SAB - lze jej brát dlouhodobě ve velkých dávkách?

31.8.07 22:22

SAB - lze jej brát dlouhodobě ve velkých dávkách?

Ahoj holky, posím o radu: bereme momentálně SAB před každým kojením, 15 kapek (v návodu píšou, že při tzv. tříměsíčních kolikách se má dávat 15 kapek do každě láhve s krmením - nějak zapomínají na plně kojící :cry: ) a prdy nás netrápí. Jak dávku snížímě nebo jednou vynecháme, je problém s bříškem. Jen mám strach, jestli to takhle moc do ní můžu cpát, třeba i měsíc v kuse????? Zkoušeli jsme i Babycalm, který je určitě přírodnější a neškodný, taky zabíral, ale po tom jsme měli příšerné průjmy. Doktorka nám teda už dřív Sab napsala, ale jen 10 kapek 3× denně… Nemáte někdo zkušenost s dlouhodobým „sabíkováním“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
31.8.07 22:27

vubec se toho davkovani neboj-pri ojeni dej na lzicku a hotovo-jinak Sab nedela nic jineho nez ze vlastne z velke bubliny udela moooc malinkych a aty jdou dobre vyprdet :wink: takze nic hrozneho otravujiciho skodliveho-bys mela videt nas jak jsme sabovaly :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
31.8.07 22:28

ahoj my jsme SAB brali od 4týdne ze začátku 2× 10 kapiček pak jsem jé dávala asi za týden jen 10 kapek 1× denně a dávala jsem je Terince asi 2měsíce a v pohodě a nemáme žádné problémy prdíky přešly huráááááááááá ovšem teď nás občas trápí zoubky :-)

Přeji ať zatočíte s prdíkama a už netrápí :-) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
31.8.07 22:30

My jsme na koliky trpěli, ale já davala sab jen večer, přes den jsme cičili s nožičkama a masírovali bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
1.9.07 10:17

Veru jsme taky dávali dle pokynů Dr. nejdřív nižší dávku a to chvilku po tom, co jsme se vrátili z porodnice. A pak postupně dávku navýšili až na 15 kapek při každém kojení (ve dne i v noci - na lžičku). Měli jsme stejný problém, kdykoliv jsme se snažili snížit množství, vynechat nebo zaměnit na Babycalm tak chudinka trpěla. A to jsme zkoušeli vše - pupík, masáže, cvičení, zahřívání…jediné, co bylo účiné, byla rourka, ale to jsem se bála, že jí na ní navyknu. Takže jsme Sapíkovali někdy až do čtvrtého měsíce neustále. První balení nám napsala doktorka a pak jsme s jejím souhlasem kupovali další a další :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
1.9.07 10:30

První 3 měsíce jsem taky dávala Sab ve velkém a žádné bnásledky to nezanechalo :) . Pak prdíky přešly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
1.9.07 12:48

Taky sabíkujem před každým kojením a do toho dávám i baby calm. Honzík měl taky takové dávky 3 měsíce a najednou byl ze dne na den klid. :D
Máme sab spotřebovaný tak na týden, tak buď v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
1.9.07 14:28

Ahoj,
jak už psaly holky přede mnou, opravdu se podávání sabu nemusíš vůbec bát, on se totiž vůbec neresorbuje ze střev a odchází stolicí. Já mám u obou svých kluků problémy veliké přes všechny možné zásahy, takže Pavlíkovi jsem třeba SAB musela dávat opravdu celý první půlrok pravidelně, pak jsem dávky postupně snižovala :D
Tak ať už vám ty začátky uletí a máte klid!
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.9.07 23:12

Dík holky, uklidinily jste mě :wink: Takže budu vesele sabíkovat dál, není nadto mít spokojené mimčo. On toho pláče ze všemožných důvodů (hlad, zima, horko, únava, pokadění, apod.) je dost, tak proč nechávat ještě další kvůli prdíkům. Navíc to ty malé broučky asi musí fakt ukrutně bolet… Nemá cenu ji trápit, když je tu neškodný a účinný řešení. Teda leze to pěkně do peněz každý týden kupovat novou lahvičku :cry: ale ta naše princezna mi za to stojí. Ještě jenou díky. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
3.9.07 12:06

Dávala jsem kapičky asi od 3týdnů do 4-5měsíců, 10kapek 3×denně a problémy žádný nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.9.07 14:38

Ahoj holky,
malá by Sabky taky potřebovala, hlavně na noc.Oni se dají koupit bez předpisu?Kolik stojí nebo jaký je rozdíl v ceně, když si je koupím sama nebo zaplatím jen doplatek na předpis?

Díky Ilona

• Nahlásit
  • Citovat
2263
4.9.07 19:58

Já začala dávat Jájovi Sabík ve dvou měsících, 2× denně 15 kapek, teď dávám jen večer 10 kapek, ale už s ním budeme končit. Jája neměl moc problémy s prdíky, ale spíš měl takovou pěnivou stoličku, ráno strašně tlačil, plakal a nemohl se vykakat. Jak jsme začali dávat Sabík, každé ráno a i přes den se v pohodě a bez pláče vykakal.

Sab simplex se dá koupit i bez předpisu, stojí něco do 80 Kč.

Kati a Jája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
5.9.07 16:48

Kati, meli jste to podobne, jako ted my. Davidek zacne tlacit a kroutit se kolem pate rano a nez to ze sebe vytlaci, trva to dve tri hodiny. Celou dobu pri tom vrci, krouti se a rudne. Chtela jsem se zeptat, jak rychle ten sab simplex zabira. Mam mu to dat uz vecer, nebo az rano, kdy zaina mit problemy. Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8902
5.9.07 17:04

SAB jsme dávali před každým pitím 30 kapek 8O 8O 8O až do synových třech měsíců. Menší množství u něho bohužel nezabíralo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama