S těžkým ohss v nemocnici

639
26.4.20 13:21

S těžkým ohss v nemocnici

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, zda ma nekdo zkusenost s ohss po stimulaci. Byla jsem na odberu vajicek a odebrali mi jich 64, rovnou mi rekli, at pocitam s ohss, ted jsem vic jak tyden v nemocnici, lezim na jip, mam vajecniky 17cm, jsem zavodnena, udelali mi 1 punkci a pred druhou se mi veskera voda prosakla do rodidel, kazdy den se jeste nalivaji, az si rikam, kam az tohle muze zajit? Jak to jeste poroste a co se tam vejde? Zalivaji se mi take nohy, bricho uz nastesti pomalicku zacina splaskavat, ale vaha ta jde nahoru stale. Dr rikaji, ze ledviny uz funguji, jatra dle vysledku krve take, vody v plicich je malo… Denne dostavam 2,5l infuzi, k tomu nejake bilkoviny, vytaminy… ja vypiji cca 3l denne. Stale se lekarum ale nepovedlo rozhungovat cevy, ty vodu propousti do tela a krev musi redit. Jak dlouho tento stav muze jeste trvat? Jak dlouho nebudu kvuli velikosti rodidem moc chodit. Jsem za tu dobu cela prelezela, presedela. Ony jsou moznosti s tim mezi nohama velice omezene, musim byt stale jako zaba. Poradte mi prosim, kdo jste to prozival podobne. Uz zacinam byt trochu zoufala. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6
26.4.20 13:34

Osobní zkušenost nemám, ale zní to teda úplně děsivě :,( nemůže to být nějaké pochybení lékaře, špatně zvolený stimulační protokol? 64 vajíček mi přijde šíleně moc. chvíli jsem dělala na jedné reprodukční klinice, a co si pamatuju, bývalo tak max 20 odebraných vajíček.. hodně se to hlídalo, aby se ohss předcházelo.
držím palce snad to rychle odezní. už je to dýl a dělala jsem v administrativě,.. ale vím, že doporučovali pacientkám pít/jíst hodně vývaru kvůli bílkovinám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 13:40

@LevanduleKo já měla OHSS komplikovaný ještě o krvácení do dut břišní.
Takže já měla ještě akutní operaci.
Nepoužitelná jsem byla ještě měsíc potom.

Držím palce, ať je brzo lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
365
26.4.20 13:46

Co je to ohss? Možná by nebylo špatné to napsat na začátek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
26.4.20 14:02

@LevanduleKo Prosím Tě, ve kterém CARu Tě takto zdevastovali? 8o 64 vajíček je masakr, to přece museli vidět už na prvním ultrazvuku, že se jich vytvořilo tolik.
Držím pěsti, ať jsi brzy v pořádku. :hug: :hug: :hug:
@Mosie OHSS je ovariální hyperstimulační syndrom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
26.4.20 14:07

@Mosie
pokud nevis, co je OHSS, tak zakladatelce asi s radou nepomuzes :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
26.4.20 14:10

@LevanduleKo
taky by me zajimalo, kde jsi byla, 64 vajicek je fakt mazec. 8o Delali s tebou neco rovnou, poradili ti nebo to nechali byt az se to projevi?
vim, ze v jinych diskuzich holky psali, ze treba lekhe formy uz byvaji okolo tech 20 ks, nekdo i mene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3789
26.4.20 15:19

Napiš sem jméno CARu, ať mají negativní reklamu, to množství je šílené. Dali ti zbytečně vysoké dávky hormonů, copak ti nedělali hormonální profil? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
26.4.20 15:27

Ohss mam vzdy, toto uz je 4.Ivf. Pri 1. Jsem mela 16, pri 2. 17, pri 3. 33, takze jsem vedela do ceho jdu a ackoliv jsem pri 4. Chodila kazdy 3.-4. den na krev a uz, dopadlo to jak to dopadlo, dr na vysledky reagoval, snazil se projevy zmirnit, pit, bilkoviny, snizeni davek leku, ale oba jsme hned na zacatku vedeli, ze se tomu nevyhnu, ze to bude takovyhle prusvih, to jsem ja necekala. Po Opu jsem take dostala navod, co delat pro zmirneni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
26.4.20 15:34

Jmeno caru zamerne nepisi, vim, ze je to asi tezke k pochopeni pro vas, ale dr se snazil me co nejvice setri a ja bych mu timto prispevkem nechtela ublizit, jak pisi, ohss jsem mela vzdy pri 1. Ivf se i transferovalo, byla jsem jen hooodne dlouho na neschopence a nafoukla, ale nakonec jsem stejne potratila, pouze 2. Ivf byl ohss minomalni, pri 3. Ivf byl ohss zase veliky a transfer se odkladal, ale priznaky do mesice zmizely. Toto je extrem, ktery jsem necekala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
26.4.20 15:38

@Mosie dekuji ti za reakci, nema cenu vysvetlovat tady, co se mnou je, potrebuji rady od zen, ktere s tim maj zkusenost, aby mi poradily, kdyz tu popisi stav, muze se tu rozjet debata, ktera mi nepomuze. Nezlob se prosim, ale dekuji ti za zajem. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
26.4.20 15:40
@Anonymní píše:
@LevanduleKo já měla OHSS komplikovaný ještě o krvácení do dut břišní.
Takže já měla ještě akutní operaci.
Nepoužitelná jsem byla ještě měsíc potom.Držím palce, ať je brzo lépe.

Nevadilo by ti, napsat mi prosim, jak to u tebe probihalo? Jelikoz jsi zatim jedina, kdo se s tim setkal? Byla bych ti vdecna :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 17:50

@LevanduleKo Doktor se tě snažil šetřit a vzniklo z toho toto 😲. Ten počet, co jsi měla při prvních dvou IVF je jesge v rámci normálu, ale toto se tedy hodně vymklo :think:. Asi tu bude jen málo těch, které ti nějak poradí. To množství je fakt extrémní. Já jsem měla naposledy 19 folikulu a trochu volné tekutiny a zvětšené vajecniky jsem měla ještě skoro 3 měsíce po transferu. Ale samozřejmě se to vůbec nedá srovnávat s tím, co zažíváš ty.

• Citovat
  • Nahlásit
639
26.4.20 20:11
@Anonymní píše:
@LevanduleKo Doktor se tě snažil šetřit a vzniklo z toho toto 😲. Ten počet, co jsi měla při prvních dvou IVF je jesge v rámci normálu, ale toto se tedy hodně vymklo :think:. Asi tu bude jen málo těch, které ti nějak poradí. To množství je fakt extrémní. Já jsem měla naposledy 19 folikulu a trochu volné tekutiny a zvětšené vajecniky jsem měla ještě skoro 3 měsíce po transferu. Ale samozřejmě se to vůbec nedá srovnávat s tím, co zažíváš ty.

Ja vim, moje telo proste reaguje az priliz intenzivne na leky. Ted mam strach, jak dlouho to jeste bude trvat, protoze pokazde, kdyz zatnu svaly v brise, voda z nej se mi preleva do otoku na rodidlech, tam to snad uz praska a hrozne to pali. Mazu masti, ale to jen, proto, zety casti normalne schovane uvnitr a vlhke jsou venku a suche… Nez se otok zvetsil na takovouhle miru, tak jsem to ledovala, ale jak je kuzicka napnuta a tenka, tak led (zabaleny v nejakychduzinach) pali take…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
26.4.20 20:46

@LevanduleKo
a celou dobu chodis tedy do jednoho ivf centra?
musi to byt desne neprijemne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat