něco jinýho.
A chlapa pošli s jeho řečmi do háje :roll:

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 26.02.18 18:38
@Gabriela91 píše:

Kolem osmého měsíce půjde s velkou pravděpodobností o tzv. separační úzkost, kdy dítě vyžaduje neustálý kontakt s nejbližší osobou, a je vhodné tuto potřebu jednoduše nasýtiť. Dítě se pak cítí bezpečně a po malých kruccich pochopí, že když odejdes, vždy se vrátíš. Ale je potřeba teď být s ní co to jen jde, i ten fyzicky kontakt ji poskytnout. Jedná se o důležité vývojové období, kdy právě odloučení tento stav prohlubuje a prodlužuje a může zadelat na psychické problémy v budoucnu. Naopak nasycení potřeby by mělo vést k pocitu bezpečí, a ona sama se pak začne vzdalovat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama