Šalvěj v počátku těhotenství + odstavení

Anonymní
28.4.17 11:54

Šalvěj v počátku těhotenství + odstavení

Dobrý den,
dneska jsem naprosto nečekaně zjistila, že jsem těhotná (zřejmě 5. tt, zatím nepotvrzeno lékařem, ale jasné //).
Jelikož právě odstavuju syna, dávám si už minimálně 3 týdny na noc silné šalvějové kapičky (jinak se mi strašně nalívají prsa…). Šalvěj se ovšem považuje za „potratovou bylinku“ :-( Teď se hrozně bojím, co bude s mimčem, aby z té šalvěje nemělo nějaké následky. Nemůže mít kvůli tomu nějakou vývojovou vadu například?
Další věc je, že teď to odstavení budu muset řešit jinak - otázka je jak? Máta mi nepomáhá, tabletky na odstavení teď asi taky nemůžu (už jsem měla a stejně nepomohly), stažení obinadlem mi to zhoršilo, ledování trochu pomůže, ale obkládat si každou noc hrudník ledem je pro mě peklo, je mi pak v noci zima :-(
Prsa se mi pořád nalívají jak melouny, když se neprolévám tou šalvějí (po jediné noci bez šalvěje jsem měla jedno totálně rudé a teplotu). K atb bych se taky nerada dopracovala :?

Děkuju vám za odpovědi, jsem ze toho úplně v šoku a promiňte anonyma, o mém těhu ještě pochopitelně nikdo neví.
Taky se omlouvám za to, že příspěvek vlastně patří do dvou kategorií - kojení i těhotenství :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5389
28.4.17 12:16

Šalvěj se v těhotenství nemůže z důvodu stimulace dělohy, takže v tomto ohledu bych byla v klidu.
Je otázka, jestli by za této situace nebylo lepší si odstavení rozvrhnout na několik týdnů nebo měsíců a postupně omezovat, aby ses vyhnula problémům, které teď máš? Stahování se dnes vůbec nedoporučuje. Když nepůjde postupný odstav, tak odsávat do úlevy a postupně ubírat, klidně si to rozvrhnout na delší dobu.
Jinak ono je možné, že teď v těhotenství mléka výrazně ubyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 12:22

@AliTad Děkuji, jsem hned trošku víc v klidu. Odstavuju už od Vánoc postupně, teď jsme ve fázi, že je jen jedno kojo denně (večer), pak jsem do sebe kopla tu šalvěj a byl klid. Mlaďochovi už taky bude rok a půl, tak je na čase…
Kéž by mlíka ubylo nebo se úplně přestalo tvořit, už mi z toho hrabe…A za 8 m je to tu znova (pokud vše dobře dopadne) :-D

• Nahlásit
  • Citovat
28.4.17 14:04

Já čekám na samoodstav, dceři je 27 měsíců. Nyní jsem v 9 týdnu, četla jsem mnohokrát, že se při těhotenství prcek sám odstavil. U nás to nevypadá ani náhodou :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.1.18 07:03

Šalvěj v 27 tt

Ahoj holky Já se o šalvěji v těhotenství dozvěděla az ted :( čekam první miminko takže jsem v tomhle nezkušena.. jsem ve 27 tt a začalo me bolet v krku. Tchyně děla domácí šalvějový sirup takže jsem ho pocucavala (sklenička o velikosti přesnídávky) vypila jsem tak půlku.. Pak jsem na netu zjistila že se to nesmí :( malému prckovi by to snad nějak ublížit nemohlo ne :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5693
4.1.18 08:07

Klid, prosím tě. Já jsem na začátku těhotenství vypila silnej zázvorovej čaj a teď vedle mě zlobí 2,5 ZDRAVÝ dítě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.1.18 08:32

Uf tak ted jsem úplne v klidu Děkuji za uklidnění :kytka: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu