Salmonela u 2letého - jak dlouho potrvá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mokan
Kecalka 240 příspěvků 11.11.14 15:38
salmonela u 2letého - jak dlouho potrvá?

Holky, dneska mi volali z infekčního, že malý má salmonelu. Trvá to už 10 dní. Začátek- horečky 40, průjem, hospitalizace 5dnů, pak zlepšení stavu a domů. Doma pak šílené křeče a pláč a průjem ještě horší. Nezabrala smecta, hidrasec ani enterol! až dnes se přišlo na to, že jde o salmonelu :(ˇ.
Dáváme jen probiotika, černý čaj s hroznovým cukrem, dieta( rýžový odvar s mrkví a brambory, nic jiného nejí).
Průjmy jsou nekonečné! Máte někdo taky takovou zkušenost? Syn má 2 roky, už zhodil 1,6kg.
A má vůbec význam dávat dále léky na průjem? malý to už nechce ani vidět, pozná to i v litru čaje… díky za rady.

Přečtěte si článek: Kdy hrozí salmonela u dětí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 11.11.14 15:40

Salmonela se neléčí, dieta, až 2 měsíce.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 11.11.14 15:41
@blecha72 píše:
Salmonela se neléčí, dieta, až 2 měsíce.

to může jako i 2 měsíce pořád kakat vodu???

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 11.11.14 15:42

My jsme měli salmonelu když malé byl 1 rok a 3 měsíce. horečky neměla, jen průjem, v nemocnici jsme taky nebyli. Měla jen probiotika(Hylak) a dietu. Táhlo se to snámi cca 5 měsíců. Pořád nám nevycházeli kontrolní stěry. :cert:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 11.11.14 15:43

Já pořád vařila vločkovou polévku s mrkví. Musím se přiznat, že ač jí mám ráda, tak jsem jí už od té doby nedělala :mrgreen:

Lidulla
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 11.11.14 15:44

My jsme taky nelecili a taky mel 2 roky. Ale pises dost dramatickej prubeh, to u nas nebylo. Kakal docela tuhy, ale mel tam krev. A hlavne dr rikala, at nepatram po tom z ceho to ma, ze se stejne nedopatram, jen budu nestastna.

Andrea8888
Stálice 66 příspěvků 11.11.14 15:51

Taky ji ted malej ma :-/ v patek byl na prvnim kontrolnim stěru a furt tam ta mrcha je..na dalsi ster jde až 20.11…nastesti teda jeho prubeh byl dost slabej odvar…ted přemýslím že prubnu živočišné uhlí, ale nejdřív se asi poradim s dr nebo jinym zdravotníkem, kazdopadne to určitě bude běh na delší trať a me kape na majak už ted…

lassa
Kecalka 232 příspěvků 11.11.14 16:46

Doporučuji orální rehydratační roztok, je dobrý při průjmech. Salmonulu jsem měla jako malá asi v 5ti letech docela těžkou a v nemocnici si mě nechali 10 dní na infekčnim a návštěvy mohli jen za sklo :(. Do ted si pamatuji tu hrůzu s průjmama, po večerech jsem brečela a sestry byli zlí a nepříjemný, hrozný zážitek. Tak at se chudáček brzo uzdraví :kytka: :hug:

lassa
Kecalka 232 příspěvků 11.11.14 16:49

Ještě banán je dobrý dát, aspon já s ním mám dobrou zkušenost, jestli teda malej jí.

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 11.11.14 20:01

Malej měl salmonelu loni, bylo mu 2.5
Nejdřív 40 horečky a angína, antb a průjem k tomu, pak zjistili, že je to salmonela.
Průjem trval poměrně dlouho, ale nechodil tak často, třeba jen 3× denně.. ze začátku jsem dávala entherol a pak hylac (ten se může dlouhodobě)
kontrolní odběry vyšly čisté po cca 6týdnech

Andrea8888
Stálice 66 příspěvků 11.11.14 20:42

Až po 6tydnech :-o? No to je pekny :-( ondras mel teda 3-4dny prujem tot vse… dnes je to 14dni co to zacalo… a ta karantena je fakt vopruz :-(

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 11.11.14 20:45
@Andrea8888 píše:
Až po 6tydnech :-o? No to je pekny :-( ondras mel teda 3-4dny prujem tot vse… dnes je to 14dni co to zacalo… a ta karantena je fakt vopruz :-(

Lékař vám doporučil karanténu? My jsme museli dodržovat základní hygienické návyky, malý měl plenku, karanténu jsme nedodržovali.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 11.11.14 21:06
@Andrea8888 píše:
Až po 6tydnech :-o? No to je pekny :-( ondras mel teda 3-4dny prujem tot vse… dnes je to 14dni co to zacalo… a ta karantena je fakt vopruz :-(

6 týdnů je krásných. My měli čistý odběry až po 5 měsících. a 5 měsíců karantény.

@blecha72 My měli taky karanténu, nesměli jsme mezi děti, ven jsme mohli, ale i tak jsem myslela, že mě po 1/4 roce švihne. Každý pozitivní stěr jsem pak probrečela…pač vždy vyšli 2 negativní, 3 pozitivní :zed: a když jednou vyšel i 3, negativní, tak mi hned volala sestřička, že už je to v pořádku :dance:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 11.11.14 21:09
@Lussye píše:
6 týdnů je krásných. My měli čistý odběry až po 5 měsících. a 5 měsíců karantény.@blecha72 My měli taky karanténu, nesměli jsme mezi děti, ven jsme mohli, ale i tak jsem myslela, že mě po 1/4 roce švihne. Každý pozitivní stěr jsem pak probrečela…pač vždy vyšli 2 negativní, 3 pozitivní :zed: a když jednou vyšel i 3, negativní, tak mi hned volala sestřička, že už je to v pořádku :dance:

Ono na to jsou léky, sama jsem je brala a „čistá“ jsem byla po 3 týdnech. U nás fakt zabrala dieta (nesmí se maso). Pozitivem bylo, že se děcko přestalo ve 22 měsících kojit :mrgreen:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 11.11.14 21:13

@blecha72 My měli jen hylak a dietu. z čeho to měla nevíme

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >